Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

Musím tady s Jožinem souhlasit !! :hand:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob led 13, 2018 12:05 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

milan.p..... chytáš mě za slovíčko :mrgreen: budiž .. reagoval si, tak jsem Tě jmenoval,,,, bez nějakýho zlýho ůmyslu :wink: každej to zná ze svý pozice ...dneska bych kolo na dalnici nedělal ani ani ..... ja vim , že každej si bude hájit to svoje .... a jak rozumnej šéf, tak i rozumnej fíra nerad vyhazuje prachy do kanálu ..... a záleží co je lepší např, zrovna rozjebat ten disk a někam se uklidit, nebo zavolat polizei ...a zustat na varovkách a riskovat ránu .....já tvrdim, že je lepší se uklidit pryč , ovšem ne vždy to jde ,,, nejde jen o kolomatiky, ale případná nepojízdnost a tak ..... sem ze starý školy , vozim dva hevery , dva hasičáky , špalíky v kastlu ..... hromadu krámů, který jsem snad nikdy nepotřeboval...s vyjímkou, když sem nějakej krám vyhodil z auta , tak na tuty mi za tejden scházel :mrgreen: naštěstí sem zatím asistenci kromě kompresoru nepotřeboval ......mraky lidí se tu obouvá do pana "bezpečnýho " :D všetně mě , ale uznejte sami, že v určitých věcech má naprostou pravdu ...jen Vaše napružený EGO ( obecně) a pocit neomylnosti Vám nedovolí s ním souhlasit ..... sakra je to forum -diskuze a každý máme nějaký ten svůj náhled ..... ať už je správnej -špatnej. nebo i ..jak to ne debilní ale např. naivní ...... doby se mění ....když to kdysi stálo za hovno :mrgreen: provoz žádnej ...všichni si pomohli , postupně se zlepšili auta , gumy, silnice , začli termíny . honí se vteřiny , každej na každýho sere ..... na vše je servis , páč kromě triviálních věcí si člověk bez píčí neudělá nic ...na posranej interval kontroly nezávislýho topení musí bejt comp jinak to furt otravuje a sere..... doba se změnila ...k horšímu a lepší to už nebude a tak mužem diskutovat o všech možnejch kravinách donekonečna :think: :think: :hands:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 13, 2018 4:22 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

Martin440 to napsal jasně. Já to plně podepisuji. Opravdu se vážení dopravci doba změnila. To co platilo včera, neplatí dnes a bude jen hůř !! Tak se račte dopravci a podnikatelé probudit !! :pray: :pray: :pray:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob led 13, 2018 8:57 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

Vyzná se tady někdo v těch opravných sadách? Po celé Evropě platí, že nemusím mít rezervu, když mám opravnou sadu? Co se rozumí tou opravnou sadou? Já mám za to, že knoty nebo ne? Na první stránce někdo dával odkaz na nějakou nádobu s lepidlem co se připojí na ventilek a foukne do kola, ale to je určeno pro osobní auta maximálně.
Stačí teda po celé EU vozit jen knoty s hadicí a mít na autě vyvedený vzduch?
stř led 17, 2018 7:23 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

Vojto 0202, po pravdě, nikdo to na silnici nekontroluje. Tedy jestli máš či nemáš opravnou sadu, je to spíš pro Tebe, abys si mohl udělat opravu.
Kontrolují rezervu, pokud ji máš, tedy jestli splňuje to co má, pokud ji nemáš, tak nic nekontrolují. V dnešní době je běžně zažito, že řidiči kola nemění a volají asistenci.

Co se týká opravných knotů, ty jsou dobré na běžný defekt, nemusíš ani sundavat kolo . Ale nesmíš mít kolo rozválené, jako že většinou je na cucky.
Ty knoty jsou jak na použití lepidla, tak jsou knoty, ke kterým nepotřebuješ lepidlo.

Ten přípravek do vnitřku kola, jako prevence při defektu je výborný, ale je to drahé, tedy nevhodné pro nákladní auta.
Například Slime, ale je toho více značek : https://maloobchod.ddpneu.cz/dusova-napln-slime-473ml

Já to používám na motorky či jízdní kola. Tam to má opodstatnění, že.
Tedy uděláš defekt, ale nepoznáš to, protože vzduch neunikne.

Tady máš celou tu sadu, včetně potřebného vybavení na opravu:
https://postovnezdarma.cz/sada-na-oprav ... &utm_term=
-------------------------------------------
Tady jsou náhradní knoty:

http://www.2hmoto.cz/cz/nahradni-dily-f ... +pneumatik

Domů > Náhradní díly>Sada na opravu bezdušových pneumatik minimální objednávka 10ks
Sada na opravu bezdušových pneumatik minimální objednávka 10ks RMS 267020030
infoInformace o produktu
Krátký popis: STECCA (1PZ)X KIT RIP.TUBELESS
Výrobce: RMS (klikněte pro další produkty výrobce)
Kód zboží: 2H-89251
Dostupnost: avaible Skladem
(k dispozici u Vás: v pondělí 22.01.)
Cena vč. DPH : 21,- Kč
Cena bez DPH: 17,- Kč
cartParametry zboží
Množství:
1
Přidat do košíku


Sada na opravu bezdušových pneumatik minimální objednávka 10ks
-----------------------
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
čtv led 18, 2018 11:52 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

máme tu zase v sezoně tři prdele uzavírek na D1 co když se stane defekt tam? Tam ani mobilní servis v tom zúžení nemůže pořádně pracovat. Posledně jsem viděl jednoho Bulhara jak provadí nějaké akrobatické cviky s pneumatikou na svodidle :clap:
sob úno 03, 2018 4:27 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

Někteří řidiči si koledují o to, aby je druhý přejel !! ostatně jak se mnohokrát stalo a ještě bohužel stane.
To že na našich dálnicích je na mnoha místech neustále uzávěra a je k dispozici pouze jeden jízdní pruh a není krajnice či po každých 1000m SOS plácek, je problém, především neschopnosti ŘSD. Bohužel potom při odstavení nepojízdného vozidla, stojí veškerá doprava.
A vozit rezervní kolo, stejně není řešení.
Většinou ani nepovolíš šrouby, nebo nedostaneš zvedák pod místo zvedání, díky prázdné pneumatice. A hlavně to je nebezpečné jednání !!
K tomu je nutný servis s majáky.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 03, 2018 9:27 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

tak ono všechno jde, když se chce :P třeba i půlit motor u Karosy na odpočivadle jak jsem kdysi dávno viděl cestou na dovolenou do Jugoslavie, ale proč to dělat a ještě ve stresu, já mám taky v asistenčce all in, přesto všechno vozím včetně uvolňovače šroubů, ale proč to vlastně dělat sám, když ti hoši z asistenčky z toho navíc mají kšeft a jsou v tom dobří.
sob úno 03, 2018 10:41 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

DriverBrno, přesně moje slova.
Já také měnil na stavbě na Slovensku převodovku u Tatry 148. Nebo jsem na silnici před panelákem, měnil jeden díl klikové hřídele u PV3S.
ale tenkrát moc možností nebylo, jak to vyřešit.
Dnes máme za prvé 21 století a za druhé, od toho jsou asistenční služby. Od toho si je v základu platíme v zákonném pojištění automaticky a případně za připojištění, jsou bez omezení.
Platí se jen ND, ale ty se stejně musí koupit, tak jako tak.
Já sám, mám u všech soukromých aut, jako důchodce, asistenční služby bez omezení částky, po celé EU. To považuji za výhodné. :clap:
A u podnikání, pokud někdo provozuje autodopravu, to považuji za nutnost !!!
Který dopravce šetří pár kaček za asistence, potom se nemá co divit, když je někde problém.
V případě problému, je to nejlepší svést na líného řidiče, že ? :doh:

tak který dopravce se zase do mě pustí ? :cry:
Řidiči jistě ne, protože to by kakali do vlastního hnízda !! :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 03, 2018 1:58 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

DriverBrno , ještě doplňuji, napříkladd mi odešel jeden akumulátor u Mana, někde ve francii při víkendovém odpočinku v sobotu.
Přijel mladík, já mu pomohl s akumulátory, vyndat a dát, aby se nedřel. za 30 minut bylo hotovo. Ještě byl rád, že má v sobotu výjezd, protože by měl placenu jen pohotovost.
Tedy spokojenost oboustranná. :D
Znovu se divím, pokud dopravce v dnešní době šetří pár korun, na pojištění asistencí !! :doh: :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 03, 2018 2:05 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

já měl nedávno malý problémek, že jsem něco šprajcl pod nápravu a kdybych zarval tak něco urvu, raději jsem zavolal asistenčku a přijely dokonce dvě auta -tahač a 12 tuna, byly zcela v pohodě a ochotni, pak mi volali s dispečinku jak jsem byl spokojen a vše OK. Ta služba funguje a fakt není důvod se trápit, jenže pro některé autodopravce je to celkem raketa pro 100 aut platit plnotučnou asistenčku -třeba přeložení atd, když mají plán vydělat na jednom autě 10 tis /měs a jezdí za 1 EURO/km, to se potom nedivím, že v tom vymáchají šoféra.
sob úno 03, 2018 5:25 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: rezervní kolo na přední nápravu

Příspěvek

DriverBrno, a to se často u mnohých firem bohužel děje. Ale velké firmy mají výraznou slevu, pojistí si tak zvanou ,,flotilu" .
Šetří na nepravém místě a hřeší na to, že řidič si případně nějak poradí.
Třeba u Tomáše Voldřicha, Tomi Trans CZ s.r.o., kde jsem téměř dva roky jezdil, ten dokonce zrušil a stáhl z kamionů firemní platební karty, na kterých sice nebyli peníze, ale v případě potřeby je tam mohl poslat.
Na můj dotaz, jak to bude řešit, pokud někde daleko v zahraničí nastane nějaký problém, řekl. Přeci máte své platební karty !!! :cry: :shock: :doh:
No když v Itálii bylo potřeba zaplatit 1200euro, tak se divil, že je nemám pro jeho firmu !!?? :( :shock: :doh:
Tak jsem tam čekal, dokud je nepřivezli v hotovosti :D :D :D :wall: :dance:
Samozřejmě že byl nas - ranej !!! Omlouvám se za výraz. :oops:

Na tankování bylala jen jedna tankovací karta, na málo známý řetězec ČS. Tedy se nesmělo zapomenout natankovat, jinak za půl Evropy nebyla další ČS ! A v případě poruchy tankovací karty, by nebyla alternativa, jak natankovat !!! A na autě byla hotovost max do 100 Eur, ale většinou kolem 40 -60 Eur.
A takto pan podnikatel, dělal mezinárodní dopravu, od Sicílie po Londýn !! :doh: :cry: :shock: :(
A k tomu návěsy, odsloužilé a neudržované šroty !!! :mrgreen: :doh: :doh: :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob úno 03, 2018 8:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů