Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Pracovni uraz-bolestne

Příspěvek

V loni jsem spadl z navesu z 3m cca.v Holandsku,pri nakladce.nemocenska 3 mesice.urvane oba meniskus na kolene a chrupavka,prej tam chybi,vyriznul ji u operace.jeste neco se slachou bylo.dnes bezne chodim,pracuji.drep mi moc nejde,ale proto to tady nepisu.jak jsem ukoncil nemocenskou rikam doktorovy chtel bych uplatnit bolestne(neplest si s pojistkama ruznyma)on ze ok,ze to vypise.za tyden ze to ma hotove,at se stavim.poslal jsem tam starou,ja uz rubal do anglie.dala mu 500kc za posudek.ohodnotil to na 250b,to se boduje.250kc za jeden bod je.to jsem dal zamestnavateli,ten je pojisten proti tomuto.trvalo par mesicu,resila to Kooperativa,a cinklo mi na ucte 63000kc.to na zemi nenajdes myslim.pisu to pro to jak ma nekdo uraz pracovni,at to taky resi.urcite nema kazdy 250b,ale kazda koruna dobra si myslim.a nema to nic spolecneho s pojistkama,urazove,na blbost atd.
stř kvě 27, 2020 4:40 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Pracovni uraz-bolestne

Příspěvek

Tak si ještě vydupej trvalé následky...omezená hybnost, nemožnost tahat těžké věci atd. To taky na chodníku nenajdeš. Odškodnění pracovního úrazu je ze zákona ZP. Každý zaměstnavatel je povinen pojistit každého zaměstnance. Navíc by si měl mít doplacenou mzdu do průměru. Je to náhrada za ztrátu na výdělku v pracovní neschopnosti. Pokud by ti vlivem urazu poklesl výdělek opět máš nárok na náhradu mzdy. Tady se to jmenuje náhrada za ztrátu na výdělku po pracovní neschopnosti. Pokud by jsi při uraze rozbil třeba hodinky, roztrhl oblečení atd. máš opět právo žádat náhradu škody. Předpokládám, že zaměstnavatel uznal škodu na zdraví, jako pracovní úraz.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte čer 02, 2020 12:30 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pracovni uraz-bolestne

Příspěvek

Jo,na ty trvale kouknu jeste.to az po roce prej.tak uvidim.
úte čer 02, 2020 10:22 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host