Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
honzaczech
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 21, 2017 3:20 pm

SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

Ztratil jsem 1 ks SPZ značky nebo RZ registrační značky nebo jak se to dnes jmenuje, měl jsem si koupit to bezpečnostní zajištění značky na tahač rovnou ale nekoupil a teď toho lituju. Slyšel jsem, že dostanu novou a budu muset dělat všechna povolení EU + zahraničí a byrokracii znovu. Tahač mám na leasing zatím jezdím bez značky z důvodů splátek a splatnosti faktur ani nemůžu přestat (vím že hrozí zákaz řízení a pokuta).Spíš se bojím že jak mi jednou někdo říkal ztratili v Maďarsku a policajti je zastavili a nenechali je odjed dokud nebyla značka vyměněna .... takže řidič jel domů a nevím kolik měsíců to tam museli nechat stát. Nemáte někdo nějaké typy či zkušenosti? Předem díkec Honza
pon zář 25, 2017 4:14 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

Kdyby něco, určitě tvrd, že před jízdou tam byla a dělej překvapenýho. Rozhodně v ČR tě pak pokutovat nemůžou - ovšem platí to jen při první kontrole...

Já nechci k něčemu nabádat... Ale dneska jsou firmy, co umí udělat přesný repliky, na první pohled nerozeznatelný (včetně reflexního podkladu). A nevšim jsem si, že by někdo kontroloval, zda je to originál nebo přesná replika
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon zář 25, 2017 6:46 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Není to sranda

Příspěvek

Za jízdu i bez jedné RZ hrozí trest zákaz řízení. Odstavit, nejezdit. A z toho překvapení tě vyvedou jedna dvě, když kuknou na kamery. U nás v práci máme zákaz vyjet. Dřív se kradli na auta, co šla na vloupačky nebo krádeže PHM. Nová bude určitě, nejde dodělat. Udivuje mě, že to víš a jezdíš dál, to je magořina.
pon zář 25, 2017 11:11 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

Nesejčkuj.
Vozidlo jsem před jízdou kontroloval - vše bylo OK = nemůžou mě jakkoliv pokutovat.
A je jedno jestli se bavíme o ztrátě RZ, jejího zašpinění, nebo o tom, že nesvítí vzadu žádné světlo

Jinak máš samozřejmě pravdu. Tento přestupek nelze řešit na místě, pouze v správním a tam sankce začíná na zákazu řízení...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon zář 25, 2017 2:33 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Hrdinů jsou plný hřbitovy

Příspěvek

Každý svého štěstí strůjce.
pon zář 25, 2017 5:43 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

jo taky se měl upadlou na návěsu, dal sem provizorně z dobré vůle papírovou na dojetí, naneštěstí dálniční kontrola, přestupek, odstavit na místě, správní řízení..... /do firmy sme stejně dojeli jak poliši odfrčeli/



můžeš vysvětlovat, odvolávat se na selský rozum,/náhradní spz, identifikace vozidla neztížena, nepomůže nic, naopak výroba náhradní spz je považována za falšování a málem trestný čin...

cesta na magistrát kde se přestupek stal, i s řidičem, flastr myslím dvojku, můžeš hořekovat, lamentovat, paragraf je silnější než selský rozum
pon zář 25, 2017 6:58 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Komu není rady tomu není pomoci.

Příspěvek

Přesně tak, odstaví tě, když to bude tobě nejmíň vyhovovat.
pon zář 25, 2017 7:22 pm

petrnovak8989
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 25, 2017 2:48 pm

Re: SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

Tak to poradím jednoduše z vlastní zkušenosti u nás na frmě se to stalo různým řidičům vícekrát. Nejhorší je, že podle toho kde všude v zahraničí jezdíte se může taková ztráta spz značky ve všech nákladech vyšplat ke 100 000 Kč nehledě na ten čas a ztracené zakázky než se vyřídí všechny papíry. Prostě jednoduše jsme si je nechali udělat zkoušeli jsme několik firem ale nejvíc se kvalitou a rychlostí osvědčila tato společnost http://viprz.cz/kopie-spz/ Podle mě je to otázka finančního přežití a logiky. Řekněte si pak, že chcete experes ten je s příplatkem do týdne ale my to objednávali v neděly a došlo nám to ve středu.
stř zář 27, 2017 6:38 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Podezřelá náhoda

Příspěvek

Kurňa, to je reklama. Oba máte jeden příspěvek a řešení.
čtv zář 28, 2017 12:05 am

RobStus
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 21, 2018 4:45 pm

Re: SPZ ( RZ ) značka ztráta zcizení ČR EU a zahraničí

Příspěvek

Vidím tady nějakou reklamu, nevím na co byla. Super, že aspoň tady https://autotrip.cz/ztrata-spz-co-delat ... az-rizeni/ normálně řekli, že se svědkem můžeš jet dál a pak to řešit na fízlech. ne jak všude zastavit a stát
pon bře 08, 2021 3:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti