Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
sob črc 23, 2016 11:48 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Presnou vyhlasku ti asi nedohledam, jedine az nebudu v praci a bude cas. ALe mam to ve svych poznamkach, ze se jich tyka vyneti z platnosti adr. Jednou sem podobny priklad resil hned na miste s policajtem a vyptaval se, pak sem volal bezpecnostnimu technikovi na firmu a ten mi rekl joo policajti, armada atd. pod adr jezdit nemusi i kdyz casto jezdi oznaceni, neni to jejich povinnost.

Ten priklad co popisujes s granatem by se mohl stat i dneska, maj vyneti z platnosti (zda ho meli v 90.letech netusim ?), muze to klidne vezt granaty v neoznacenym osobaku. Kdyby to nebyl policajt samozrejme auto musi mit znaceny a v pripade vybusnin i mit osvedceni o technicke zpusobilosti toho auta k prevozu ADR.
Vepredu vzadu oranzovy prazdny cedule a na bocich a vzadu (3 strany) bezpecnostni znacky, UN ne protoze zas je to kusovka. UN a bez. znacka by musela byt na kazdym kusu uvnitr auta.

EDIT: tech slozek se to vyneti pry tyka pouze "pri zasahu" takze asi s timhle terminem se da carovat
ned črc 24, 2016 5:56 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pát lis 04, 2016 1:11 pm

mtc

Příspěvek

sof to si asi jediný kdo tu ceduli na té D1 dodržel,všichni jedou normálně po dálnici na Prahu
pát lis 04, 2016 2:31 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Hele já nevim, ale tehdy jsem nějakýmu polákovi v nějaký vísce vysvětloval na mapě, kudy má jet. Pamatuju si že jeli dokonce dva za sebou.

je fakt, že zrovna u poláků mě to překvapilo
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát lis 04, 2016 7:59 pm

Pawel
Příspěvky: 457
Registrován: pát led 28, 2011 6:11 pm
Bydliště: Velké Žernoseky

Příspěvek

Zdravíčko
neví někdo čí jsou zelené scanie s pražskýma-středočeskýma spz a černýma cisternama ?
Daf xf euro6 480
R I P Škoda Felicia 1.3 MPI 1997
Škoda octavia 1.4 TSI style plus 2016
Instagram pavelladnak
stř pro 28, 2016 10:51 pm

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Re: ADR

Příspěvek

130874

.




Nehoda cisterny
D46 z Olomouce na Prostějov.
:arrow:


Obrázek
novinky.cz


:arrow:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... latka.html


:arrow:
POŽÁRY.cz
publi včera
t.j. 4.6. 2o17 02:00


Vážná nehoda na D46
je z pohledu hasičů vyřešena.
Co přesně cisterna vezla nám nikdo nechce říct, :shock: :think:
ale
ta náhradní má Kemlerův kód 83 a UN kód 2357,
mohlo by tedy jít o cyklohexylamin, toxickou hořlavou žíravinu...

https://de-de.facebook.com/pozary.cz/po ... 2553883372






_____________________________ :sly: ____________________________

Obrázek
Naposledy upravil(a) slobo dne pon čer 12, 2017 3:54 pm, celkem upraveno 1 x.
\9/ rodište West Zahori -pevná hráz socializmu
pon čer 05, 2017 2:48 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: ADR

Příspěvek

Neuveritelne s cim dnes jezdi lidi jak dobytek.Ze se vali po zemi casto plechy,protoze ,,vnitro se nekurtuje,,je zcela bezne,ale vykokotit se takto na rovne ceste s casovanou bombou jak je toto ,skoda mluvit.Zavedl bych v autech po rozjeti by zmizel signal na mobil,wifina by nesla nic,a byla by nehod polovina.Kazdy prvni dnes sedi na FB pocas jizdy,kouka na lajiky,skajpuje,a pak to tak dopada...Otevreny notas byych ohodnotil na 50 000kc pokuty na okne a byl by klid(mapy mas mit v navigaci ).Policie se ma postavit na viadukty s dalekohledem,sledovat ridice co vse shopni jsou delat a vse pokutovat,jinak to asi fakt nepujde.Vcera jedu do Mohelnicaku,25t pravym pruhem,celou dobu metr za mnou cisterna s benzinam,prazdna,pak do leveho a vali.Kouknu na nej,leva noha z uchem,pocitac otvreny sluchatka na uchu a resil asi neco s rodinkou...Chce se mi grcat z takych truckeru,jasnovidcu,co se deje pred tebou,ze se vklidu bavi na netu pocas jizdy.A proto jsou vecne ty nehody...
Neřeším...
sob čer 10, 2017 8:04 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: ADR

Příspěvek

Tady s jozinem musím bezvýhradně souhlasit. Za notas 50 tyček klidně, noha za uchem dalších 50. Když tě takto chytnou podruhé 10 let bez řidičáku. V případě ADR pak dvojnásobek trestu. Budu grcat z jozinem. Bezpečná vzdálenost to stejné, jsem na to už alergický. Jak mám za sebou přilepence, tak noha z plynu a at si to vyřeší jak chce kreten.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob čer 10, 2017 12:41 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: ADR

Příspěvek

Stal jsem ted nedelu u Antewerp\.Vedle me nova cisterna na plyn,Man,na PL cislech spz LU....Tzn vychod polska,nekde od Premysl.Za okne napis Wolfgang.Zatazeno,spi,ja si lestim kola,vyleze ven a pozdravi po polsky,ja mu taky odpovim jeho reci .Ptam se ho co to ma za jmeno za okne,on ze to je jeho,ze je Nemec!,narodil se v nemecku,cely zivot pracoval v nemeckua svycarsku,a ted se do polska pracovat.Otec ze byl polak,takze polsky mluvi plynule.Cumel jsem jak pero z gauce,vzpomel si na zdejsi diskuze jak kazdy vypisuje ze v nemecku bude mit 3000e mesic minimalne a chrapat 14h denne na autohofu a ze polaci jezdi urcite zadarmo nebo za hrstku ryze.Postavil jsem na kafe,vytahl buchtu z domu od stare a kecali sme cele dopo.Rikal ze rozvazi plyn,jen mezi nemeckem a belgii,14 je v praci,pak jede domu.Osobakem,k Opole nekam.K te ADR rikal ze jsou tak prisna opatreni pri nakladce,ze nemsis udelat jakoukoliv chybu furt si pod kamerama,v plne polni,vypisujes vecne nejake testy na brane,ktere sou pouze v nemcine,zakaz vsecho snad koureni to je jasne,chlast taky,dale mobil pouzivat atp.Ze prej tam jsou zasobniky na x miliony litru a to kdyby mrdlo,nikdo to nikdy neuhasi.Auto musi byt jen nove,gumy uplne bez chyb,obesel muj letity pekac co mam sice furt nalesteny ale sem tam kousek gumy vyrvany a rekl mi ze by me vubec nenalozily(mam plachtu ,ale i tak).Takze se dela vse pro bezpecnost,pak vyjede clovek na silnici a vidi se valet cisternu v poli,jak na te fotce...Nechapu proc,proc nedela ridic maximum pro to aby to tak nedopadlo...
Neřeším...
ned čer 11, 2017 8:10 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: ADR

Příspěvek

Třeba je to tím, že je ten řidič tak vystresovaný ze všech těch kamer, kontrol, předpisů, že pak má pocit, že během jízdy může konečně volně vydechnout. A někdy se holt uvolní až moc a zapomene na to, co má za zády. Není to žádná omluva, ale někdy mám pocit, že je dodržování všech předpisů nade vše. Proč nad něčím přemýšlet selským rozumem, když je na to předpis, který stejně musím dodržet. A když se něco stane, tak za to já nemohu, protože jsem to dělal přesně podle předpisů a nařízení.
ned čer 11, 2017 9:16 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: ADR

Příspěvek

Mozna mas pravdu.Je toho na nej moc.Ale je fakt ze by mel udelat maximum pro to aby nelezel na boku,jak tento.To je cela myslenka.
Neřeším...
ned čer 11, 2017 8:29 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ADR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:10 pm, celkem upraveno 1 x.
ned čer 11, 2017 10:21 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: ADR

Příspěvek

Myslím, že tady ani nešlo co je zakázané či přikázané, ale třeba o to o čem psal jozin a spoustu dalších dementovin. Neznamená, že toto byl ale ten příklad. Jde o obecnou rovinu v kvalitě nás profesionálů.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned čer 11, 2017 10:45 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ADR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pon čer 12, 2017 12:12 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů