Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V 8 Jj je to tak, ale přepravce nesmí převzít náklad k přepravě pokud není vše OK a případný postih při kontrole, nebo při nehodě pujde stejně za řidičem. I když nemá ADR a neví co veze. Samozřejmě se v tom svezou i ostatní. Vozil jsem ty sajrajty 3 roky a děkuju bohu že už to nejezdím. Tolik pojebu a pokut co jsem zaplatil kvůli demenci vedoucích jsem nikdy jindy neplatil. V praxi je to tak , že si odesilatel objednává většinou odvoz ADR jako kompletní službu ,včetně vyřízení všech potřebných dokladú. Spedice to předá dopravci a na dokumenty a na ohlášku na úřadě se už vykašle. Rok jsem vůbec netušil co vozím a co s těma papírama vůbec mám dělat. Když jsem potom udělal školení, nestačil jsem se divit. Odmítl jsem vyjet bez dokumentů z areálu fy. a málem dostal výpověď . :D :D :D :D Jednou mi vezl šéf na konec D8 nový a opravený Evidenční Listy kvůli chybějící poslední číslice na UN číslu. Jinak vše sedělo a auto bylo označeno správně, nákladní a bezpečnostní list taky Ok.
pát bře 13, 2009 7:42 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Já jsem rád,že už to nevozim.Občas ještě jedu s naší cisternou s naftou.Jinak ještě na MKD občas ADR jako zpátečka z Anglie.To bylo vždy součást nějakého sběráku.No hnus ultafialovej.Nikdy mě naštěstí nekontrolovali,ale ten opruz v přístavu.Už se mi stalo,že jsem stál sám s dalším Anglánem na horní palubě.Byl jsem na jídle a bylo mi divný,že lod stále neodplouvá a stále něco hulákali do repráků.Samožrejmě anglicky neumím ani slovo.No nic,pojedl jsem a poslouchám pozorněni co tam vyřvávají a nakonec jsem v tom rozeznal jméno mé firmy.Polilo mě horko,nebotˇjsem si myslel,že jsem nezabrzdil a auto něco provedlo.Nakonec se ukázalo,že nejdou zavřít nějaký debilní vrata,které nás oddělovali od ostatních.No a už jsem couval z lodi.Lodní lístek mi nevrátili jenom mi prstem napsali na kabinu do jaké lajny se mám postavit a čekat na další lod.Když už nás pouštěli na další lod tak nastal problém,že nemáme(já a ten Anglán)lodní lístky.To ovšem z mírného Angličana se stal ten největší cholerik.Ten nadával tak,že jsem mu rozuměl i já.Nakonec nám přivezli nové lístky na lod i gratis lístky na jídlo.Prostě ADR je někdy docela problém.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
pát bře 13, 2009 8:14 pm

sedy
Příspěvky: 67
Registrován: ned úno 22, 2009 9:09 pm
Bydliště: Krakonosovo

Příspěvek

tak dnes jsem to zjistoval jak to je ... a dozvedel jsem se od skolitele na ADR ... ze musi byt kazde auto oznacene znackou adr ktere prevazi i male mnozstvi takto oznacene latky...
coz je docela masakr...
pon bře 16, 2009 8:35 pm

Pelé
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 29, 2008 10:14 pm

Příspěvek

To ti řekl školitel ?
Vynětí z platnosti z předpisů ADR - neoznačuje se oranžovými tabulkami.
- balené v omezeném množství LQ
- podlimitní množství

Pro přepravu po moři, vlakem stačí dokument IMG deklarace a musíš označit pouze bezpečnostními tabulkami a UN číslem.
stř bře 18, 2009 8:08 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

I já jsem toho názoru co Pelé,ale už si z toho školení moc nepamatuju.Nepotřebuješ cedule pouze do CMR se píše věta o PRESNEM znění a podle PRESNEHO vzoru.Nepotřebuješ ani školení ADR.A HLAVNE nepotřebuješ TOHO školitele.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř bře 18, 2009 8:17 pm

Pelé
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 29, 2008 10:14 pm

Příspěvek

Je to tak. A když zapíšeš do CMR kouzelnou formulku " nebyl přítomen nakládce", z důvodu zamezení přístupu. Jsi z toho venku. Musí to být v řeči odesílatele.
stř bře 18, 2009 8:22 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To Mirek : každá skládka či spalovna nebo jiný zpracovatel odpadu má svého bezpečnostního poradce. Zajdi za ním a zeptej se zdali ti nepomůže. Každý takový podnik má za povinnost nevpustit do svého objektu auto nebo náklad, který není v pořádku. Tzn. pokud nemáš školení a pokud nemáš označené auto a td. a hlavně pokud vozíš volně uložené látky, musíš mít zaplachtovanou korbu a to bude stačit. Pak bude mít šéf docela hoňku to ukecat aby tě alespoň naposled složili. Takhle jsem to udělal v Benátkách na skládce a za týden jsem frčel na školení. :D :D :D :D
čtv dub 16, 2009 10:08 pm

Uživatelský avatar
trucker14
Příspěvky: 149
Registrován: pon bře 09, 2009 10:26 pm
Bydliště: rtyně nad bílinou
Kontaktovat uživatele:

naklad ADR

Příspěvek

zdarec, kdyz mam valnik a na nem naklad ADR (napr.: kontejner chloru, konve s kyselinou a sud s lihem) tak jeto obvykle oznacene jenom cistou ceulkou bez cisel, ale nekdo se se mnou hadal a tvrdil, ze musim mit na cedulce cisla....neverim tomu, protoze toho mam mix...jak to je? diky
S Avií kamoliv kdykoliv....:) Avia A80 (FOREVER)
stř črc 22, 2009 7:07 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Dle mého názoru oranžovou ceduli s číslama určitě nepotřebuješ.Tu mají pouze cisterny pokud vezou jeden produkt.Pokud mají naloženo více produktů(vícekomorová cisterna),tak má přední a zadní ceduli bez čísel.Ale musí mít označenou každou komoru z obou stran příslušnýma cedulema s čísly.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř črc 22, 2009 9:10 pm

Hroch.R420

Příspěvek

My vozime z dhl z nemecka do cech nejaky dochucovadla bo barviva pro nestle a je to horlavina s bodem vzplanuti 30-61 st C (Nezapalujte cokoladu! :lol: ) a vydycky nam kontrolujou jen hasicak. Nemam adr ani auto a na dotaz pri prebirani papiru bylo receno ze pocitaj nejaky body a do 1000 bodu je to podlimt a neni to v rezimu adr. Akorat je zajimavy ze se vejdou do 1000 bodu at mam paletu kanystru a nebo mam nekolik palet kanystru a jeste dva sudy!
stř črc 22, 2009 10:32 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

for hroch ....
jo , to se počítá , jsou na to tabulky , a je to tak........
8)
čtv črc 23, 2009 9:38 pm

Uživatelský avatar
trucker14
Příspěvky: 149
Registrován: pon bře 09, 2009 10:26 pm
Bydliště: rtyně nad bílinou
Kontaktovat uživatele:

naklad ADR

Příspěvek

V8: jj s tema cisternama to znam, ty vidim u Spolchemie v Usti n/L ted kazdej den tkze uz se v tom vyznam tk nak :) preci jenom mit skoleni je jeste jiny kafe, ale mas pravdu taky si myslim ze cisla nepotrebuju pac je to jako na ty cisterne, ze vozime treba 3 nebo 4 latky najednou...a nevis jak je to s oznacenim? pri jakem mnoznstvi uz musi bejt oznaceni cedulky?
S Avií kamoliv kdykoliv....:) Avia A80 (FOREVER)
pát črc 24, 2009 7:54 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Označení auta-soupravy je nutné pouze pokud je to je ADR.Jinak každý kus(bedna,sud,paleta apod.) musí být označený.Toto je věc odesílatele.Pokud potřebuješ cedule,výbavy,školení atd.,se odvíjí od druhu,množství a balení zboží.Existuje přeprava podlimitního množství,které se právě vypočítává podle toho vzorce.Ten už si nepamatuju a školení mi letos končí.Pokud podle toho vzorce nepřesáhneš určitý počet bodů(1000),tak přeprava nepodléhá předpisu ADR.Pokud to nakládáš na jednom místě a je tam někdo kdo tomu hoví(měl by tam být) tak by to mělo být v pohodě.Pokud ti řeknou,že je to pod limit,mělo by to být napsáno v CMR(je na to přesně formulovaná věta) nebo v dodáku.Větu už neznám a knihu mudrců nemůžu najít.Pozor ještě na zákaz společné nakládky.Nelze např.nakládat látky podporující hoření(oxidanty) a hořlavé látky.Víc již nenapíšu,bo si to už nepamatuju a mohl bych zde napsat nějaký kraviny.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
pát črc 24, 2009 8:43 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

trucker14 podle zoho co píšeš se jedná o KUSOVOU PŘEPRAVU a na té jako takové značíš auto ze předu a ze zadu ČISTOU oranžovou tabulkou. Každé balení musí mít potom svoje označení jak číslem tak kosočtvercem příslušné třídy.
pon črc 27, 2009 7:52 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

nemáte někdo otázky na školení ADR v PC?? nebo odkaz kde by se daly stáhnout, asi mě čeká školenía chci být připraven, budu dělat snad základní školení tř. 2-9 DÍK
pon zář 21, 2009 7:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů