Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

jazda bez karty

Příspěvek

Caute ked som po vikende zacinal jazdu a zacinal som v noci tak som si po troch hodinach si uvedomil ze som zabudol zalozit kartu vodica do tachografu hned som potom zastal a zalozil kartu. A pokial viem tak tachograf zaznamenava aj jazdu bez karty a mna by zaujimlo ze aky pruser hrozi ak by inspekcia stahovala tachograf. Vopred dik za info
stř dub 06, 2016 2:00 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

To jako vážně? A třeba světla jsi si nezapoměl rozsvítit? :valetsesmihy: Celkem základní věc myslím. To ti nikdo nesežere žes to na tři hodiny "zapoměl"
stř dub 06, 2016 3:00 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Porušení NR č. 165/2014

Příspěvek

Pro dopravce je za toto porušení NR č. 165/2014 pokuta do 500 000,- Kč a pro řidiče v blokovém řízení do 5 000,- Kč. Doba řízení nelze zpětně doplnit. Pokud jsi doplnil dobu odpočinku až do vložení karty, dopustil jsi se dalšího přestupku. Měl jsi pořídit výtisk z tachografu a na zadní stranu do grafu tuto činnost zaznamenat s tím, že jsi kartu zapomněl vložit na začátku nového pracovního výkonu. Na Slovensku je to pokuta do výše 160 eur a jak v dalších zemích EU, nevím.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř dub 06, 2016 8:22 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

TACHO 1 : Myslím si že super odpověď
Ještě malý dotázeček. Už se mi stalo že jsem ráno vlezl do auta ( jezdíme dva na střídačku ) a v rámci spěchu jsem potáhnul pár metrů a neuvědomil si že jsem zapomněl kartu vložit - tachograf začal svítit že je jízda bez platné karty - uvědomil jsem si kde je chyba. Zastavil a kartu vložil. Zůstane tam těch pár metrů zaznamenaných? Je to velký problém když jde skutečně jenom o cca 10m?
stř dub 06, 2016 9:03 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Samozřejmě to problém je. Bude tam záznam řízení bez vložené karty řidiče. I ty pořiď výtisk a na zadní stranu to zaznamenej.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř dub 06, 2016 9:21 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Problém to je, pač buzerační metody musejí být 100% - jak nejsou, jsi vrah na silnicích a zasloužíš pokutu. Víš co se mohlo během těch 10 metrů stát? Víš co to je za malér, že jsi si na kartě protáhnul výkon?

Můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak vše. Jednou to "dopravní eksperti" vymysleli, a ti jsou nejvíc znalí
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 06, 2016 9:28 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Smutný je, že mě TG okrádá o dobu jízdy, ale to nikoho nezajímá.
Cuknu autem, což je otázka několika vteřin a hle - TG zaznamená minutu. Takhle cuknu párkrát, a už z toho mám XY minut
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 06, 2016 9:30 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

...na vse, ale opravdu na vse mit vytisk s rozumnym duvodem a nemel jsem nikdy problem...jen jednou, 100 eur za 18 a pul hodiny ,,vykonu,, coz je prijatelny :-) ...pokud neni vytisk kazdy den a kdyz uz neco tak ho mas, tak das najevo ze o tom vis a nedelas blbyho...me se taky povedlo dat po servisu kartu do slotu 2, ale zjistil jsem to jeste v arealu, tak taky jen par metru, vytisk co, jak, kde a kdy se stalo a policajt to pochopil...jen ten vytisk jsem daval pak na firmu a myslim, ze je maji i nejaky cas archivovat pro pripadnou kontrolu, jeden dopravce je po me vsechny chtel, ale ostatni uz ne, tak netusim...ale 3 hodiny bez karty nevim nevim, to neokecas, to je na vymenu tachografu :-D ...nekoho sejmout, tak uz asi sedis ...
Naposledy upravil(a) pučanges dne pát dub 08, 2016 9:12 am, celkem upraveno 1 x.
stř dub 06, 2016 9:54 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Příspěvek

a to sa neda vymazat z tachografu alebo ci sa to nevymaze nejako po 30-tich dnoch ? a pre jakuba S nie svetla som nezabudol zapnut kedze to ma automaticke zapinanie svetiel po starte :D no len hold som zabudol kartu zalozit :( ach jaj zlata kotucova scania 124 L ktoru som mal predtym, tam ked som siel bez kotuca to nemalo kde zaznamenat :D asi sefovi poviem nech mi kupi nieco co je na kruzky :D

PS: ale zaujimali by ma pokuty za toto aj v inych statoch EU najma v D, I, F , A, B, NL a pod ked ze sa dost behaju aj tieto smery
stř dub 06, 2016 10:29 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

David29

Příspěvek

Obhajuješ neobhajitelné...
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv dub 07, 2016 11:50 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Krocan:
Když už zde máme takto propracovaný buzerační systém - kterej mimochodem má vlastní knihu, není jen součástí jiného zákona - očekával bych, že bude funkční na 100%

Včera mě TG okradl o hodinu jízdy - dle stazky jsem měl odjeto necelé 3,5h. Zacouvání pod míchačku není opravdu otázka 2min, popojetí stylem že uvolním ruční brzdu není záležitostí minutové jízdy....
Takže ve finále jsem byl v práci o hodinu dýl, protože jsem musel udělat 45minut pauzu - která stejně k ničemu nebyla, protože těch 45min jsem neodpočíval, pracoval jsem a navíc po psychické stránce mě to nasralo, že bych už mohl parkovat ale zbytečně stojím.

Tachograf je prostě jen nástroj buzerace a šikany, s bezpečností na silnici to v mém oboru nemá rozhodně nic společného - spíš naopak.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 08, 2016 5:33 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

David29

Příspěvek

Takže se cítíš omezený?
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát dub 08, 2016 8:18 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

je fakt, ze to pocitani jizdy na starsgch tacho bylo na prd, me se v tga i takhle ve zuzeni kdyz se to ucpalo naskakat na par km v klidu i hodinu ...a bylo to i neekologicky, protoze kdyz bylo treba vytisk, tak mel pul metru :-D ..ty novy jsou lepsi, ale okradaj taky, jak maj ten system dvou minut. Kdyz poposkaces v poslednich dvou minutach, ale do 30 vterin, ze mas 2 min kladivka, ale treti minutu uz jedes celou, tak ti to pricte ty minuty vsechny 3 co sem tak vypozoroval ...pak kdyz se povede nekde nehoda a kolona ve zuzeni, tak to kolikrat udela i vic jak hodku...ale jinak je mi to celkem jedno, tady to stejne nevyresime :-)
pát dub 08, 2016 9:12 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

U nových typů tachografů a znalosti, jak fungují, můžeš čas jedině ušetřit - mě to dělá cca 40 minut denně úspory. Každá minuta se zaokrouhluje na to, co v ní převažuje. K tomu potřebuješ vědět, kdy ti přeskakují minuty na tachografu - ideálně stopky. Přeskočí minuty na tachografu - zmáčknu stopky a již celý den vím, které zastavení a popojetí se mi na co zaokrouhlí. Zastavím na světlech a na stopkách je 20. vteřina, rozjíždím se v další minutě v 35. vteřině a výsledek jsou 2 min. na kladívka. Samozřejmě je nesmysl tachograf přepínat na postýlku, ničemu to nepomůže, spíš naopak. Potřebuji na parkovišti popojet o 20 metrů - počkám si na stopky, až přeskočí 30. vteřina a mám cca 55 vteřin na popojíždění bez přerušení pauzy. Tachograf Siemens VDO. Někde i nabízeli výměnu starších typů tachografů za nové - dřív se mi zdála investice cca 15000,- Kč zbytečná, ale dnes když mám nové auto, vím že by mi to ušetřilo hodně nervů.
pát dub 08, 2016 9:56 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jirkaman evidentně ti ještě nikdo nepároval data z karty s tachografem. V době odpočinku ti při kontrole prokáží, že jsi ho několikrát přerušil. Tachograf zapisuje zrychlení i samotnou rychlost na sekundu přesně.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát dub 08, 2016 2:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů