Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

nosak2
Příspěvky: 17
Registrován: pon dub 27, 2015 2:36 pm
Bydliště: K.vary

policie zjistila jízdu na cizí kartu

Příspěvek

Potřebuji poradit od zkušenějších.Já nejezdím,ale mám kartu.Známý má sklápěčky kolem komína a požádal mě,zda bych mu svojí nepůjčil.Půjčil jsem ji a on ji za pár dní vrátil.Takhle jsem mu ji půjčoval někoklikrát.Pak už nás nebavilo stále si pro ni jezdit a vyzvedávat a vracet zase nazpět.Poprosil mě,zda bych nenahlásil její strátu a nenechal si udělat jinou,kdybych někdy jel někde brigádně atd.Vyhověl jsem mu a dnes ho s mou chytily.Jaký mě hrozí postih,přijde mě obsílka k vysvětlení?A co mám nejlépe říkat?Nejlepší by bylo asi říci,že jsem kartu stratil,dostal novou a kde se pohybovala mě nezajímá,já neřídil.Ale zase nechci být tak tvrdý,je to dobrej kluk a takhle by musel říci,že jezdil na stracenou.Prý jim říkal,že jsem jel dopoledne jako záskok a zapoměl jsem ji vyndat a on to taky nezaregistroval,Nevím,jde mě o to co jim popřípadě říci.Pokutu,kterou bych dostal zaplatí v plné výši,to není problém.Mě jde o to,jestli bych nedostal zákaz,nebo body dolů.Díky
úte pro 13, 2016 1:39 pm

Pompin_CZ
Příspěvky: 45
Registrován: sob úno 21, 2015 7:51 pm

Příspěvek

já osobně bych se styděl a bál se napsat sem něco takového... každopádně to co řekl on asi bude nejmenší zlo


co je šeptem, až se ucho utrhne
úte pro 13, 2016 3:10 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

No jestli si jezdil i jinde na tu novou kartu tak mas cekem prekerku a odseres to cely ty, ze jezdis na 2 karty u dvou firem, to se da dohledat a porovnat...dobre vam tak...rikal mi nekdo, nevim co je na tom pravdy, ze vsechny dig karty jsou podle cisla nekde v evidenci, do ktery muze kazdy policajt, tak tam bude i kdy si ji ztratil, resp. to nahlasil. Ja jako policajt bych sel po tachografu, nebo zaznamech z nej a s tou evidenci to porovnal. A mate vymalovano oba. Zjistil bych si co je za krivou vypoved, myslim ze az 2 roky a pak vymejslel co dal...v kazdym pripade je to chuj, vedel co dela, delal to dobrovolne, tys mu vysel vstic a on kdyz jde do tuhyho, tak te do toho jeste takhle zatahne. Kdo chce kam....
úte pro 13, 2016 7:08 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak můžeš tvrdit, žes ji zapomněl vyndat, když je ztracená? Dobře si rozmysli, co jim řekneš, abys nakonec neměl hlavu ve smutku.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte pro 13, 2016 7:51 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Ta karta je přece nahlášena jako ztracená tys už dostal novou. Tudíž když už jste takový hlupáci tak budeš muset tvrdit že ji ztratil a holt kluka potopit jinak on potopí tebe a máš na krku podvod.
úte pro 13, 2016 8:02 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Dobře vám tak oběma. Jemu sebrat licenci a aspon rok natvrdo a tobě flastr že si na to budeš muset vzít úvěr. Neskutečné.
úte pro 13, 2016 8:12 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Podepisoval jsi přece čestné prohlášení...

Leda tvrdit, že jsi na ní jezdil a ani jsi nevěděl, že je to ta ztracená a myslel sis, že je to ta nová... Ale nevím, kdo by ti tohle sežral.

Pokud jsi na tu novou nejezdil, tak by to bylo jediné řešení. A pokud jsi na tu novou jezdil, tak bych se asi tvářil, že ta stará je ta nová a tu druhou bych zapřel. A jak by ses "oficálně" (tj. asi až u správního řízení) dozvěděl, že ta nalezená je ta stará, mazal bych na úřad a nahlásil ztratu té nové a navíc že bys jako chtěl (jen na oko), aby se obnovila ta stará.
A každopádně se u správního řízení tvářit jako úplnej debil a ptát se na zcela jasný věci, aby ti sežrali, že debil jsi.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 13, 2016 8:13 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

JakubS: Jojo, jsou to vrazi. Ten s tou sklápěčkou ohrozil desítky autobusů plných dětí, protože s ní určitě jezdil 25h denně v kuse
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 13, 2016 8:15 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Třeba. Takových jsou plné příkopy. Denně vídám dva, tři kousky na šestce. Proč ty nejezdíš na dvě karty? Věčně tu bulíš že musíš dělat pauzu kousek před barákem... Hm? Tak bys to měl pořešeno.
úte pro 13, 2016 8:23 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U nas mame jednoho co mel dve svoje karty.Jak byl vyjety dal druhou svoji a jel domu.Na Chalupkach ho zastavilo ITD,2km od placu firmy,nechal tam par tisic ZL a byl klid.Ale jak se ho zeptas,tak kazdy je chuj u nej....Jinak trefne k tomu David29,od Kuby.Vecne tu resis ze musis nekde pauzovat :shock:
Neřeším...
úte pro 13, 2016 8:29 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Povedz že tvoj kamos hovoril pravdu, že si u neho jazdil. A potom zbieraj skusenosti v base. Ja by som na tvojom mieste povedal že staru kartu nemáš nevies kde je a že ši ju stratil. Potopis kamosa, ale on teraz skusa potopit teba. Tak buď TÝ alebo ON. To vidím na velku pokutu.
úte pro 13, 2016 10:30 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Jednou jsi nahlásil jako ztrátu, tak za tím musíš stát. Jste oba hlupáci, tak nebud ten hloupější....nebo jak chceš.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte pro 13, 2016 11:02 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

JakubS: To je snadný - protože v případě že mě chytí, bych dostal trest jako kdybych chtěl někoho zabít. I když to jízda na jednu kartu a při dodržování AETRu také nevylučuje - i když mám AETR v pořádku, zejtra budu unavenej, protože půjdu pozdě spát. Ale AETR bude dodržen, tak je vše v pořádku a dostanu při kontrole lízátko a placku, že jsem poslušný řidič!

Ale běda, jak tam nebudu mít 30min stání v kuse (jenom 3x 29,5min) - to je průser jako vrata. A byl bych bez lízátka....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 13, 2016 11:09 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Davide zas to hrotis moc asi, 3x29,5 min je v pohode, je to 15 + o pul minuty min, za to ti nikdo hlavu neusekne, ale kdyz tam budes mit 3x v tydnu 5h jizdy a 7h pauzu tak to je jina. Jinak cesta od a k autu se pocita do smeny, ale to urco vis. To je asi prave kvuli takovym s
pripadum, ze doma pauzujes a misto spanku si povidas se zenou a s detma :-) ..

Zajima me docela, jak tohle dopadne, ale verejne to tady vypsat taky asi nebude uplne nejlepsi, mozna uz to Velky Bratr vsechno vi :-)
stř pro 14, 2016 7:23 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Dobrá je i tahle hláška: "aspon rok natvrdo " :)
stř pro 14, 2016 9:28 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů