Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Aloislukas
Příspěvky: 38
Registrován: ned zář 11, 2011 9:27 pm
Bydliště: Slezsko (CZ-PL)

Příspěvek

Ano na autě bývají tebule s kódem tedy UN kod a Kemler kod, potom bývají tabulky jako Hazchen, Diamant tedy spíše v cizině. Toto jsou jakože prvotní informace o nákladu ale informace např. o množství to už se nedozvím. Já měl nějak bráno že pro mimořádné údaje jsou nějaké schránky kde v případě havarie např. poškození kabiny takové že se dovnitř hned nedostanu tak jsou na autě třeba dvě místa kde jsou schránky a tam se vkládají informace jako např. odesílatel a příjemce včetně kontaktu (nonstop dostupné odpovědné osoby), přesná specifika nákladu, množství, atd. Nebo pokud máte ty papíry co je na nich uvedeno nejčastěji za údaje. Je tam poučení třeba jak manipulovat s nákladem nebo v případě nebezpečí jak se zachovat?
díky :wink:
pát zář 06, 2013 5:55 am

Václav AZ
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 03, 2013 7:53 pm
Bydliště: Most, Ustecky

Příspěvek

z přihrádky vytáhneš tričko s nápisem-AŽ MNĚ UVIDÍTE UTÍKAT, UTÍKEJ TE TAKE. Jako řidič nesmíš hasit naklad, můžeš jen zamezit úniku produktu do kanalizace a volat o pomoc. Podle mně pokavaď je auto označené tak se k němu hasiči chovají jako by bylo auto plné a neřeší jestli je tam sto litru látky, nebo je plné.
sob zář 07, 2013 6:08 am

Proxim
Příspěvky: 20
Registrován: úte pro 06, 2011 10:38 pm
Bydliště: ubytovna

zabezpečení nákladu

Příspěvek

ahoj kluci, zajímalo by mě jak je to se zajištěním nákladu jnk kontejnerech, často vozíme nebezpečné odpady, různé druhy. něco v bigbagu, bublinách a paletě. Problém je ten v kontejneru nejsou ani oka na kurty :/ Je to trochu divočina..
V příštím životě ti jako veverka rozkoušu kalhoty.
pát říj 18, 2013 10:33 pm

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Tento víkend jsem absolvoval školení ve Zlíně od M Konzult.Školil mladý Ondřej Miletín a měl to velice dobře nachystané,výklad byl srozumitelný a stručný.
lubo
ned lis 03, 2013 7:52 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

f.lubo

Příspěvek

Miletín starší už neškolí??? Já chodím taky do Zlína a pan Miletín je opravdu bedna. Ten to má perfektně zmáknuté a navíc člověk co to má srovnané i v hlavě. Velký respekt!!! :thumbud:
ned lis 10, 2013 11:50 am

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Venco starý Miletín školí taky,ale mají to asi nějak rozdělené.Ty zkušenosti tam jdou vidět,starého nenachytáš na ničem,je to opravdu borec ve svém oboru.
lubo
ned lis 10, 2013 8:52 pm

eu-driver
Příspěvky: 13
Registrován: čtv lis 14, 2013 9:44 pm
Bydliště: Chemnitz

Příspěvek

:D Proxim :D V první řadě bys měl vědět co vezeš ! Firma je povinna objednat na takovou řepravu vozidlo, které splňuje podmínky pro přepravu nebezpešného zboží. jestli nejde náklad upevnit podle předpisů, nesmí firma na takový vůz náklad naložit. Když Tě naloží musí ti ukázat, nebo poradit jak náklad upevnit, a zabespečit proti posunu. dnes už není pravdou, že za všechno může řidič, ale firma bere na sebe nemalí díl vinny při nehodě. :roll:
eu-driver
ned pro 01, 2013 10:44 am

Uživatelský avatar
jaryn66
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 21, 2009 9:41 am
Bydliště: Kuřívody

Příspěvek

Dobrý den kolegové. Můžete my prosím někdo poradit jak je to s převozem podlimitní adr. Na firmě my tvrdili, že na to žádný papíry (ani k nákladu) nepotřebuji. Mně se to moc nezdá. Děkuji za odpovědi.
úte srp 05, 2014 6:24 pm

úte srp 05, 2014 6:36 pm

Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Příspěvek

zdar, chlapi na firmě sme měly akci, že kdo chce tak si může udělat zdarma průkaz ADR, vzhledem k tomu, že ADR jsem eště nevezl tak si z toho už moc nepamatuju :) tak otázka zní kdy musím mít další školení od vydání průkazu aby mi nepropadl. vím že je naněm napsaná nějaká platnost tak stačí mít až do data kdy končí ? dík
ned pro 07, 2014 6:41 pm

delivio

Příspěvek

Jirda
Obrázek

Školení nesmí být v den kdy končí platnost pokud si dobře pamatuji.
ned pro 07, 2014 7:07 pm

Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Příspěvek

díky tak to mám eště čas.
ned pro 07, 2014 7:25 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Nevíte prosím vás někdo jestli je možné udělat přezkoušení ADR nejdříve na základní kurz a potom na cisterny? Mám dělat mezi svátky ADRku,ale pouze základ,protože cisterny nemáme a potom si doškolit sólo cisterny (to nemám ze své hlavy,ale takový jsem dostal návrh od šéfa). Je tady toto vůbec možné? Podle mě je to hovadina,ale chtěl jsem se zeptat tady na fóru,jestli nemáte podobnou zkušenost. Platnost mi končí až 08/15 ,ale celá firma dělá mezi svátky v zimě, tak "musím" taky. Předem díky za odpověď. V.
sob pro 20, 2014 8:37 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Jasně že to jde proč by to nešlo uděláš základ a až budeš potřebovat půjdeš na costernu ale nějak nechápu proč to neuděláš najednou a budeš to mít vše v jeden den.
ned pro 21, 2014 6:36 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Mně bylo řečeno, že dojede na firmu nějaký známý pana majitele a proškolí-přezkouší pouze základ. Nikdo tady prý nebude kvůli mně o den déle, přitom se zkoušky dělají v jeden den. Dělám to v této firmě poprvé, tak nevím jak to u nás funguje. A určitě nemám chuť chodit dvakrát na školení. Každopádně si cisterny propadnout nenechám.
pon pro 22, 2014 5:33 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů