Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

pracovní doba

Příspěvek

množí se firmy které za pracovní dobo považují jen jízdu, všechno ostatní považují za pohotovost, tedy osobní volno, je toto v souladu se zákonem ???
pát úno 12, 2016 9:15 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Není. Pohotovost není osobním volnem. Takže když tankuješ, nakládáš, obsluhuješ strojní zařízení (cisterna, plošina atd.) děláš udržbu, kontrolu vozidla, administrativní ukony atd. máš pohotovost-osobní volno? Kolik zaměstnanců si dokáže přečíst zákoník práce?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát úno 12, 2016 9:40 am

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

jde o to že já asi 11 hodin denně mám výkon ale v práci, tedy na pracovišti v kaboně kamionu jsem asi 2000 hodin a na výplatním lístku mám pracovní dobu jen tolik co je fond pracovní doby za daný měsíc, tedy ani hodinu přesčas. tedy doma jsem 4x za rok to akorát vyberu dovolenou , kolonka přesčas vůbec není na výplatním lístku
pát úno 12, 2016 10:14 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Do pracovní doby se počítají činnosti uvevedené v NV 589/2006 § 3 písm.a) a v ZP § 89 odst.1

Řízení + jiná práce (kladívka) + bezpečnostní přestávka v řízení
pát úno 12, 2016 10:14 am

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

samozřejmě že z těch 2000 hodin je značná část denní nebo týdenní odpočinek to je jasné že není pracovní doba i když jsem stále na pracovišti , tak pitomý nejsem abych si to myslel
pát úno 12, 2016 10:18 am

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

to je hezké právě proto že jsem si to přečetl mně rozčiluje že po třech měsících to vypadá že se v práci flákám při pohledu na výplatní lístek, existuje způsob jak donutit zaměstnavatele aby dodržovali zákon a nepřijít při tom o práci??
pát úno 12, 2016 10:21 am

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

do stasky můžu napsat co chci, výsledek je VŽDY STEJNÝ
pát úno 12, 2016 10:27 am

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

v TV byla na toto téma debata a vyšlo najevo že správní orgány o tom vědí ale nic nedělají ani nemají v úmyslu něco podniknout takže platí v tomto státě zákon tlustých obálek? nebo parlament raději změní zákon aby se nic nedělo?
pát úno 12, 2016 10:31 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nejsi v tom jedinej. Zákony tady jsou, horší je to s jejich dodržováním a vymáháním. O tomto by sis mohl popovídat třeba se sibrem, který byl z tohoto fora odejit. Měl svůj styl, něco jako rotační kulomet, ale v zásadě ve spoustě věcí pravdu. Svých nároků se můžeš domáhat dohodou, soudně, nebo odejít jinam.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát úno 12, 2016 10:44 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Porovnej záznamy na záznamových listech nebo na kartě řidiče s evidencí pracovní doby. Je třeba si uvědomit, že práce přesčas je práce konaná zaměstnancem na příkaz zaměstnavatele nebo s jeho souhlasem. Prací přesčas není práce z vlastní iniciativy nebo rozhodnutí byť s vědomím zaměstnavatele. Dále zda máš správně zaznamenanou činnost při čekání na nakládku - čekání na předem známé "okno" je postýlka, na neznámý čas pohotovost. Popřípadě zda nemáš náhradní volno za přesčas - hlavně u turnusů.
Pokud se záznamy rozscházejí, zkus se domluvit, pokud domluva není možná nezbyde ti než se obrátit na soud.
pát úno 12, 2016 11:07 am

petsob
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 26, 2016 11:10 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Dobrý den, jsem začátečník mám dotaz týkající se jízdy autem 7,5t (kontejnerovka).Firma pořídila kontejner, má i koncesi na dopravu (jezdíme jen do 50km od depa).Jsem ale zaměstnaný jako stavební technik (profesák mám, proto to padlo na mě) a autem jedu třeba jen 2xtýdně, může mi prosím někdo říct jak největšímu hlupákovi co vše je potřeba k jízdě a jak doložit práci řidiče?jedu třeba jen na 3 hodinky a zbytek dne nebo prac. týdnu nejedu, co psát na kolečka zadávat na tachografu aby to bylo „čistý“, moc děkuji za odpověď.
pát dub 29, 2016 12:13 pm

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

práce

Příspěvek

mám trvalou objednávku přepravy NA KAŽDÝ DEN STEJNOU LINKU kde je určeno odkud kam a přibližně v jakém čase mám jezdit ale to se nedá prakticky nikdy stihnout dříve než za 11 hodin někdy i 13 hodin ale zaplaceno mám jen 8 tolik je v tom čase jízda. tady nic jiného a úplně jedno co do stazky napíšu šéf si to stejně upraví tak aby NEMUSEL PLATIT
pát dub 29, 2016 1:47 pm

cvok57
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 12, 2016 9:11 am
Bydliště: ÚSOV

Příspěvek

Ještě je na tom zajímavé že objednávka začínán slovem RAPORT v 10:00 hodin ale skutečně pohnu autem kolem poledne takže sice zákazník žádá abych byl na místě ale taky je to ZADARMO odjedu linku a kolem 23 až půlnoci se postavím zase na tu rampu kde jsem startoval a tak stále dokola a čekám než mně dopoledne naloží. po 3 měsících takového kolotoče zjistím že nemám ani hodinu přesčasu najezdím denně 600 KM
pát dub 29, 2016 1:50 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

vetsinou mas ke smlouve nejakej dodatek, nebo primo v ni, ze zakladni plat je vcetne prescasovych hodin, je to nejaka klicka, ze ti to nezaplatej, ale je to jen 150 hodin rocne...me to nikdo zatim nevysvetlil a asi ani nechtel a navod sem verejne davat pro supaky nebudu, ale ridic je v pravu :-) ...nemyslim tim ridice a zde diskutujici ;-) ...maj to tak i doktori atd...
pát dub 29, 2016 5:01 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

a kdyz od 10 nakladas a vyjedes az ve 12, tak mas mit kladivka a kdyz mas na karte pauzu, tak asi ani nemas jak dolozit, ze si v praci byl...


a svym zpusobem je tohle moznost, jak polozit firmu. Rekneme mala doprava, 10 aut a majitel to suli, min zaklad a 160 hod na pasce. Muzes to vymahat az 2 nebo 3 ? roky zpetne, ale musis mit zaznam. Z karty vytahnes 6 az 9 mesicu zpet, podle poctu zaznamu, takze pravidelne stahovat a zalohovat, me se to ted vyplatilo, a nebo pry staci i rucni zaznam z deniku...no a pak pravnik a zaloba a chtit to proplatit, kdyz to udela 10 z 10 lidi, tak to muze zavrit, pac to odklepne kazdy soudce...kamarad to ted resi a za 10 mesicu to vcetne odstupneho a kraceni stravneho a uroku z prodleni dela kolem 120 tis plus soudni vylohy asi 35...no a kdyz to udelaj vsichni :-D ...ale zas kde te pak vezmou no...
pát dub 29, 2016 5:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů