Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

MoSP.CZ
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 30, 2018 8:21 pm

Re: Jízda pro sebe

Příspěvek

Kde jste vyčetli těch 12 tun?
Podle NR 561/2006 článku 3. jsou ve vyjímce pouze vozidla pro přepravu nákladu do 7.5 užitá k neobchodní přepravě zboží.
Jak jsem napsal výše, vozidlo do 7,5 tuny. A chci použít pro osobní účely. :)
Kontejnerová avie bude do 7.5 tuny, takže při silniční kontrole by měl policajt zohlednit i variantu užití vozidla pro soukromé účely, nic méně pokud se prokáže, že to vozím nějakému frantovi od vedle za úplatu a nepoužívám tachograf a ani nemám koncesi na provozování silniční dopravy velkými vozidly, pak je to samozřejmě závažné porušení zákona o silniční dopravě 111/1994 Sb. a ve správním řízení hrozí pokuta za porušení §35 (2) až 350.000 podle §35 (6) b).
Mám skříň s hydraulickým čelem.
Tachograf je. Ale myslím, že jsem by měl přepnut ho do režimu "Out", pokud je používám pro osobní účely?
Je nutné vložit kartu do tachografu nebo ne?
A co přesně může ukázat co dělám přepravu "nějakému frantovi"? (Zdá se mi, že to není otázka policisty?)
Co se týká vozidla do 7.5 tuny na IČO užité k neobchodní přepravě, pak je nejjednodušší řešení že provozovatel vystaví plnou moc k užití vozidla tou a tou osobou v tu a tu dobu.
Plná moc není problém, má to být ověřeno na poště nebo u notáře?
Vypadá tu plná moc, měl bych si napsat sám sebe?
:think:
sob pro 01, 2018 10:45 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Jízda pro sebe

Příspěvek

Protože mám všechna auta na R.č. tak nepoužívám tachograf a ani po mě ho nikdo nechěl od roku 1995 kdy jsem si pořídil první LKW. Ale to neplatilo u předchozích majitelech, kteří byli podnikající a oni to museli používat a dělat i kontroly tachografu na STK. Proto jediné bezproblémové použití auta pro osobní přepravu je nepodnikatelské auto. Jinak při registraci auta na Ičo se musí dodržovat vše dle zákona, podle mého názoru.
Volvo FL 614.
sob pro 01, 2018 3:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host