Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Vyše pokut.

Příspěvek

Vcera jsem stal v Dunquirke-F-se slovakem,byl tam s frigem,nabouchane petikilo,8lamp pridavnych atd.Rikal mi ze ho chytla ta jejich kontrola,to neni ani policie,ma to jiny nazev,neoznacena bila dodavka,jak najizdel na lod.a stalo ho to 4500e.Otazka za co?Nakladal na slovensku papir,dal tam druhou kartu,naloozil,potahnul jeste 3h,pak dal svoji a pokracoval 9h smer GB.Francouzky kontrolor mu vzal vsechny papriry ,CMR,dodaky,CMR byla podepsane jinym clovekem(to on,preventivne)ale na dodaku uz byl jeho podpis.Na zaklade toho policajt usoudil ze jel na druhou kartu-to jmeno ridice mi rikal,nepodstatne ted,a naparil mu 4500e.Ucet jsem videl na vlastni oci i cislo konta kam to ma pslat,mel jen beznou VISU s limitem 800e myslim,tak cekal do rana na Western union,ti umi milony to vime.Nejake nazory na to tema?? :D
Neřeším...
čtv črc 28, 2016 9:26 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv črc 28, 2016 9:53 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Me Francouz na platidlech kontroloval,zda kladiva v tachografu pasuji s casem vykladky,otazka par minut na to aby to zjistil.stacil jeden vytisk ze vcerejska.Fabriky ve F maji povinost psat do CMR cas nakladky ci vykladky.
Neřeším...
sob črc 30, 2016 7:50 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

No za prvé, zbytečně založené téma, a za druhé, kdyby ty pokuty byly symbolické, tak jezdíme celý týden bez karty. Jen tak mezi námi, kdyby ten slovák, dostal nějakých 50eur, tak by se ani nezmínil, a druhý den by na to už zapoměl, ale takto myslím si bude dlouho pamatovat, že se na druhou kartu nejezdí. :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned črc 31, 2016 10:42 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vsak to nemusis cist prece...Taky toho plno tady ani nectu :shock: .Na druhou kartu jezdi x lidi,nevim v jakem svete zijes.A je uplne jedno zda jen kousek,jen na rampu,jen na dojeti domu atp.Vtom mas recht,kdyby kazdy za to platil pres sto litru pokutu nikoho by to ani nenapadlo.Kde neni kontrola,tam je bordel,v CZ tim tuplem.
Neřeším...
ned črc 31, 2016 2:10 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Také jsem ve Francii potkal bílou neoznačenou dodávku - uprostřed korsické pustiny, kde bych čekal cokoli jen ne kontrolora přes tachografy. Docela tomu rozuměl, ale nesnažil se nás dostat za každou cenu. Podivil se, že na Korsiku jsme jeli 2 řidiči a teď jezdí po výletech jen jeden. Spokojil se s odpovědí, že já mám teď dovolenou.
Ježdění na druhou kartu samozřejmě neschvaluji. Na druhou stranu je v současnosti málo řidičů a málo parkovišť. Opravdu je přínosem k bezpečnosti kamion, který stojí 11 hodin ve vjezdu na parkoviště nebo rovnou v odstavném pruhu na dálnici? Já osobně jsem po více jak 7 hodinách spaní celý přeleželý. K většině vážných nehod kamionů dochází mezi půlnocí a ránem. Je to pochopitelné, protože normálnímu člověku se chce v noci spát bez ohledu na to, kolik měl před jízdou hodin volna. Pokud by si ale řidič v noci na pár hodin schrupnul, tak mu to asi bude někde chybět a za to, že si odpočinul, dostane pokutu, protože nedodržel předepsaný odpočinek a vyspal se, tak jak on potřeboval - třeba 2 x 6 hodin. Někdy mám pocit, že výše pokut zdaleka neodpovídá nebezpečnosti přestupku a o zdravém rozumu nemůže být u 561 ani řeč.
stř srp 03, 2016 1:25 am

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Nechapu a nikdy nepochopim proc se musel delat nejaky Aetr ci 561.Tedy pokud to pri vymysleni melo mit nejaky jiny vyznam nez udelat vetsi bordel v zakonech a tim umoznit vice chyb a fleky pro kontrolory,tak pak ano.Jinak by to slo udelat preci i jinak.A kazdy asi vi o cem je rec,ne?Na druhou stranu,je zas pravdou,ze parkovist pro kamiony je zalostne malo a to nemluvim jen o poctu,ale o i poctu mist na parkovani jiz stavajicich.Kamion ve vjezdu na parkoviste je nemile,ale pokud to aspon rozblika,ze je poznat z dalky ze je to obsazene,tak to jeste jde.To,ze obcas stojime v pruhu odstavnem,je sice taky nemile,ale radeji stat tam,nez to projet a zjistit,ze flek neni a ze na dalsi parkoviste je to treba dalsi pulhodka a ty mas uz jen hodinu vykonu.Celkem me serou policajti v nemecku co dojedou ve dve nebo ve tri rano,rozblikaj to,parkrat protahnou sirenu a zacnou mlatit na boudy tech kolegu co jsou zrovna v tech problematickych mistech a zacnou je hnat pryc.Dalsi naprosta zhovadilost.Tvrde spis a najednou mas do minuty byt naprosto ready a mazat pryc.Mas odstato z pauzy treba 5 hodin a vytisk je nezajima.Pak to nekde vysvetluj kdyz vetsina z nas umi jen mizerne cesky...podle me to proste nema reseni.Ne ted kdyz je kamionu jak sracek.
stř srp 03, 2016 9:12 am

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Tak koukám, že mám asi štěstí, v Rakousku zastavení na zákazu zastavení = bez pokuty, jen mi řekli, ať odjedu, v Rakousku pauza s odtahovkou s vlekem na zastávce autobusu = viděli mě a smáli se, v Německu jsem stál půlkou auta na trávě (chtěl jsem ráno mít parking s WC a vodou) = nic, chytli mě v noci na hranicích B/DE u Aachenu - tu noc přejetý výkon = nic, u Weidenu mě chytli bundespolizei na kontrolu, neměl jsem koncesi, průsery na kartě (výkony, pauzy blbě) = nic, bez pokut, jo a ještě ve Francii jsem dělal pauzu u odbočky na zemědělskou farmu (část auta v pruhu) = kolem dvoje policajti, fakt nic, 0 euro :D
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
stř srp 17, 2016 6:20 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Neboj, to příjde :wink:
stř srp 17, 2016 6:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

:D :D A přijde to v tu nejnevhodnější dobu. :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř srp 17, 2016 7:12 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Teď jezdím zase vnitro, můj známej tu mezinárodku zrušil, tak čekám co dostanu tady, mě chytaj pořád a všude :lol:
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
stř srp 17, 2016 7:49 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

az te zastavi v CZ, tak ti to spocitaj :-)
stř srp 17, 2016 7:51 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Nevím čím to je, ale mě stavěj pořád, jede 5 náklaďáků a oni zastavěj mě :lol:
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
pát srp 19, 2016 7:56 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Hele a nejseš nějak cítit už na dálku? Jestli třeba nevozíš jezedácký řízky a tak... :lol:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob srp 20, 2016 2:08 am

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

To nevím, ale jsem hubenej, tak asi každýmu policajtovy přijde, že jsem na drogách nebo nevím :lol:
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob srp 20, 2016 6:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů