Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

platnost dokladů-ř.p.+profesák

Příspěvek

https://neovlivni.cz/fronty-na-ridicaky ... i-vyjimku/

Evropská unie totiž už v květnu po první vlně epidemie vydala nařízení, kterým platnost řidičských licencí ve všech unijních zemích prodloužila.

V nařízení výslovně stojí: “Platnost průkazů kvalifikace řidiče uvedených v příloze II směrnice 2003/59/ES, která by jinak uplynula nebo měla jinak uplynout mezi 1. únorem 2020 a 31. srpnem 2020, se považuje za prodlouženou o dobu sedmi měsíců od data uplynutí úřední platnosti uvedeného v každém takovém průkazu.”

nyní to vláda prezentovala v souvislosti s frontami na dopravním inspektorátu, jakože to teďka prodlužili oni :)
sob říj 24, 2020 4:56 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: platnost dokladů-ř.p.+profesák

Příspěvek

Drivere, to je supr, ale jak si vysvětlil tachu, že to bylo prodloužený a ta karta teda platí? :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned říj 25, 2020 7:18 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: platnost dokladů-ř.p.+profesák

Příspěvek

tachu to nevysvetlíš, paměťovka ti prostě vyprší a děláš ty výtisky dle legislativy. Já se ale bavím teď o profesáku, že třeba nemůžeš udělat včas školní těch 7 hodin a vypršel by ti profesák, pokud bys nestihl to páté školení do 365 od posledního (čtrvtého), normálně to systém na inspektorátu nepouštěl a musel byt dělat 35 hodin školení.
ned říj 25, 2020 8:49 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: platnost dokladů-ř.p.+profesák

Příspěvek

to Prouza88: :D :D :D :thumbud: :thumbud: :thumbud:
To mi připomělo, story, kdy jsem dokázal udělat 66hod pauzu, 50hod týdenní jízdy a 45hod pauzu, druhý týden už to psalo 90hod odjeto ve čtvrtek. Stroj je stroj.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned říj 25, 2020 8:52 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti