Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Venco80 - Malo by to fungovat tak ze vas je vzdy aspon nejaka skupina ludi, ktory si robia zaklad + cisternary + ty co robia zaklad a cisterny. Zacina sa v patek vacsinou so vsetkymi ludmi, v sobotu sa pokracuje a po obede ty co chcu len zaklad na plachty opustaju ucebnu a ty co si robia cisertny + obnovu zostavaju a doucuju sa dalej. V nedelu su testy pre vsetkych na zaklad + pre cisternarov a obnovy su dalsie testy,vzdy na kazdu triedu 10 otazok (na zaklad je tusim20 ci 30otazok). Na kazde skolenie si mozes urobit max3 ADR triedy na cisternu. Nemyslim ze by to fungovalo tak ze by k vam na firmu niekto dosiel a preskolil ta. Nalepsie je keby si si tam zavolal sam a zistil termin, na ktory ta sef objednal - viz tabulka + kontakty http://skoleni.prodopravce.cz/adr-skoleni . A ze ti povedal ze kvoli jednemu tam nezostane je podla mna blbost bo si to platis tak je jedno ci vas bude 10 alebo 1. Kto plati ten veli :wink:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon pro 22, 2014 10:45 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Peter díky za info, já jsem byl dnes na firmě zjišťovat jak to teda bude a bylo mi pouze zopakováno,že dojede nějaký pan X :) a přeškolí naše řidiče. Já jediný mám cisterny,tak se mám potom osobně domluvit. ADR jsem si dělal u M-Konzult a tady toto nevím kdo je. Kamarád pana majitele, tečka :D .Že se oje*avá školení řidičů apod. je jasné,ale že by to šlo i s ADR nevím. Příští týden se dozvím. Ještě jednou díky :wink:
pon pro 22, 2014 12:51 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

No jestli je to jak píšeš tak je to zas jako to dříve bývalo na školení tj. levárna no ale když už udělá základ tak by ti mohl nechat udělat i cisterný holt napíšeš víc testů.
pon pro 22, 2014 8:46 pm

Uživatelský avatar
Adonisos
Příspěvky: 691
Registrován: stř lis 03, 2010 6:05 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Otázka za zlatého Bludišťáka.. Znáte někoho, kdo tahá cisternu ADR třídy 1?? Popřípadě máte nějaké info ohledně takových aut/souprav co se týče spec.výbavy?? Nikde nemůžu najít ani fotky, ani ty úpravy.. V ČR prý není ani jedna taková souprava, tak by mě zajímalo, jestli se s tím někdo setkal třeba venku.. K nám jezdí pro kontejnery jeden polák, co ji má, ale od doby, co jsem se o toto začal zajímat jsem ho neviděl.. Dík za cokoliv.. :wink:
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče!!
stř bře 11, 2015 6:04 pm

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Jestli myslíš výbušniny,tak to není až tak uplně cisterna,je to tzv.nabíjecí vůz.Vypadá to jako natuněný hovnocuc.Je to souprava o několika nádržích,ve kterých je sypká trhavina a látka (něco tekutého)na podporu hoření,se kterou se to smíchá a pak pod tlakem leje do vrtů.U nás se to dělá spíš ručně,ale už se to rozmáhá aj takhle strojově.Pokud jsi viděl poláka,tak může být od nás z některé dceřinky.Mají tuším Mana.U takové firmy pracuju,ale ne přímo u dopravy,jenom semtam.ADR mám taky,vč tř.1 u M-Konzultu.Ty auta mají upravy,ale vypisovat to tu vše....Objednej si z M-Konzult knížku,stojí pár kaček.Nebo jestli vozíš kontyše,tak znáš určitě Lados,bývalo tam pár chlapů na vození výbušnin od Humenného,kdysi jsem s nima chlastal v Sučanoch.Můžeš ty auta prohlédnout,ale spíš se musíš ptát(teda pokud je znáš).Nečekej žádné opancéřované vozidlo.Jako je rozdíl nabíjecí vůz a nebo např.souprava na přepravu balených rozbušek,nebo zabalené flegmatizované trhaviny,např.Pentrit,nebo Oktogen.Kdybych to měl rozepsat,tak to bude na dlouho a navíc se to snad každý rok mění.Když jsem dělal cca.2roky zpět po pěti letech obnovu,tak tam byla novinka hasící zařízení pro motorový prostor a nejaké oplechování podběhů.
lubo
čtv bře 12, 2015 7:06 pm

jirka_surikata
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2015 8:25 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek

Ahoj všem. Mám otázku ohledně silocisterny na cement. Musí na to být školení ADR?

Hlavně prosím mě nebijte - nemám praxi a hledám práci jako začátečník. Díky
ned kvě 03, 2015 6:28 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Ne.
ned kvě 03, 2015 6:43 pm

jirka_surikata
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2015 8:25 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek

clovek: Díky. Tak to se zkusim zeptat na praci. Penize sice nic moc, ale praxe dobra.
ned kvě 03, 2015 6:51 pm

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Zakladni skoleni ADR

Příspěvek

Kde se podle vas ridic vic dozvi. Na skoleni CESMAD p. Krämer, nebo VIKRA p. Zawadzki?
úte čer 09, 2015 1:11 am

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

M-Konzult.Miletín je profík a vše ti vysvětlí.Dělá Čr-SR,jen si vybrat.
lubo
čtv čer 18, 2015 12:26 am

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Příspěvek

Dik, neni to sice pro SM, ale nekomu se to muze hodit.

Ja volil Vikra.cz, nebot byla o tyden pozdeji a jsem rad, ze jsem sel prave tam.
Srozumitelny vyklad s durazem na podstatne, prostorna ucebna, cisty luft
a k tomu ta priroda kolem... :shock:
Po vyuce jsem si vzdycky vyjel nekam na kopec s vyhledem na Beskydy,
do setmeni sprtal, na fajront se sel projit 8) Bral jsem to jako adaptaci na zivot v kabine :lol:
Luxusne straveny vikend :housle:
ned čer 21, 2015 11:17 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mel bych jeden dotaz tykajici se ADR.
kdyz bych mel vezt neco co je oznaceno jako podlimitni,tak podrebuji nejake skoleni? mel sem za to ze nemusim,ale vedouci nam ted rikal ze musime udelat skoleni
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon srp 31, 2015 10:52 am

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Ja som vozil podlimitky a skolenie nebolo treba. potom nastupil novy pracovnik, povedal ze bez skolenia nebude vozit nic (vozili sme vacsinou len cisty dusik) tak veduci vybavil skolenie pre celu firmu povinne (aj sekretarky, udrzbari) a dali nam akesi ovedcenie lebo sef to vyziadal, ale skolitelky vraveli ze netreba na podlimitky.
Dostali sme knihu adr, osvedcenie, karticku a este nieco... nechce sa mi to hladat teraz ked to najdem napisem... ale vraj netreba
pon srp 31, 2015 9:08 pm

mtc

Příspěvek

Vozíme také občas podlimit a školení nemáme.Akorát by jsi měl mít v autě papír s nákresem kde přesně máš ten podlimit naložený kvůli nehodě a kdo ti to nakládal
pon srp 31, 2015 10:41 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak do auta si to nakladam sam a vetsinou to jsou nejaky krabicky z lovosic co si tak pamatuju
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
úte zář 01, 2015 6:55 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů