Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Zapomenutá digi karta Bundespolizei v mém tachografu

Příspěvek

Musím se s vámi podělit o jeden zajímavý příběh: to si takhle ve čtvrtek jedu po Německu, už směr CZ někde tak 30 km od Norimberka, najednou vidím napravo na odpočívadle Polizei a za chvilku koukám, že se rozjeli a šup přede mě, že po mě půjdou jsem si myslel, protože jsem si myslel že jsem od kamionu z PL nedodržel odstup 50 m, no prostě světla: Bitte folgen me, no tak jasně, sjel jsem s nima z autobahnu na nejbližší vhodný místo. Vylezli, že chtějí kompletní doklady od auta, moje doklady a komplet CMR a papíry od nákladu. Chtěli ještě vidět náklad, měl jsem tam zboží z FR a LX, vše řádně zakurtovaný, nebo daný rozpěrný tyče. Koukali a že s nima pojedu na váhu. No neměl jsem radost, ale dostali jsme se někam na německý DI asi 5 km od dálnice. Jel jsem na váhu a ještě že mi udělají celkovou kontrolu. Takže koukali do kaslíku, na papíry CMR, no a rovnou si stáhli i tachograf. Naštěstí pro mě všechno v pořádku, jen že mám nějaký malý problémy na kartě, ale že v pohodě, že teda můžu jet. Tak se rozjedu a najednou mi tacho hlásí německy: "Fahren ohne gültige Karte". Tak jsem teda zastavil, zavolal jsem mýmu známýmu u kterýho jezdím co s tím. Moje karta tam samozřejmě byla. Odpověď zněla: to ti ta Bundespolizei asi vrátila tachograf do továrního nastavení, tak dej 2 x OK a jeď domů, já se na to potom podívám. Tak jsem vyrazil, chvíli ok, ale na dálnici zase "Fahren ohne gültige Karte", nj ale zastavit jsem nemohl, tak jsem něco zmáčnknul, najednou hláška zmizela a pro změnu se rozsvítil obrázek postavičky. No jet se dalo, tachograf fungoval tak jsem nakonec ještě večer dojel dom. V pátek ráno mi volá Lukáš: tak záhada tacho je rozluštěná, jel si celou dobu s jejich kontrolní kartou Bundespolizei na jméno toho policajta. Zároveň se chci zeptat, jestli se někomu něco stalo podobnýho, já mám v plánu až v pondělí pojedu do Francie před DE, že najdu hlídku a tu kartu jim vrátím, ty policajti byli výborný a chovali se ke mě skvěle tak jim nechci dělat zbytečný problémy. Ještě mám stáhnutej papír ze čtvrteční jízdy, tam si chci nechat od nich dát razítko, že to nebyla moje chyba. Co vy na to?
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob úno 20, 2016 1:35 pm

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

:D to jsou zážitky. Určitě bych situaci vyřešil přesně takto, ihned jí vrazit prvnímu Bundeskovi výměnou za štempl na čtvrtek :-)
Oplík_XF_106
sob úno 20, 2016 6:35 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Taky to tak vidím, až uvidím Polizei tak jim to vrátím. Jen mě překvapilo jak každej říká, jak se neuměj u Bundespolizei chovat, jaký jsou to zmrdi na Čechy a vůbec, fakt jednání v pohodě a uměj i anglicky, to samý policisti ve Francii, jednání uplně v pohodě bez problémů, lepší než tady v Čechách :D
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob úno 20, 2016 7:09 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

s policií a obzvášť v DE mám tu zkušenost,že jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá...jak ty k nim,tak oni k tobě...a při menším problému i oko přimhouří
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
ned úno 28, 2016 8:25 pm

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

Též souhlasim. A mám tu zkušenost i v Rakousku, o kterém mé uši taky slyší pořád jen špatný věci. v DE mě jednou sebrala BAGounka před důchodem a jakmile viděla, že umim kváknout německy a nevadí mi se usmát, okamžitě začali vtipy, tahání za uši jak ve škole a když jsem jí na její dotaz popravdě řekl, že tachograf mám čistej, prostě mi věřila a už mě nezdržovala :-)
Oplík_XF_106
ned úno 28, 2016 9:04 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

No musím uznat, že s tím chováním k policii něco bude, teď mě chytli v SK a zase na váhu, něco málo přes, ale zase jsem odjel bez pokuty a ještě pokecali a teď ve čtvrtek mě chytli BAG na hranici LX/DE u Trieru a též bez pokuty, radši si ale dávám na všechno pozor, jen viděj malou českou plachtu a jdou po mě :lol:
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob bře 26, 2016 6:14 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů