Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

pořád si vrčel že podle zákona, podle zákona

já ti píšu že i když bude vše podle zákona a tarifní třídy, zase by jsi ječel že máš málo.....

je mi jasný že byste všichni chtěli minimálně západoněmecké výplaty, ale to bysme chtěli všichni, bohužel to tak rychle nebude


určitě si nás západoevropské spedice neberou na práci abysme jezdili za stejné peníze jako mají oni, a od toho se odvíjí celá ekonomika dopravy a s tím i ty mzdy šoférů

tak je to i s celým naším průmyslem, pokud děláme dodavatele celému západu, nikdy nebudeme mít ty jejich zisky ani výplaty, anebo možná až za dlouho dlouho


můžeš tady vykřikovat jak chceš, mají na západě náskok 40let co neměli komunismus a to nezměníš

Řecko si hrálo na západní platy a na jejich soc jistoty a dopadli jak dopadli

je třeba vidět vše v širších souvislostech, ne jenom vykřikovat že chci 50 čistýho
pon led 15, 2018 6:11 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

s autem to byl částečně chyták, ale ten poslední chrysler za 400 to není zas takovej úlet za rodinné auto, ale ještě počkám, a radši přidám šoférům nebo zainvestuji do techniky :-)
pon led 15, 2018 6:15 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Vašku, já nehájím sebe. Já mám své jisté a jsem v důchodu. kromě toho, jsme se s manželkou zajistili ještě jinými legálními příjmy, tedy nejsme závislí jen na důchodech.
Ani nyní nejezdím mezinárodku, jezdím kolem komína a denně jsem doma.
Ale hodně mi vadí, co se děje v dopravě a mladí lidé stávající stav mají ještě snášet dlouhá léta ? To je opravdu neúnosné.
Chápu, že se to dopravcům nelíbí, ty moje požadavky a představy, ale dopravci se s tím musí nějak srovnat. Například nejezdit za naftu a guláš. Potom se toto jejich divné podnikání, logicky přenese na platy řidičů v ČR.

Založil jsem toto téma, jen kvůli tomu, aby se řidiči nebáli požadovat lepší podmínky.

A ještě Vašku. Třeba již mnou řešené téma tady, vyplácení diet předem. Proč drtivá většina porušuje tuto povinnost a drží peníze pro řidiče někdy i dva měsíce ? Proč má řidič na služební pracovní cestě, utrácet své peníze, které ale ani často nemá !!
To už nic nemá společného a ekonomikou a cenou za dopravu. Jde stále o stejnou částku, akorát že jim ty peníze většina dopravců, drží !! :cry:
Naposledy upravil(a) jeď bezpečně dne stř led 17, 2018 8:47 am, celkem upraveno 1 x.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 6:29 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

tak si má šofér dupnout, že jinak odejde když mu nedají, je to tak těžký, v dnešní době?

v malé firmě se spolehlivými šoféry to prosadíš, ve velké kde jezdí kdo má ruky nohy to může být rizikové dát některým exotům diety předem, vykalí se na prvním odpočinku kurvy chlast a chlebíčky a je po práci.. :D
pon led 15, 2018 6:44 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Vašku, tedy že je riziko u některých řidičů, tak diety dopravci předem raději nevyplácí, že ? Tedy hodíte řidiče do jednoho pytle. Ale zákon vám přikazuje něco jiného, že ? Diety předem !! Tedy poměrnou část, tedy cca. 80%.
Však si řidiče vybíráte vy, dopravci. Máte si je prověřit.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 6:50 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

do mě nešij, to říkám že ven nejezdím

kvalitní šofér si vyjedná slušné podmínky,problém je že i ti lemplové a hledači milionu důvodů proč něco nejde chtějí mít stejný plat jako ti profíci

a když to tak není tak jsou ukřivdění, plnou hubu zákonů, odborů, bezpečnosti práce atd


má zkušenost je že ti nejhorší šofci bývají největší odboráři
pon led 15, 2018 6:59 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Vašku, tak do mě také nešij, jo ?

- Já jsem nikdy neměl nehodu, ani nezaviněnou, za cca. 3 mil km
- Já nikdy nedostal ani trestné body do karty řidiče
- nikdy jsem neměl absenci
- kromě operace plotének, jsem nemarodil
- jezdím ekonomicky
- pouze jedno jsem měl pracovní úraz a to palce. To díky technické závadě na zařízení kamionu. Léčení bylo cca, 6 týdnů, ale do práce jsem chodil.

Tak co dělám špatně ? To že se ozvu, pokud mě dopravce okrádá, či nutí dělat zakázané a nebezpečné věci ?
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 7:12 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

to nebylo na tebe, jen zkušenost z dřívějška
pon led 15, 2018 7:13 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

že chce manželce koupit autíčko a není při tom skromný, mělo by to být za cca. 500.000Kč - 700.000Kč
Pokud to ovšm myslel vážně, tak mu to a jeho manželce jen přeji. Ale potom neplakej, jak doprava nevynáší a nemůžeš řádně zaplatit řidiče :think: :think: :valetsesmihy: :valetsesmihy: :smich: :smich: :smich:
tady bych zase byl prrr , ať vašek koupí třeba pozlacenýho linkolna, do toho je každýmu hovno , pokud jsou u něj lidi spokojený ...to bych zase tak nehrotil ..... náš "Honzík" majitel si po xxx letech snad min 10ti dovolil koupit novýho supa ... do tý doby jezdil v samejch verglech .... a najdou se volové , co to závidí :wall: přitom dělá pro lidi, co může a je v jeho silách .... já osobně bych jeho nervy asi neměl.... musí bejt nějaká rozumná úměrnost ..... pokud je někdo podnikavec a má režii 25OK měsíčně i víc a firma skomírá ...je to kokot, pokud firma maká a lidi spokojený ať si pozlatí i hovno....poznal sem dost firem, který krachli díky , blbosti , nenažranosti , a demenci na počty .... a nesoudil bych lidi, který neznám ...... a ty co některý znám až moc dobře .... někteří dobří , rozumní a stejně trošku čubky v poměru k zisku .... druzí tlačí tu káru jak se dá a rozdali by se ..... každej jsme nějakej .... pokud někdo někde dělá 5 let a 5 let brblá jak je firma na piču, tak by asi měl nechat vyšetřit , páč není uplně normální..... ale to mužem debatit až do hrobu :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 15, 2018 9:12 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

jeď bezpečně: Co děláš špatně? Zvolíš celkem zajímavé téma (poněkolikáté), pak v něm jako samozvaný ochránce práv řidičů a nesnášeč oponentů tancuješ stylem slona v porcelánu, uděláš z něj frašku a nakonec se vždy celá problematika sveze na to, že řidiči jsou špatně placení...

Ta poslední nálepka od tebe - pracovník od lopaty - mě konečně trochu potěšila i když to byla, vyjma uklízeček, další jasná urážka, tentokrát těžce pracujících. Ano, v montérkách jsem celkem často, ruce od oleje a baví mě to... :)
A věř tomu, že u nás ve firmě bys ani pracovat nechtěl, protože u nás si šoféři nakládají i vykládají celý návěs sami. Představ si to! A holýma rukama, tedy pardon, rukama v pracovních rukavicích, které hradí zaměstnavatel. To bys nedal...

A Vašek mimochodem naťukl velmi důležité téma minimální zaručené mzdy, protože hodinový tarif a základní mzda je jedna z mála možností, kde se dá tlačit na mzdy řidičů plošně... Autobusáci chtěli loni min. 100,- Kč/h, vymohli si posun ze 3. do 5. třídy a letos mají o dalších 9% navíc... Prémie vždy byly a jsou nenároková složka mzdy a žádný výkřik tady na fóru je řidičům hromadně nezvýší...

Nedávno sis tady mlaskal, jak si u svého nynějšího zaměstnavatele konečně spokojen... Začerni si soukromá data a hoď sem tvoji výplatní pásku, ať se ti vyžírkové a nenažraní dopravci poučí a vidí, jak to má správně vypadat... :wink:
pon led 15, 2018 9:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Začerni si soukromá data a hoď sem tvoji výplatní pásku, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no pěkný .... budu druhej kdyžtak :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 15, 2018 9:50 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Jeden jak druhej
úte led 16, 2018 8:51 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

tommusil... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oki mám teda bejt první ??? když se k tomu bezpečák nemá ??? :think: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 16, 2018 8:43 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

myslím že myslel jeden jako druhej, ten podnikatel :-)
úte led 16, 2018 9:20 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

jeďbezpečně : Ty jsi opravdu dobrej případ pro chocholouška... Aktivní důchodce který bojuje proti bezpráví pácháném na řidičích :shock:

Jsem obyčejný řidič,ale za takové blázny jako jsi ty,bych se opravdu styděl,neustále se tady do někoho navážíš a vnucuješ všem svou pravdu která nikoho nezajímá,pokud vím od své bývalé firmy,tuším Voldřich jsi byl celkem značně propíraný už tady na foru,a co psali tvoji kolegové o tvém stylu jednání a řízení plus přístupu k práci,mi docela stačilo :oops:

V dnešní době je takový nedostatek řidičů a přetlak firem,že pokud nějaký řidič není spokojený s dopravcem,může okamžitě odejít jinam,kde ho příjmou s otevřenou náručí,těch firem je tolik že není problém si vybrat... Opravdu si myslíš že by fungovala v dnešní době nějaká firma kde řidiče všude jen ojebávají,a že by u nich lidi vydrželi,když ve vedlejší ulici parkují auta od dalších tří firem kde mají lepší podmínky?

P.S: milana p. znám od vidění a i pár jeho zaměstnanců a je to normální slušnej a pracující člověk.
ATW service i vaška neznám osobně,ani z doslechu,ale působí na mě taky jako naprosto normální lidé z branže,nikde se tady na nikoho nevyvyšují,to jen ty útočíš na ostatní a podsouváš jim svoje smyšlenky.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte led 16, 2018 10:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů