Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pro Vaška.
Tyto žebříky jsou na trhu pár let. Dokonce jsem předchozímu zaměstnavateli dal kontakt na prodejce. Ale bohužel neměl o to zájem, prý by to chtěli i ostatní řidiči na cca. 120 aut, a to by bylo cca. 1.700.000Kč plus platit každému řidiči zdravotní prohlídky a platit školení. Tedy právě zaměstnavatelé tynto žebříky v drtivé většině odmítají !! Nebo jste tyto žebříky běžně u kamionů viděli ? Já tedy ne.
Jen taková poznámka, ten sníh by se musel zřejmě hrnout k sobě, protože na druhé straně by řidič nevěděl, kdo tam může jít a aby mu nehodil na hlavu třeba led.
Ještě by někdo musel zajistit úklid sněhu shozeného na zem, někde na parkovišti, či na place skladů. To berte jako technickou poznámku.

K dotazu k případnému pracovnímu úrazu. Samozřejmě že zaměstnavatel nese plnou zodpovědnost, za pracovní úrazy, od opuštění bydliště, do okamžiku návratu do svého bydliště, viz. zákon.
Tedy ne jen při práci na žebříku, ale po celou dobu mimo bydliště, tedy i pokud řidič někde upadne na parkovišti.

Tedy i toto vybavení a jeho použití , nezáleží na řidičích, ale jen na zaměstnavatelích. Ještě k tomuto žebříku, je třeba pořídit speciální shrnovač.

Tak vážení zaměstnavatelé, tady máte možnost se ukázat. Vybavte kamiony touto pomůckou. Jsem zvědav, kolik těchto žebříků uvidím jako výbavu. :shock:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 5:41 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

nechci ti kazit radost, ale myslím že moc řidičů by ten žebřík nechtělo....

komu by se chtělo lézt nahoru a odhrnovat, ze sta šoférů dvaceti?

nebo je to taky o penězích? za 30 tam nepolezu, za 40 o tom budu přemýšlet za 50 tam možná vylezu :-)
pon led 15, 2018 6:19 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Vašku, zase se jako jeden z mnoha dopravců vymlouváš. To je přesně ukázka myšlení mnohých dopravců. :evil: :evil: :roll: :roll: :doh:
To bys také mohl argumentovat i řetězy, proč je kupovat, líní řidiči je stejně nebudou chtít montovat.
To samé o kurtech, nemá cenu je kupovat, řidiči by stejně nekurtovali, že ?
A tam bych mohl pokračovat v dalších případech.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 6:34 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

to není výmluva, tak to je, i s řetězema i s kurtnama

řetězy mám ve všech autech, kolikrát myslíš že je někdo nasadil? sám ti to každej druhej řekne že je nasazovat nebude nebo doufá že nebude muset
pon led 15, 2018 6:38 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

vašek... :think: :think: :mrgreen: :mrgreen: :thumbud: po pravdě máš recht ...kurty jo .. řetězy ? když sem jezdil s lisem železnou rudu dával sem je dvakrát tejdně .... 4 ne dva , na kamionce v italii jednou a jednou na starým cínovci a nakonec jsme s nima jeli po asfaltě :wall: a jinak nic ...jednou sem je do auta nedal a ejhle kurwa jak by se hodili, ale to záleží na trasách ...vozit na stabilku řetězy do spa je asi demenťárna že :mrgreen: a s tím sněhem ..... chápu chápu chápu a mrdám to nehodlám se na starý kolena zmrzačit ...i když bohužel jeden osobák to letos odnes ..bohužel ...nejsem na to hrdej , sere mě to , chlápek supr v pohodě , přišel k tomu jak slepej k houslím a to sem jel 50 auto proti na plno "nafouk" to slít kus ledu a bylo vymalováno, sere mě to , ale to bych nahoře musel mít tretry a vybouchat zespoda to nešlo, páč až pod střechu :( a počítám jak vidim ty zimy že ty reťazky si kluci užijou už jen na severu .... i když kdo ví jak se to muže otočit....jako mladej pohoda no problem , ale dneska tam nepolezu .....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 15, 2018 8:59 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

tak to je, popsal jsi realitu, taky by se mi nechtělo lézt nahoru a snažil bych se toho zbavit cestou asi jako skoro všichni

rampy na kraji měst nebo parkáčích by byly ideál, žebřík je z nouze ctnost, aby bylo učiněno předpisu zadost ale málokdo ho použije, takže ve finále celkem k ničemu

takže v podstatě celá diskuze o houně :D :D :D :D :D pojede se dál sníh nesníh , psi štěkají karavana táhne dál.... :D :D :D :D
pon led 15, 2018 9:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

vašek... bohužel tak to prostě je ... a pokud se někdo chce odvolávat na zákon .... je to v rozporu s bezpečností práce minimálně na straně druhý,,,, na rovinu ..každej z nás spolíhá, že se mu to podaří schodit , když je kus volnýho úseku,,,a dělá s tim brikule ..... nemá cenu to rozebírat dál
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 15, 2018 9:20 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Hurá pánové :clap: :clap: :clap: :clap: :D
A co jsem psal já při založení tohoto tématu ?
Že řidič v současnosti není povinen sklízet sníh a led, ze střechy kamionu !!!
A co lidí se tady do mě na tvrdo pustilo, že ? :D :wall: :wall: :wall:
A nakonec se tady diskutuje o tom, že si na stará kolena řidič nezláme hnáty a nikam nepoleze !!! :D :D :D
Tak doufám, že se zase do mě nepustí nějaký jiný chytrák, který se bez problémů vyhoupne na 4m kamion bez žebříku a s lopatou v ruce. A to všechno v noci, za tmy a za hustého sněžení :D :D

Nyní konečně začíná být zima tak jak má být, tedy začalo mrznout a padá sníh. Tak jsem zvědav, kolik těch chytrých horolezců já na cestách uvidím s lopatou na kamionech :D :D :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
úte led 16, 2018 12:34 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Zpráva z tisku

Příspěvek

Bohuslav Rambousek, Borotín
St, 17. ledna 2018, 09:34:46 | Souhlasím | Nesouhlasím | +1 / 0
Karel Žahour, Kaplice
Nahlásit | 0 / -1
František Vrtiška, Chýnov
Tak se někdy podivejte na čem ty kamiony jezdí!A pak tvrdí,že zimní gumy pro kamiony neexistují.
-----------------------------------------------------------------
Pane Vrtiško, když tomu nerozumíte tak si alespoň o tom něco zjistěte, ale hlavně nepište nesmysly.
-------------------------------------------
Lidi, proč jste tak hloupí !!!
Zimní výbava, tedy pneumatiky jsou jen pro osobáky, dodávky a lehké náklaďáčky. Autobusy a kamiony, jezdí jen na letních pneumatikách a to legálně. Zimní nejsou a nebudou k dispozici !!!! Jen hrubý vzorek na hnané nápravě, ale je to také tvrdá letní guma !!!
stř led 17, 2018 9:42 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Janku, je na tom něco špatně či divného ?
Mě každou zimu irituje, že redaktoři Novinek, TV a další média, začnou při kalamitách všechno svádět na řidiče, nejlépe řidiče kamionů.
Opravdu mi vadí, že oni profíci tvrdí, že řidiči kamionů znovu nepřezuli na zimní pneumatiky !!! :roll: :twisted:
Dokonce jsem několikrát psal na PČR v Praze, co to neustále a opakovaně všichni melou za zavádějící informace pro laickou veřejnost. :D
Včera tomu ještě dal korunu mluvčí ŘSD, který zase pranýřoval neukázněné řidiče, že nepřezuli na zimní pneumatiky !! :shock: :o
Jenom se snaží odvrátit pozornost veřejnosti na řidiče, od jejich neschopnosti řádně udržovat komunikace. Viz. včerejší hromadné nehody, na několika různých dálnicích v ČR. :doh: :twisted:

---------

Bohuslav Rambousek, Borotín
St, 17. ledna 2018, 09:30:01 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +10 / 0
Jaroslav Zapletal, Olomouc
Nahlásit | +7 / -2
Igor Kytka, Bulhary
5cm sněhu a jsou problémy. Najeto 200km po JM a minimálně 10x zácpy a kolony a vždy to byli /profesionální/ řidiči kamionů. Prostě absolutní magoři. Letní gumy, předjíždění prokluzujícího kamionu v kopečku a sám tak zablokuje další pruh, objíždí kolonu odstavným pruhem a zadek mu sjede mimo vozovku no prostě nepochopiletné , .......
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
chápu že chcete být důležitý - měl bych ale dvě výtky...
Už jste viděl v našich končinách zimní gumy na kamiony?
Za druhé k tomu předjíždění prokluzujícího kamionu - nic jiného jim nezbývá, když za ním zastaví už se nerozjede - pěkný den...
--------------------------------------
Přidávám se k p. Zapletalovi, ohledně ,,zimních pneumatik na kamiony"
Vážená veřejnosti, včetně neznalé policie a mluvčího ŘSD.
NA KAMIONY A AUTOBUSY zimní pneumatiky v našich končinách nejsou a nebudou !!! Jezdí se jen na letních !!!!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 17, 2018 12:05 pm

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

:shock:
v nedeľu pred obedom
motorvei Gardermoen - Jessheim (N)

Obrázek
ženská prisla o vodicak.
napisali noviny Romerike Blad


_____________________________________________________________
1.3. 2o18
30-ročny vodič v OSLO
prišiel o papiere
kvôli nebezpečnej jazde s ľadom a snehom na streche. ( :shock: 1,2 t )
POLITI foto
zde
https://www.tv2.no/broom/9713564/
Naposledy upravil(a) slobo dne pát bře 02, 2018 1:51 pm, celkem upraveno 1 x.
\9/ rodište West Zahori -pevná hráz socializmu
pon úno 05, 2018 10:00 am

akegonic
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 25, 2014 10:58 pm
Bydliště: Malacky, Slovenská republika

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Odpratávanie snehu a ľadu je sezónny problém, ktorý si každý vodič rieši sám a ako najlepšie vie. Ja mám len valník s plachtou a tak je to u mňa jednoduchšie, mám predsa kratšiu korbu. Niekedy ľad rozbijem metlou zospodu a na prvej šikane to bezpečne zhodím do priekopy. Inokedy využijem vozičkára vo firme, ktorý ma na veľkej palete zdvihne k plachte, vyleziem hore a ľad a sneh zhodím dole. Pred výškami mám rešpekt, pracujem pomaly a opatrne. Pud sebazáchovy. Aj vozičkár dáva pozor aby sa mi niečo nestalo. Tiež ma strach. Aj o mňa, aj o seba. Tiež si je vedomý, že by mal problémy. Na plachte nestojím, lozím tam štvornožky. Zhadzujem to smerom od seba dole. Jasne že dávam pozor aby tam nikto nestál. Minimalizujem riziko ako sa dá. Sme malá rodinná firma. Vozíme stabilku, teraz len SR a miesto nakládky je kilometer od miesta čo parkujeme. Takže ideál. A z tohto dôvodu mám rešpekt pred ostatnými vodičmi, lebo majú horšie podmienky. Vo všetkom. Zhodiť ľad, alebo sneh mi pomáha aj šéf. Niekedy to spraví ešte skôr než prídem k autu inokedy mi zospodu rozbíja ľad a ja ho zhadzujem. Alebo ho zhadzuje on a ja som na korbe s metlou. Zastáva názor, že ľad na streche je nebezpečný pre ostatných a musí ísť dole. A je to aj môj názor. Nejaká špeciálna rampa na zhadzovanie snehu a ľadu sa u nás nerieši. Nemáme ju kam dať.

Čo sa týka Jed bezpečne ... chlape hodil si sem dobrú tému. Ale prečo tak štekáš po každom, kto Ti dá inú odpoveď? Toto je fórum aby sa ľudia vyjadrili. Jedny chcú získať informácie, druhý chcú pomôcť, poradiť. Jedny to robia tak, druhý tak. Nemôže byť hovado ten kto to robí inak. Ten čo lezie na strechu návesu aby zhodil ľad je u mňa pán šofér. On vie, že tam nemá liezť. Vie, že keď drbne dole tak má vážny problém. Ale to urobí, aby druhým nenarobil problémy. Je na mne čo si z toho vyberiem. Či už tam poleziem ako Sof, Jozin a ostatný, alebo nepoleziem ako Ty, a tiež mnohý ostatný. Aj názor ATW servis mi je sympatický. Vyjadril sa k tomu ako to robí on, resp. u nich. V každom prípade sa snaží aby padajúcim ľadom alebo snehom neohrozil ostatných. Tiež tu niekto správne písal, že ak by aj boli tie rampy tak polovica šoférov sa na to vykašle. Lebo to tak proste je. Koľko je takých čo kašlú imrvére na všetko. Jazda pod vplyvom alkoholu, magnet ... Česť Vám všetkým čo sa aspoň trošku staráte o to ako by sa to malo robiť (Jed bezpečne), ale aj tým čo opisujú ako to robia (Sof, Jožin ... ). Hádať sa tu a osočovať nemá zmysel. Na fóre sú dosť dobre témy, ale čítať si Vaše narážky ma fakt nebaví. Každý sme iný. Všeobecne sa všetci snažíme dodržiavať zákony. Bohužiaľ si však mnohé zákony vzájomne odporujú. Tak si nájdeme vlastnú cestu.
stř úno 14, 2018 11:20 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ja to reknu z druhe strany.Az pojedes s osobakem svym,vlastnim,za truckem,co mu lita led vsude a trucker to ma uplne v pi.ci bo nejsou rampy zebriky podminky cas a prachy za to si to uklidit.Vyvali ti to sibu,ty ho zastavis on ma levou nohu za uchem vylozenou bo ma FH v automatu a na palubce notas pusteny film s Ester L.,bude ti taky na bliti z takych kokotu co maji plnou hubu kecu ze to nejde sundat.To tu je furt dookola ty kecy,kazdy druhy je rad ze vyleze vubec do kabiny ty tri schody.Nejake rampy v CZ co to je za picovinu zase,vsak tady se neda legalne zaparkovat vecer bez toho abys nestal na zlute care nebo za prdeli jak dement a ne vystavba nejakych odklizecich ramp.Toho se ja urcite nedoziju a kdyby nahodou jo tak jedna bude na Rozvadove a druha na Kutach.
Neřeším...
čtv úno 22, 2018 10:05 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Jozine a další řidiči tady.
Všechno hezké, ale jak bez jakých potřebných pomůcek a vybavení, běžný řidič vyleze na 4m hladkou kolmou stěnu a ještě k tomu aby si nezlámal záda při pádu ?
Uvědomujete si pánové, že drtivá většina řidičů je v létech. Tedy i kdyby chtěli porušovat všechno a riskovat své zdraví, tak tam prostě nedokážou vylézt !!!
To je stejné, jako kdyby jste chtěli po běžném člověku, aby zvedl činku o váze 250, jen proto, že ji někteří dokáží zvednout !!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát úno 23, 2018 1:31 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Tohle fakt nevysvětlíš ani některým řidičům, natož politikům a zaměstnavatelům.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát úno 23, 2018 4:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů