Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Sice jsem z jineho konce republiky ale jak myslis. Kdybys tady na foru jen nenapadal ostatni a precetl si i jina temata, tak bys vedel ze zrovna u nej strilis dost vedle. Utapej se dal v nenavisti, jak uz jsem rekl, je me te lito
stř led 10, 2018 9:56 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

https://dpp.jobs.cz/detail/?id=G2-10246 ... d0&rps=186
V DP mají řidiči přes 150,-Kč na hodinu. To je málo ? Je vidět, že akorát děláš chytráka a nic nevíš. Kdyby dostali 250,-, tak tam utečou řidiči z venkova a bude problém zase jinde. Dělat chytráka, napadat ostatní to jediné dovedeš.
stř led 10, 2018 10:29 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:37 pm, celkem upraveno 1 x.
stř led 10, 2018 10:38 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

sof:
slávek píše tak, jak by asi měly věci vypadat jak by měly být správně a já s ním v zásadě souhlasím i když ne úplně ve všem. Sám píšeš co tě štve a to je právě to, na co poukazuje a to především. To že dopravci
se snaží všechno maximálně zlehčit ve svůj prospěch, zbavit se vlastní zodpovědnosti na úkor řidiče víme všichni. Kolik dopravců, alespon těch co mají svůj prostor a podmínky si tu rampu pořídilo? Téměř nikdo.
Slávek má svůj názor a svůj způsob jakým ho prezentuje, stejně to měl i sibr, ale to neznamená že má být neustále invektivován. Mnohým lidem dělá velké problémy respektovat druhého i když s ním nesouhlasí to platí obecně. Podívej po různých internetových diskuzích kolik je tam hlupáků co jen napadají a sami nemají žádný názor, žádné řešení.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř led 10, 2018 11:59 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

On nenapada?
stř led 10, 2018 12:11 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pro sofa, to že Ti nejsem simpatický mi nevadí.
vadí mi, že jsi nepochopil, že opravdu píšu a tedy upozorňuji, jak by to mělo být, jak většinou dopravci nevytvoří potřebné podmínky řidičům, jak stát a ŘSD nerealizují potřebné zázemí na parkovištích. ŘSD dokonce raději ani parkoviště nebuduje a některá stávající parkoviště uzavírají. Nikoho nezajímá, že řidiči musí dělat BP na krajnicích.
Podívej se například na pražský okruh, tedy z D1 směr na D3. řidiči tam dělají hlavní odpočinek na krajnicích, bez možnosti WC atd. kromě toho, je technický stav tohoto pražského okruhu v žalostném stavu, kromě vyjetých kolejí, jsou tam výtluky ( díry ) , že by to řidiči vyrazilo volant z rukou !! Nikoho to nezájímá !!
A ty mosty ? Já to řeším na : Mesto Benešov, PČR v Benešově, PČR inspekce, TV Prima, noviny , ŘSD konkrétně Generální ředitel Kroupa, ministerstvo dopravy a Státní zastupitelství. Tady jenom informuji o této problematice kolegy řidiče. Někteří to vnímají jako skutečný problémový stav a někteří mě napadají, že že všichni pospíchají a že se musí jezdit i na mosty s malou únosností za každou cenu !! ??
Následně potom píšeš zase logicky a rozumě.
Tak nevím, co si o tom mám myslet.
Nevím, kde jsem kolem problematiky mostů, napsal podle Tebe mnoho sprostot ?? :( :shock:

Pokud Tě moje psaní moc rozčiluje a nejsi schopen jej pochopit, tak si alespoň přečti to co o tom napsal Kuntík. Ten to pochopil a je v obraze. :D

To že by jsi jako dopravce nekoupil zařízení, které zabrání tvoření lavorů ledu na plachtě, jen kvůli tomu, že by se to možná po záruce mohlo opravovat ? No tak to tedy nechápu tvou úvahu !!
To bys také, pokud bys byl podnikatel dopravce, také nekupoval klimatizaci, topení, rádio, vyhřívané zrcátka,vyhřívané sedačky, pneumatické sedačky, lednici atd. Také by se to mohlo po záruce porouchat, že ?
Tedy pokud bys podnikal v dopravě, tak by si zřejmě nejraději koupil PV3S , ta nemá tyto vyjmenované zařízení. :D :pray: :wall:
Také jsem s ní jezdil, dokonce jsem ji měl soukromě za bolševika, kvůli chalupě. Také jsem měl T111, také jednoduché a spolehlivé auto.
Pro zajímavost znalci nákladních aut. proč měla T111 opačně skosená čelní okna, tedy spodek šikmo do kabiny. :doh:

Slávek :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 10, 2018 6:16 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Janku1, to že nabízejí v DP Praha 35.000Kč, ale hrubého, rozhodně není za cca.230 hodin mnoho, že ?
Pokud by to byla adekvátní odměna, tak by řidiči zřejmě neodcházeli, že . Kromě toho, nemají téměř čas na osobní život. Směny mají dělené, tedy brzy ráno začnou, přes den 4 hod volno a zase jezdit pozdě do noci.
Pokud se Ti zdá že je to dobrý JOB, tak tam jdi jezdit. :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 10, 2018 6:23 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

To by asi nešlo, to snad víš kolik hodin může jezdit. Být Praha blíž tak jdu hned.
stř led 10, 2018 7:22 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Nevím jak to DP PHY myslel tu částku, ale za normální hodiny to asi nebude, vím kolik nabízejí v Brně. Pokud ano, tak už je to slušné, ale je to hrubá mzda, pořád je to jen 26 tis. čistého. Co se týká trhaček, tak se začíná mezi 4-5hod. Konec mezi 8-9 a další část směny 13-14 až 17-19hod. V základu jsou směny nastaveny tak, aby moc přesčasu nebylo. Práce navíc se jezdí ve volných dnech. Toto popisuji stav který byl kdysi v Brně. Tady taky bojují s nedostatkem řidičů.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř led 10, 2018 10:51 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

No jasně pánové, ta práce na autobusech MD, je také nezaplacená, stejně jako na kamionech.
Jak jsem psal, ty doby kdy práce řidičů byla ohodnocena , jsou pryč.
Ještě je poměrně slušně placená práce řidičů někde na stavbách. Auto mix betonu, beton pumpa, jeřáb. Nebo ti co vozí balenou živici.
Na rozdíl od kamionů, kde bývá většinou pouze minimální možná mzda, tedy kolem 12.400Kč, tak na uvedených pozicích mají řidiči oficiálně kolem 35.000Kč
Já osobně již jezdit mezinárodní kam. dopravu nechci ani vidět ! Jezdím si kolem komína s 12 tunou, nic nenakládám, nic neskládám, nekurtuji a najedu za směnu pouze dvě trasy po 120 km. Tedy jen 3 hodiny řízení celkem. Žádné řešení palet, nepíšu žádné doklady, nemám žádného dispečera, šéfa za měsíc nevidím, každý týden mám volno od pátku rána 06:00 h do neděle večera 19:00h , prostě každý víkend volno tři dny, prostě klídek. Denně doma a s důchodem mám lehce přes 40.000Kč čistého. Tedy kam bych se honil, že ? :dance: :D

Honit se s kamionem, abych najel kvanta km, protože někteří dopravci platí v rozporu se zákonem, řidiče od km, nebo od fakturace. Na to bych já nikdy nepřistoupil. Řidiči mají být placeni v hodinovce, nebo paušálem za den práce. :clap:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
čtv led 11, 2018 7:55 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Vypadá to, že je tu nějaký chlubil. Od 5 do 5 za 26 čistýho je dobré.
čtv led 11, 2018 2:57 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

ty stim nesmyslnym nickem ,,jed bezpecne,,-pises strasne dlouze ze to uz ani nikdo necte ze zasady a hlavne uplne mimo tema.Tu se resi jak sundat snih z plachty.kazdy ma nejaky zpusob,Sof by tam nevlezl nahoru vubec pise,taky nazor a ty tu vecne vypisujes nejake kokotiny o platech.Nikdo uz zadarmo nejezdi,jak si myslis,tak jako uklizecka co ji tady vecne vzpominas.Vzdy to muze byt s platem lepsi to je jasne,ale delat za 40+ v dnesni dobe neni uplne tak hrozne,doktor studuje deset let a bere 50 treba.prijde ti to fakt tak malo?Pripada mi ze si za tim nikdy nesedel a pokud ani tak asi u nejake trotl firmy.Dnes je dobrych firem plno staci hledat.Venuj se snehu na plachte,pokud vis teda o cem je rec a ne uklizeckam.
Neřeším...
čtv led 11, 2018 4:04 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jižine, prosímtě můžeš mě říct, kde těch plno dobrých firem se tak najednou vzalo? To jsou nové firmy s neposkvrněným vedením, nebo ty stávající se zázrakem uzdravily? Já nic tak mimořádného ve zlepšení nepozoruji.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát led 12, 2018 1:01 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ahoj Kuntíku, plně s Tebou souhlasím. Bohužel drtivá většina firem, tedy dopravců, jsou podvodníci, rošťáci a rádoby podnikatelé.
Tak mě napadá, že založím na toto téma novou diskuzi, abych tady zase nedostal vynadáno, že odcházím od původního tématu.
Tak nevím, kde to ti jožinové a jankové berou, že jsou běžně dopravci super !! :shock: :wall:
Musí se opravdu hledat, slušnější dopravce. :pray:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 12, 2018 8:30 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jeď bezpečně: Také trpím jistou formou alergie a reaguji na Váš příspěvek "stř led 10, 2018 9:38 am". Házíte-li mě do pytle s jinými dopravci a používáte-li poněkud familiární oslovení, dovolím si odpovědět stejnou notou...
Hele strejdo Slávku, když jmenovitě a veřejně plácáš lži, co Tě bez rozmyslu napadnou, poškozuješ tím moji značku a měl by sis vždy vzpomenout na § 184, trestního zákoníku:

§ 184 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
pát led 12, 2018 3:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů