Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

Asi platí rovnica: Čím menej zaplatíš na daniach a odvodoch, tým vyšší zisk. Z ktorého môžeš platiť vodičov.
sob srp 31, 2019 1:01 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

Asi tak nějak. Včera v trellenborgu Češi s dodávkami, firmu nechci jmenovat. Říká mi ze mají 1,5kc na km se vším všudy, ze když nejede tak nemá nic za ten den. Něco jako diety apod vůbec nevěděl o čem mluvím.... takže asi tak, dokud bude hodně takových kokotu co si ani neumí spočítat mzdu, tak bude dost kokotu co budou dávat 15tis a zbytek bokem.
sob srp 31, 2019 2:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

Tady to šolichání s dietama, základem a DPH nějakou kačku určitě hodí, u nás je takovej folklór mezi šoférama, bo sme vlastně personální agentura pro raky, že rak posílá na šoféra třeba 100€ denně, nám daj 50€ plus základ, daně kraviny a něco málo jim zbyde.. Tehdá starej povídal že měsíčně vyplácí účtárna přes 25milionů na vejplaty = 500 zaměstnanců krát pár euro.. Zase ale za nás někdy žehlili pokuty a průsery. Osobně sem byl dvakrát u toho, jak sem měl dostat odměnu 100€ na ruku, tak 5 let z5. Se po sobě dívali v kanclu kdo mi to dá, pak každej koukal že má velký, nakonec to vytáh technik a jednou sám nejvyšší a bez dokladu samo. Myslím, že to maj tak nějak pro sebe, bo si jezděj firemníma a platěj kde co a nikdo to nekontroluje. Měli to normálně ve svý šrajtofli a když to nebudou přehánět, tak mě to netankuje :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 18, 2019 12:06 pm

Kaya213
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 30, 2019 11:16 am

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

"Peníze určitě nejsou sami o sobě nic špatného. Horší je to ale, když se je snaží člověk zneužít na financování něčeho nelegálního. Dost se tím zabývá tento projekt. Jde vlastně o to, že vstoupila v platnost novela zákona o praní špinavých peněz a financování terorismu. Na to by si měl každý velký podnikatel dát opravdu velký pozor. Je důležité splňovat všechny podmínky a zásady a nespoléhat na nevědomost. Ta opravdu neomlouvá."
čtv srp 19, 2021 9:10 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

ano tyto novoty k nám přicházejí z juesej, jenž po desetiletí financuje terorismus, ISIS, Taliban atd.
čtv srp 19, 2021 10:57 am

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv srp 19, 2021 12:32 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na vyplácení bokem nevím a ani mně to nezajímá, já bych v takové firmě nepracoval. V minulosti jsem dva takové krátké pokusy měl, naštěstí jsem tam rychle skončil a znovu bych to už neopakoval. Nedávno spustila Česká správa sociálního zabezpečení na svém portálu důchodovou kalkulačku, kdokoliv si může zjistit, jaký důchod mu aktuálně vychází. Ovšem musí se přihlásit do svého účtu u ČSSZ přes E-identitu, je několik možností : přes občanku s čipem (ale je potřeba mít na to doma čtečku), nebo přes službu Moje ID, nebo přes bankovní identitu (což je nejjednodušší pro toho, kdo používá internetové bankovnictví). S kamarádem jsme zhruba stejně staří a vyzkoušeli jsme to. On posledních třicet let dostává na účet v podstatě minimální mzdu a zbytek do ruky (jako diety, většinou v českých korunách dle kurzu, občas si řekne o Eura). Celou dobu dostával víc peněz než já, žije si slušně, vždy dobré auto, luxusní dovolené atd., ale nic nešetří na důchod, ani na svém účtu, ani v penzijním fondu. Ta důchodová kalkulačka mu spočítala výplaty za všechny ty roky co chodí do práce a aktuálně mu důchod vychází na 11.275 Kč. Říkám mu : ty vole, okamžitě šetři, za pár let jdeš do důchodu a z čeho budeš žít ?
No, abych to dokončil, mně ta kalkulačka spočítala důchod 20.764 Kč, z toho by jakž takž vyžít šlo, ale už mnoho let si spořím v penzijním fondu a až přestanu pracovat, mělo by tam být okolo tři čtvrtě mega, když nebudu debil a nerozfofruju to hned s nějakou mladicí..., mělo by to stačit na nějaký důstojný život penzisty dokud nepůjdu pod drn.
sob srp 21, 2021 2:26 pm

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.
sob srp 21, 2021 6:36 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

153... na důchod nevěřím, páč ty svině to rozmrdaj... stejně se ho asi nedožiju... zařizuju se "po svým" ..spíš pro rodinu, než pro mě ... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 21, 2021 8:18 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Kde berou zaměstnavatelé černé peníze na doplatky ke mzdám?

Příspěvek

153 :
Bohužel máš pravdu a mně to štve. Tedy ne ty, ale ta situace. Já mám ještě to původní penzijko, kde nelze prodělat a podle toho vypadají i ty úroky. Částečně mně uklidňuje, že inflaci pokryje státní příspěvek, který mám maximální a trošku daňový odečet, posílám do fondu pět tisíc měsíčně, zaměstnavatel ani ťuk.
Ještě horší to je na běžném účtu v bance, udržuju tam zůstatek takový, abych přežil rok, kdybych zůstal úplně bez příjmů a tam inflace žere pěkně.. Jenže, nějaké bezpečné investování tak zůročené, aby pokrylo alespoň inflaci, ti žádný peněžní ústav v současnosti nenabídne. Učit se investovat do akcií, fondů atd. se mi v mém věku opravdu nechce, navíc bych trnul hrůzou, že přijdu o všechno. A dát peníze nějakým pochybným společnostem, které nabízí úrok xxx %, o tom se ani nemá smysl bavit. No a ta mladice ? Víc vzrušující je plná lednice...
Prostě blbá situace. Anebo doba..
Nicméně, řeč byla o mzdě vyplácené bokem. Myslím, že to není v žádném oboru tak rozšířené, jako u řidičů z povolání. A nemusí to být jen peníze načerno, většina na MKD má na pásce 20-25 hrubého a okolo 50 € denně. Nevím, asi to jinak nejde, zřejmě by ty firmy, které by daly řidičům oficiálně třeba 50 tisíc čistého a tak, aby se celý výdělek počítal do nemocenské a důchodu, nemohly konkurovat ostatním. A málokdo myslí pár let dopředu, natož třeba 15-20 let, takže nic na stáří nedává na penzijko, do banky, nebo do štrozoku.
Což o to, když někdo marodí dva tři týdny a dostane za to pár korun, to se dá přežít, ale když pak dostane důchodový výměr a zjistí, že mu to nestačí ani na nájem, tak co bude dělat ? Zatím hlady nikdo neumírá, ale čím dál častěji ekonomové upozorňují, že současný důchodový systém je neudržitelný a kdo si už teď pořádně nespoří, bude mít problém.
A kdo si spoří, tomu to sežere inflace... A jsme zase na začátku...
sob srp 21, 2021 11:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti