Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

cena za km

Příspěvek

cau kolegove,jaka se ted pohybuje cena dopravy za km? budu zacinat jezdit a prvotni naklady jsem spocital na 26-27kc/km s DPH a mytem,je to realne? budu jezdit s 12-ti tunou ,18palet,nosnost 6tun. samozrejme po prvnich mesicich jezdeni a plateb zjistim jake jsou skutecne naklady atim bych doufam mohl se dostat niz/vys.diky
stř čer 27, 2018 10:34 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: cena za km

Příspěvek

Docela dobrý je si ty náklady zjistit ještě dříve, než sedneš za volant, resp. než si to auto vůbec pořídíš. To by jeden nevěřil, co všechno se do toho musí započítat. To už dejme tomu máš. Ale jedna věc jsou reálné celkové náklady a druhá věc je, co a kam buděš vozit a hlavně za kolik budeš fakturovat, plus lhůty splatnosti faktur, penále za zpoždění, atd. To už je ale na tobě, jak si to smluvně ošetříš.

Já nedávno uvažoval o autobusu na sebe jako "vedlejšák" a hned od začátku mi bylo jasné, že pro mě a v rozsahu jak jsem uvažoval (pouze víkendy), to je naprosto nereálné.
čtv čer 28, 2018 10:00 am

honzach
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 21, 2013 9:53 pm
Bydliště: Dobruška

Re: cena za km

Příspěvek

Záleží na kolik km za měsíc ty náklady počítáš. Ale myslím si, že 26Kč/km dnes pomalu nedostaneš ani na návěs.
čtv čer 28, 2018 6:04 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: cena za km

Příspěvek

Hm, to máme cca 22,-kč bez daně v nákladech, ovšem na 12t asi o moc víc na km nedostaneš, takže to naženeš spíše dokládkami. Ale to si jen myslím, s 12t nemám osobní zkušenost.
Jinak spočítáno máš docela reálně. Do začátku bych šel určitě se starším autem, aby tě hned ze startu nezadusily splátky, když úplně nevyjde měsíc.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv čer 28, 2018 7:26 pm

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Re: cena za km

Příspěvek

Diky chlapi za komenty,jak se psalo uz v jinych vlaknech tak jsem pocital kdejakou blbost kterou potrebuju koupit k autodoprave od znamek na obalky na faktury pres hever,nahradni zarovky az po pojisteni,vyplaty atd,samozrejme jsem na neco urcite zapomel,to se pozna az za chodu. mam v planu koupit starsi auto ,zatim mam vybrane za 400tisic daf lf 45,7roku stary,najeto necelych 600.tis km.
pro honzach: pocital jsem to za 6000km /mesic celkove s nakladem/bez.
jinak vim,co to je autodoprava,kdyby se nahodou nasel nejaky rypal,jezdil jsem 10roku,a vim ze tenkrat se jezdilo nejak okolo 20-22kc aspon u toho soukromnika co jsem jezdil.
na druhou stranu kdyz se to vezme,kde na to ti ostatni majitele doprav berou,spoustu veci musis zaridit,koupit,platit a vse je pro dopravu,takze logicky si to music pocitat do nakladu,tak asi to nekde ukradli,protoze kdyz ja budu chtit vytisknout fakturu,taky budu muset koupit tiskarnu a do ni papir a naplne a hned mam o 0,50haleru vic na km.potom tedy nechapu jak to jini delaji,budto si kazdy hraje na bohace a machruje jak mu to sype a ve skutecnosti zije od koruny ke korune nebo mel opravdu takove stesti na firmy co rychle plati faktury a opravdu jim to sype.
čtv čer 28, 2018 9:12 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: cena za km

Příspěvek

No tak ty si sice jezdil 10 let za volantem, ale ono to je potřeba taky poznat právě z tý kanceláře. Prostě občas je potřeba něco "zoptimalizovat" ( hlavně daňově ), aby to pak vyšlo.
pát čer 29, 2018 10:11 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: cena za km

Příspěvek

to raspi: Todle bylo udeření dvouručákem na hlavičku hřebíku. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát čer 29, 2018 10:42 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: cena za km

Příspěvek

pilotckalof: Jako nováček asi nebudeš hned zakládat s.r.o. a tak je dobré si také uvědomit, že ca. 36% z čistého výdělku Ti sebere stát na sociálním, zdravotním a dani z příjmu... Jednu dvanáctitunu provozuji. Fakturace ca. 25000/týdně za ca. 800km (rozvozy) a musím říct, že řidič je celkem spokojen, něco z toho zbyde, ale na nové auto to prostě nevydělá...
sob čer 30, 2018 9:28 am

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Re: cena za km

Příspěvek

popravde uvazuji u zalozeni sro,porad vaham,vsichni tvrdi ze je to lepsi a budu mit klidnejsi spani.....
sob čer 30, 2018 8:58 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: cena za km

Příspěvek

Podle najezdu asi budes jezdit vnitro ze? To ze 12 tuna uveze 6 tun bych moc nevidel, realne to bude spise 5. Spise bych popremyslel nad 18tun celkova, provozni naklady budou temer stejne, tonaz vyssi, snaz dosahnes na ty penize co potrebujes. Mas to spocitano spravne, kez by takto postupoval kazdy...
ned črc 01, 2018 6:56 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: cena za km

Příspěvek

co si pamatuju, tak Midlum 12t s těžkou shrnovačkou od paraganu a 1,5t čelem měl 5200 cirka užitečnou. Kabina s lůžkem, jedna nádrž.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned črc 01, 2018 10:35 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: cena za km

Příspěvek

pilotckalof: S s.r.o. mít klidnější spaní nebudeš, jako jednatel ručís za leccos... Leda by ses stal nemajetým a majetky přepsal na třetí osoby... Kde nic není, ani smrt nebere... :-)
pon črc 02, 2018 7:18 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: cena za km

Příspěvek

jedna věc je si to všechno spočítat, druhá věc je jestli to z toho trhu urveš. Nejde jenom jezdit cokoliv a pak se snažit optimalizovat, musíš svoji snahu efektivně zobchodovat, jinak údaje jako uvádí ATW servis jsou nejblíž pravdě. Musíš optimalizovat jak poměr cena/km, tak najetý čas a počet km. Snažím se o to 2 roky a pořád to není úplně OK. Jezdit jedno auto je v tomto ohledu trochu nepraktické, nebudeš mít stabilku.
pát črc 06, 2018 9:16 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: cena za km

Příspěvek

tomspajk: Ta 18tuna nemusí být výhodnější. Na jednu stranu s tím sice můžeš odvézt i lehčí náklady. Na druhou stranu s ní máš ale daleko větší náklady. Je to už N3, takže dražší například pojištění, dražší gumy atd.... A nakonec i tu Prahu nebo prázdninové zákazy jízd s 12t prosvištíš spíš než z 18t. Nad 18t, jak doporučuješ, je to už úplně mimo. Už musíš mít 3 nápravy a brutálně ti stoupne i mýto.
ned črc 08, 2018 12:41 pm

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: cena za km

Příspěvek

psal jsem 18 tun. Rozdíly nějaké jsou - pneu, dražší ale více na nich najedeš, o trochu vyšší silniční daň, o trochu vyšší spotřeba, jinak nic... Takže malicherné. Snad jen ty zákazy, ale ty máš stejně nad 7,5 tuny.
např. něco takového https://auto.bazos.cz/inzerat/91647251/ ... 50-G18.php , nevím samo jaký je tech stav, zvenku trochu poléčit, nová plachta a ještě to práci udělá..
ned črc 08, 2018 9:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů