Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

fadda
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 05, 2010 9:43 pm
Bydliště: jihlava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Kolego vem pár drobnejch korun a skoč s dopisem za právníkem. Ten ti asi poradí víc.
úte úno 14, 2017 7:34 pm

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Udělal jsi blbost stačilo zajít za doktorem před ukončením smlouvy a napsal by ti třeba zhoršení alergie a je to.Ale tohle jsi asi slyšet nechtěl tak pro příště .
B-)
stř úno 15, 2017 11:05 am

Uživatelský avatar
calbony
Příspěvky: 101
Registrován: pon úno 09, 2009 4:24 pm

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Na každém úřadu práce je právní oddělení které tě zastoupí a to grátis. A moc dobře vědí co a jak si ten zaměstnavatele vůbec může dovolit.
čtv úno 16, 2017 12:39 pm

Astra-11
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 14, 2010 1:34 pm
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

napiš jak to probíhá, zajímavý příběh
čtv úno 16, 2017 12:57 pm

blbosti ne
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2017 9:24 am
Bydliště: Bohnice

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Otázka Calbony. To mi ten právník z UP bude zastupovat i v předem prohraném boji ??? Vše je doloženo zakázky, CMR. Zjistili si u zaměstnavatele v Německu od kdy tam jezdím a zažádali si o výpis z DK, pokud by nevyhověli vyžádali by si to přes soud.
Nechci s nikým vyčurat, chtěl bych se dohodnout, ale už jednou mě vyzvali a já je díky parazitovi kterému jsem naslouchal poslal do šípku. Teď mě to štve ani né ta škoda, ale přístup co jsem zvolil. Pak jsem zjistil, že parazit má miliony exekucí a nikde dlouho nevydrží. Za blbost se musí platit.
čtv úno 16, 2017 2:16 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Vidim,že do tebe jdou tvrde,ale každá firma má být nejak jištená.Když si zlomíš nohu ,taky by jsi nejel a firma má mít v záloze náhradního řidiče,brigadnika,duchodce apod.,taky připadne komu zakázku proda když je dobře placená.Podle me i záleží jestli jsi dojezdil třeba pár příštích dní aby meli čas reagovat.S timhle je lepší jít za pravníkem jak už tady kluci řekli.Zkus na ne neco vytáhnout aby méli strach, tohle tu firmu rozhodne nepoloží-spíš jsi toho ješitnýho šéfa hodne nasral.Ale jinak když ti dneska nekde nabídnou o třetinu nebo polovinu vyšší mzdu musíš tam jít za 1-2 týdny protože za 2-3 mesíce bude ta práce fuč.To je holt dnešní kapitalismus.
čtv úno 16, 2017 2:50 pm

blbosti ne
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2017 9:24 am
Bydliště: Bohnice

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Nevin jestli jeto ješitnost nebo prevence před dalšími jako jsem byl já. Řidičů bude hodně slušných a doufám že míň parazitů (takto se dnes cítím). Byl jsem včera u právníka. Zajímalo ho-1.úmysl jestli byl vědomí nebo ne, 2.data na DK, 3.jestli firma jezdí pro někoho jako subdopravce, 4.dále pokuta za nedodání vozidla - ovšem já dostal faktury za vzniklou škodu v důsledku mého jednání, pokuta přímo zaměstnanci nelze. Pak ještě další věci. Mají to zmáknutý jsem prý asi pátej, tak jsou vyučený. Nemyslím že jim jsem o peníze, ale o princip.
čtv úno 16, 2017 4:13 pm

Sails
Příspěvky: 267
Registrován: sob lis 27, 2010 11:43 pm

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Tak dá se to vyřešit po dobrým, nějak se domluvit nebo když už by to chtělo trochu tvrdě, tak si nechat stáhnout kartu a řešit to dál. Pochybuju že jsi měl všechny hodiny na pásce, přesčasy, noční, svátky, atd, tím by jsi pak mohl zaplatit i ten flastr :lol:
čtv úno 16, 2017 8:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

ja bych se nedivil, kdyby tě vyrazil i ten skopec , nebo u koho si ted :wall: , to co si udělal je prasečina a profík tohle neudělá, vždy je možnost jinýho řešení ...třeba ta marodka .... je to sice křivárna , ale nemusel by si řešit tohle .....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv úno 16, 2017 9:22 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

blbosti ne píše:
čtv úno 16, 2017 2:16 pm
Otázka Calbony. To mi ten právník z UP bude zastupovat i v předem prohraném boji ??? Vše je doloženo zakázky, CMR. Zjistili si u zaměstnavatele v Německu od kdy tam jezdím a zažádali si o výpis z DK, pokud by nevyhověli vyžádali by si to přes soud.
Nechci s nikým vyčurat, chtěl bych se dohodnout, ale už jednou mě vyzvali a já je díky parazitovi kterému jsem naslouchal poslal do šípku. Teď mě to štve ani né ta škoda, ale přístup co jsem zvolil. Pak jsem zjistil, že parazit má miliony exekucí a nikde dlouho nevydrží. Za blbost se musí platit.
Je vidět, že jsi slušný člověk a máš k věci správný přístup. Myslím tím to, že uznáváš a víš že jsi udělal chybu. Přeji ti aby se i tvůj bývalí zaměstnavatel umoudřil a pochopil, že je v dnešní době zbytečné nějaké případné vláčení po soudech nebo úřadech. Už tak žijem všichni jako moderní žebráci a tak také umřem.
pát úno 17, 2017 12:47 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

rochuss píše:
čtv úno 16, 2017 2:50 pm
Vidim,že do tebe jdou tvrde,ale každá firma má být nejak jištená.Když si zlomíš nohu ,taky by jsi nejel a firma má mít v záloze náhradního řidiče,brigadnika,duchodce apod.,taky připadne komu zakázku proda když je dobře placená.Podle me i záleží jestli jsi dojezdil třeba pár příštích dní aby meli čas reagovat.S timhle je lepší jít za pravníkem jak už tady kluci řekli.Zkus na ne neco vytáhnout aby méli strach, tohle tu firmu rozhodne nepoloží-spíš jsi toho ješitnýho šéfa hodne nasral.Ale jinak když ti dneska nekde nabídnou o třetinu nebo polovinu vyšší mzdu musíš tam jít za 1-2 týdny protože za 2-3 mesíce bude ta práce fuč.To je holt dnešní kapitalismus.
No moc chytrý. Ty by jsi mohl být třeba zápasník co by se jen pořád pral. Ty jako řidič, jseš rád že máš klid na svoji práci a běhat k právníkovi, platit ho to je spoustu času, který nemáš. Nikdo tady řidiči nijak neublížil a on to navíc ví. Není proč kolem sebe kopat. Snažit se domluvit to je cesta.
pát úno 17, 2017 1:00 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Je videt,že to je tvrdý kapitalista a umí vydelat i na tomhle.V takovych firmach je možne dát jen papír od doktora to je asi jedina metoda a to ješte ten z..d bude posílat na toho doktora revizáka.I za protektorátu byl za opakovanou absenci koncentrák jen papír od doktora človeka zachranil.A za komunistu byla výpovedni lhuta 6 mesícu u staršich pracovniku i 7,8 nebo 9mesícu.Prakticky nebylo možne zmenit zamestnani a človek se dlouhou dobu bál jestli na nej ta druhá práce počká.Kdyby české firmy slušne platily tak nikdo neodchazi
sob úno 18, 2017 8:12 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

hm, to je logika

až tě někdo vyhodí ze dne na den a bez odstupného, protože našel někoho lepšího nebo levnějšího....

to by se ti asi taky moc líbilo.......
sob úno 18, 2017 8:34 am

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

Jo logika,protoze kolega dal u CZ firmy poctive vypoved 2 mesice plus ca 10 dní,že má práci v Passau u D firmy(dohodu taky nedostal).Ten Nemec na nej pak stejne nepočkal a šéfová mu řekla,že teda na vypovedi trvá.Tak byl behem 2 mesícu bez práce a byl r.2009-hospodářská krize a to mel za slušnost,a nejakou dobu nemohl nic sehnat.Jinak například v Rakousku ti daj vypoved stylem za dva týdny už nechod (podle zák.práce).A odstupné?Až tak po peti letech!Tak nekteří nemektejte se slušností.Z českých kapitalistu se mi chce zvracet .
sob úno 18, 2017 6:39 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

nemyslím si že by ho zaměstnavatel nutil podepsat co podepsal

smlouvu by měly dodržovat obě strany


je to každýho boj, šoféra dřív nepustili a němec nepočkal tak má škodu řidič

když ho firma pustí dřív a nemá za něj náhradu, tak má škodu firma že jí stojí auto a práce



K DEMOKRACI PAŘÍ I TO ŽE KAŽDÝ NESE NÁSLEDKY ZA SVÁ VLASTNÍ ROZHODNUTÍ, ať již následky příznivé nebo nepříznivé
sob úno 18, 2017 7:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů