Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

povolování nadměrů, změny

Příspěvek

máte někdo info jak bude teď probíhat udělování povolení k nadměrům?


posílá se teď žádost přímo na mdcr, krajské pobočky řsd už nevystavují. Přišla mi automat odpověď že na to mají 30dnů a nic víc.....
úte říj 03, 2017 10:54 am

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Jo některé krajské pobočky byly zrušené, nevím jestli natrvalo nebo než seženou obsazení, vše se snaží přesměrovat na MD a doporučují komunikaci jen přes nadmery@mdcr.cz ... Dle zákona na to mají 30 dnů ale absolutně nestíhají, pošlou jen ten automatický mail, pokud se pošle dotaz mailem tak odpovědí je tentýž aut. mail... Minule jsem tam po 40 dnech volal a řekli mi že ta lhůta není v současnosti reálná splnit, teď jsem prodloužení na další čtvrtletí posílal radši už 2 měsíce předem, tak jsem zvědav... U trvalky to v podstatě znamená po obdržení jedné hned zažádat o další, ale u jednorázovek nechápu jak se to s takovými lhůtami řeší...
úte říj 03, 2017 2:53 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Celý systém je naprosto tragický, proč neudělují celoroční povolenky, když to nestíhají?! Pro někoho, kdo chce nadměr jen občas, naprosto neřešitelné :doh:
Dělali mi to na počkání, prakticky do 24h, proč nezkurvit něco, co funguje, že...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte říj 03, 2017 8:13 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Na kombajn taky letos katastrofa. V dubnu se nam vysmali proc to shanime tak brzo a kdyz jsme vyrazeli tak papir nikde. Po nekolikadenim shaneni telefonu na nekoho kompetentniho nam rekli, at jim kdyztak policajti zavolaj, ze jim potvrdej nasi zadost a vysvetlej ze nestihaj...
úte říj 03, 2017 9:24 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

v září Ostrava ještě fungovala, povolení do dvou tří dnů bez problémů, teď toto :shock:

nikdo nic neohlásí aby se člověk zařídil předem.......
stř říj 04, 2017 7:36 am

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Ahoj, vůbec netuším jak to kdy fungovalo, jsem novej :) Ale chtěl bych se Vás zeptat, kde a jak vyřídit povolení k nadrozměrům? jde mi jen o MSkraj, takže krajský úřad? Nebo to musím řešit s MD? Co k tomu potřebuji, jak dlouho to může trvat, čím začít, kolik to asi stojí?
Nejspíš se to rozděluje na jednorázové a trvalé? Nebo jak to funguje? Potřeboval bych to na trvalo, jde mi jen o rozměry, ne hmotnost.
sob říj 07, 2017 8:29 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

to teď netuší asi nikdo, povolení vydávaly krajské popočky řsd, to fungovalo, teď agenda přesunuta na ministerstvo dopravy a nic se neděje, sám sem zvědavej jak to dopadne
stř říj 11, 2017 8:01 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Scany techničáků, pošli na nadmery@mdcr.cz a trpělivě čekej, až na tebe dojde řada, vynikající systém...

Mě by zajímalo, jestli je možné, naposílat 4 žádosti na celý rok dopředu a pak jen v termínu zaplatit, když je v tom takový brajgl.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř říj 11, 2017 8:07 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

tak ty trvalky se dají doufám jakžtakž ošéfovat dopředu, ale vozím teď pár jízd 3,8 šířku, v září ještě v poho povolení na 14 dní a teď už ho nemám páč mi ho nikdo třeba do týdne 10ti dnů nevystaví. Měsíc předem to málokdo plánuje. Kontrakt uprostřed a řekni jim že to neodvezeš protože se změnil system povolenek :clap:
stř říj 11, 2017 8:37 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

Díky, napsal jsem tam, tak uvidíme. Pro nadměry a nadrozměry jsou asi různé papíry že? Nevíte někdo co stojí ty nadrozměry? To se vydává vždycky na čtvrt roku?
čtv říj 12, 2017 7:47 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: povolování nadměrů, změny

Příspěvek

měsíc po odeslání jsem dostal VS a mohl zaplatit, povolení zaplaceno 13.10 a pořád ho nemám, přitom mělo platit už minulý týden. Nikomu se nedovoláš, to jsou služby jedna radost.....


ale fyzicky bez povolení prý nesmíš vyjet i když to oni zadrbali :clap:
stř říj 25, 2017 12:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů