Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

splintet1
1. NAPOMENUTÍ

Re: ŠKODA NA PŘEPRAVĚ

Příspěvek

To,ze neses nasledky za vlastni rozhodnuti nema nic spolecneho s demokracii.Za totace si lidi taky nesly nasledky za vlastni rozhodnuti a to mnohdy tvrdci nez dnes.
ned úno 19, 2017 1:21 pm

sof

Příspěvek

Toto je zaujimavy pribeh. A zda sa ze "blbosti ne" robi jednu blbost za druhou.

Nechal si poradit od sofera a teraz ked je v problemoch si zase nechava poradit od soferov. To je problem pre pravnika, pre niekoho kto sa v tom vyzna.

Myslim, ze to nemusi byt stratene. Tak ako si firma vymaha nahradu skody, moze si nahradu skody vymahat aj sofer. Neverim, ze existuje nejaka firma, ktora soferovi plati vsetko tak ako zo zakona ma. Neverim, ze existuje firma ktora si voci soferovi plni vsetko, vzdy a vsade, tak ako jej zakon kaze. Ono je to v podstate nemozne. A preto si myslim, ze sa urcite najde nieco, co sa da voci firme pouzit.

Myslim si, ale je to len moj osobny nazor, ze pre sofera by dnes nemal byt problem dat legalne okamzitu vypoved od hocijakej dopravnej firmi. A dovod? Firma neplati zakonnu mzdu, firma hrubo porusuje pracovny cas (nadcasove hodiny) firma hrubo porusuje bezpecnost prace.... Ktora firma dnes robi pravidelne skolenia bezpecnosti prace? Kto vam dnes da a hlavne pravidelne meni monterky, bagandze,rukavice, okuliare a vsetky tie bezpecnostne blbosti co zo zakona potrebujete? Kazda firma ma voci svojmu soferovi tolko povinnosti, ze splnit ich je skoro nemozne. Myslim si, ze na tom nachytate kazdu firmu. Ale je to len moj osobny nazor a nech sa nim nikto neriadi. Je to problem pre pravnika...

Ale hlavne si myslim, ze je vzdy lepsie sa pred vypovedou nejak vopred dohodnut.
ned bře 05, 2017 6:31 pm

calbony

Příspěvek

blbosti ne píše:
čtv úno 16, 2017 3:16 pm
Otázka Calbony. To mi ten právník z UP bude zastupovat i v předem prohraném boji ??? Vše je doloženo zakázky, CMR. Zjistili si u zaměstnavatele v Německu od kdy tam jezdím a zažádali si o výpis z DK, pokud by nevyhověli vyžádali by si to přes soud.
Nechci s nikým vyčurat, chtěl bych se dohodnout, ale už jednou mě vyzvali a já je díky parazitovi kterému jsem naslouchal poslal do šípku. Teď mě to štve ani né ta škoda, ale přístup co jsem zvolil. Pak jsem zjistil, že parazit má miliony exekucí a nikde dlouho nevydrží. Za blbost se musí platit.
Čau každý má nárok na právní zastoupení bez rozdílu jestli je to do předu prohraný boj nebo nikoli.
Tudíž i u soudu ke kterému se dostavíš máš nárok na přidělení právníka tzv. exof.
Tudíž ten co ti bude radit a je fuk jestli je to do předu prohrané je v dané problebamitece slovíček a postupů znalý.
Aspoň nebudeš poslouchat rady z netu nebo parkingu a najde se nějaká možnost přiměřeného řešení pro obě strany.
stř bře 15, 2017 4:43 pm

kuntík

Příspěvek

A neplatí to náhodou jen v případech, pokud je dotyčný obžalován na základě trestního zákona?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř bře 15, 2017 11:03 pm

DriverBrno

Příspěvek

calbony píše:
stř bře 15, 2017 4:43 pm
blbosti ne píše:
čtv úno 16, 2017 3:16 pm
Otázka Calbony. To mi ten právník z UP bude zastupovat i v předem prohraném boji ??? Vše je doloženo zakázky, CMR. Zjistili si u zaměstnavatele v Německu od kdy tam jezdím a zažádali si o výpis z DK, pokud by nevyhověli vyžádali by si to přes soud.
Nechci s nikým vyčurat, chtěl bych se dohodnout, ale už jednou mě vyzvali a já je díky parazitovi kterému jsem naslouchal poslal do šípku. Teď mě to štve ani né ta škoda, ale přístup co jsem zvolil. Pak jsem zjistil, že parazit má miliony exekucí a nikde dlouho nevydrží. Za blbost se musí platit.
Čau každý má nárok na právní zastoupení bez rozdílu jestli je to do předu prohraný boj nebo nikoli.
Tudíž i u soudu ke kterému se dostavíš máš nárok na přidělení právníka tzv. exof.
Tudíž ten co ti bude radit a je fuk jestli je to do předu prohrané je v dané problebamitece slovíček a postupů znalý.
Aspoň nebudeš poslouchat rady z netu nebo parkingu a najde se nějaká možnost přiměřeného řešení pro obě strany.
jak píše Kuntík, v občanskoprávních sporech na exofo nemáš nárok, pouze v trestním řízení, kurňa hoši !!!
ned bře 19, 2017 6:13 pm

DriverBrno

Příspěvek

jestli po tobě jdou tvrdě, musíš to hrát taky, pokud něco posereš nemusíš se z dluhů vyhrabat do konce života, spoustu těch co skončili s miliony dluhu začali taky s pár desítkami tisíc. Od teď s nimi musíš mít vše písemně. Jejich cílem je hodit ti exekučku, jako truckerovi bude kde brát. Teď záleží, jestli přijdeš třeba o dvacku nebo o kilo + penále a náklady na rozhodnutí. Já myslím, že jednatel se s tebou už bavit nebude, myslí si o tobě že jsi vůl a udělají tě přes exekuce. A protože asi vůl seš, tak bych dal zálohu tomu právníkovi a i když to prohraje, tak to nebude 10:0, ale "jen 2:1, čili se s toho neposereš. Jinak ta firma je mi celkem sympatická, kdyby se v dopravě nikdo tak nesral a hned to kosili, tak by to bylo někde jinde.
ned bře 19, 2017 6:36 pm

ajazelko

Příspěvek

Ahoj,zcela jistě jsi měl nějakou nevyčerpanou dovolenou a X desítek hodin měsíčně přesčasů.Takže jsi si dobral zbytek dovolené a za nezaplacené přesčasové hodiny jsi si vybral náhradní volno.
čtv srp 03, 2017 8:43 pm

lubos007

Příspěvek

Dobrý den, dal jsem výpověď dohodou se kterou zaměstnavatel nesouhlasil a napsali mi že nesouhlasí že dva měsíce. Poslechl jsem asi blbosti od kolegů a do práce jsem už nenastoupil a začal jsem jinde. Teď mi přišla výzva na zaplacení úmyslné škody 56000Kč která je složena z nějaké pokuta a škoda za neodjetou fůru. Nevíte jestli jen mlží nebo jak se to řeší ???

Tak o tom ani neuvažuj,jestli mlží nebo ne nevím ale pokud bude chtít,vydusí Tě.Zajištění náhradního řidiče,ušlé zisky,vícenáklady,je toho mraky.Kolega to teď u soudu projel a bude platit 75 000,-Kč.Úplně stejný postup.Jedině vytahat špínu na zaměstnavatele a v případě že to nestahne dusit.taky.Zdar
pát srp 04, 2017 6:46 pm

EL

Příspěvek

Měl jsi se spíš zeptat na příslušných místech,než někde na parkovišti nebo u čerpačky,např. na UP,tam určitě nemlží,pokud jsi u něj nechtěl ty 2 měs.dělat,měl jsi třeba marodit nebo dobrat dovolenou atd.,ale určitě ne svobodomyslně odejít jak se ti líbí,nehledě na to,že jsi asi ani neměl v ruce zápočták.
No a pokud jde o pokutu,která je "jen" pětimístná,to je ještě dobrý,spočítej si,kolik auto dokáže vyfakturovat za 2 měsíce,včetně smluvních pokut za včasné nedodání zboží atd.nevím,co všechno by ještě mohl vytáhnout.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř srp 09, 2017 12:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“