Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Makec
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 31, 2010 9:46 am
Bydliště: Vysočina

Váhy v rakousku

Příspěvek

Jezdím s tahačem o konfiguraci 6x2 a jezdím samozřejmě i do Rakouska a někde jsem slyšel že i tahač 4x2 může mít v Rakousku celkovou váhu 44 tun pokud jede skládat do sta kilometrů od hranic. Já samozřejmě jezdím se 40t celkovou,ale zajímalo by mě jak to přesně je,jestli je třeba nějaký rakouský povolení atd. Diky za info. Martin
ned dub 17, 2016 12:33 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Nevím jestli to neplatí jenom pro inter modal (když vezeš kontejner na vlak), nebo pokud jedeš vlakem celý. Pak je možno v okruhu 100 km od nádraží naložit celkovou až 44t.
O jiné výjimce nevím (to neznamená že není :wink: )
ned dub 17, 2016 6:53 pm

Makec
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 31, 2010 9:46 am
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Pokud jsme jezdili Itálii přes brenner vlakem tak to ten kousek z kufsteinu nikdo neřešil a za vlak se platilo podle celkové váhy. O tomhle co píšu mi říkal jeden kladař že mu rakušáci hrozili na halámkách prstem že už měl skoro 44 a půl. Na otázku jak může tolik mít mi řekl o tom že do sta km to jde. Než jsem se z této informace vzpamatoval tak jsme byli po pauze a vyrazily každej na jinou stranu aniž bych se zeptal na podrobnosti. Takže jsem to zkusil dát sem jestli se někdo nechyti.
ned dub 17, 2016 8:05 pm

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

Za mě jsem o 44 ještě neslyšel. Ten Brenner samozřejmě platí stále. Jezdím 40t, pokud přesypu a opravu nejde usypat, jedu třeba z Čech 41,5, jedu vlakem a je to ok. Podotknu, že to samé platí i na opačnou stranu z IT do A, kde jsou váhy ještě před nájezdem na vlak, tam když sedí rakušák a vidí, že máš 41, zeptá se jestli jedeš vlakem a pokud ano a opravu jím následně pojedeš taky není problém :-)
Oplík_XF_106
pát dub 22, 2016 3:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů