Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

předělával jsem pojistky nákladu vnitro, pojišťovny už to nazývají CMR pojištění

znamená to tedy že by měl být pokaždý camrák na vnitro? zatím nikdo z odesilatelů cmr neřeší
čtv led 31, 2019 12:52 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

Tohle mi přišlo z ČESMADU.

NOVINKA
Nákladní list pro vnitrostátní přepravy zboží dle úmluvy CMR
Od 1. ledna platí pravidla Úmluvy CMR i pro vnitrostátní přepravu a přepravní smlouva se uzavírá podle stejných pravidel dle této dohody uzavírá.
Vnitrostátní nákladní list (podle osvědčeného vzoru CMR) je doklad o uzavření přepravní smlouvy a tudíž ho vřele doporučujeme začít používat pro všechny vaše přepravy vzhledem k bodům níže:

1.) má jednotnou formu a je možné do něj zapsat vložit výhrady ke stavu zboží - řidičem, odesílatelem, příjemcem zboží
2.) je zde určitá jistota všech stran (odesilatele, dopravce a příjemce), že zboží dojde v pořádku
3.) jedná se o ideální formu prokázání vztahu dopravce (řidiče) k nákladu dle požadavku zákona o silniční dopravě
4.) urychlení a usnadnění kontroly na silnici
5.) nákladní list (vnitrostátní CMR) od nás je 3 listý číslovaný dokument, který lze jednoduše použít pro všechny tři strany zapojené do přepravního řetězce, jeden si ponechá odesílatel, druhý příjemce a třetí dopravce.
čtv led 31, 2019 3:12 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

jj, to je teorie, ale zatím žádnej odesilatel cmr nedává, pokud jedu jen na puťovku tak bude CMR pojištění neplatné nejspíš

takže dát šofcum camráky a zpv budou pořád dál potvrzovat nejspíš než si firmy na cmr zvyknou a nebudou chtít zpv
čtv led 31, 2019 6:58 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

CMR by měl vyplňovat zasilatel, už z principu že v řezězci může být i na vnitru více dopravců. Zatím to nikdo neřeší do doby než se začnou pojišťovny cukat s plněním z důvodu, že se nejelo na CMR..a to nastane brzy. Jinak si myslím, že pojištěné to je - když máš sjednáno, ale ne do výše uváděné hodnoty, ale dle tabulkové hodnoty od váhy nákladu. Za pár měsíců se k tématu můžeme vratit, zatím bude každý poskytovat svoji verzi.
čtv led 31, 2019 9:19 pm

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:44 pm, celkem upraveno 1 x.
pát úno 01, 2019 11:14 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

každopádně i pro policajty bys měl mít v autě přepravní list, kde jsi uveden jako dopravce -nestačí jen DL: odesílatel--příjemce. Takhle mě to vysvětlili bílé čepice při silniční kontrole. Bouchnul jsem dodatečně nahoru naše razítko a byli spokojeni, jinak prej je zato několikatísícový flastr-jak jsem koupil tak prodávám:)
pát úno 01, 2019 12:59 pm

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: pojištění nákladu vnitro CMR

Příspěvek

.
pát úno 01, 2019 1:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti