Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Děkuji, tak i dle nich je potřeba zkoušky TUV na Waidhausu. Cena 600 E.
sob úno 20, 2010 12:46 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Tak to je masakr!! :shock:
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob úno 20, 2010 6:56 pm

Helena

Příspěvek

Tak dneska něco o jízdě 'na černo', to znamená bez povolení, nebo odbočení z předepsané trasy, nebo jízda bez doprovodu. Když se rozhodnete tímto způsobem šetřit náklady, je nutné vědět, že nejmenší problém je, když vás chytí policajti. Zaplatíte pokutu a nechají vás jet dál jenom podle pravidel. O hodně horší je, když se v průběhu takový jízdy něco stane!!!
Minulý týden se objevila u naší kolegyně, co dělá povolení a pak nám dává doprovody, kriminálka. Že prej se někdo ozval, že jsme v říjnu v průběhu jednoho transportu způsobili škodu na cizím návěsu 3 tis. éček. Kriminálka to vyšetřuje proto, jak už jsem napsala v Německu, že nám teď chtějí napařit útěk z místa činu, což je trestnej čin. Takže v první řadě jsem se tam mohla s čistým svědomím ohlásit jako svědek, protože jsme všechno dělali podle předpisu. No a ten zbytek doufám, vyřeší moje právní pojištění :D .
Naposledy upravil(a) Helena dne sob úno 27, 2010 1:06 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 27, 2010 11:06 am

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Co psala Helča a bavili jsme se o tom na Rozvadu je vlastně přesně případ pro pojišťovnu DAS, tedy kdo má pojištění. Protože takhle zpětně když se někdo ozve se škodou o které ani nevím, to je nepříjemný.

Přidávám nějaký český info:
V posledních povoleních od MDČR se nám stále mění doba průjezdu Prahou. Bývalo to 21h, pak 22h a nyní 23.30. Povolení je na tři měsíce, takže pokaždé, když se dává nové bejvá tam něco jiného. Doprovod máme setrvale psaný od 3.2 m (u nákladů 3m vysokých, tedy ty, přes které není vidět dozadu). Nedávno se nám stalo, že jsme museli stát v zákazu zastavení, protože s šířkou 4 metry lepší místo nebylo, dokonce jsme vyvázli bez pokuty vzhledem k tomu, že jsme tam stáli pod oranžádou, kdy neplatí svislé dopravní značení...

Doufám, že se doba průjezdu Prahou nezmění na 3 ráno od doby, kdy začnou okolo Slivence kopat a kopat....
sob úno 27, 2010 12:49 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no tak ten čas novej to jsi mě dostals tou prahou. ted co mam je ještě 22.00. tak sem zvědavej na nový co bude.

nevim jestli sem to někde psal ale v barrandovskym kopci nad muší dírou mě odtáhli do zastávky. měl sem cca 2.70m šířky. starší policista si nechal vše vysvětlit a že jako ok,ale trochu problém,že má stroj ostrý hrany. koukal jsme jako puk a bude třeba obeslat výrobce aby dělali kulatý stroje, teda jejich hrany. ovšem pak na mě nastoupila jeho kolegyně a ta mě dostala do takovýho stavu, že mě to tři dny trvalo než jsem to vydejchal. poslal sem u nás webu SZ na dopravní policii s uvedenou historkou a dotazem jestli je to co dělala zapotřebí. dostalo se mě omluvy.
nicméně kdyby jste jí viděli když sem se ptal proč po čechách mam na povolení, že můžu přes den 3.5m šířky a proč má jako praha zase něco jinak. týýý jo ta skákala půl metru nad zem a co si to dovoluju,že praha si může určit co chce.
to že tady více rozhodnutí postrádá logiku je evidentní po rozmístění značek omezujících rychlost na 50
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob úno 27, 2010 6:13 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Mě se stalo,že mě v Praze zastavil u Barandáku(jel jsem prázdný) taky policista s policistkou.Ta mě pro změnu řekla,že by takovým autům zakázala úplně jezdit.Ptal jsem se jí proč.Odpověděla mi,že se bojí takové soupravy předjíždět a nemám být drzý nebo mě zkontroluje kolečka,papíry k nákladu a váhu.To mě ovšem už dost nas..la (jsem trochu rychle vznětlivý).Odpověděl jsem,že jí papíry k nákladu nedám,protože jsem prázdný tudíž neřešim ani váhu a kolečka stejně neumí přečist,když nevidí,že jsem prázdný tak co by viděla asi na těch kolečkách.To ta milá dáma(150cm vysoká a 45kg jateční hmotnosti) začala brunatnět až mě jí bylo líto a šel strach.Než vůbec bylo schopna promluvit,tak jsem si od její kolegy vzal zpět papíry a s přánim upřimné soustrasti vesele odjel.No měl jsem strach,že uvidím pražskou zadržovačku zevnitř,ale nic se nedělo.Od té doby se bojím do Prahy.Jinak já měl na povolení průjezd Prahou od 20.00 do 5.00.Povolení mi včera skončilo.Uvidím co bude na novém.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob úno 27, 2010 8:45 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

brýle cca do 30let upnutá a vzpurná. jo to mě přesně řekla. že se bojí a neměli by jsme jezdit,protože někoho nabourám a on pak nemá čim jezdit do práce. čuměl sem jak blázen v domnění že se mě to zdá
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob úno 27, 2010 8:51 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

už jsem měl taky tu "čest" velice "inteligentně vyjímečná dáma " při přiblblém rozhovoru jsem si jí dovedl představit na kříži v gotický sádlo-máslo kobce a sebe s pořádným bičem :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 27, 2010 9:05 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

chlapi - příště kameru, bo kecafon a takovýhle bych nahrával a dával na Novu, ať se to rozmázne. Ty nemaj u policie co dělat.
sob úno 27, 2010 9:07 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

To už nevím,vím jen,že když stála předemnou ta mi dosahovala někam k bradě.Já teda normálně s policajtama a spol. vycházím celkem dobře.Pokud něco provedu tak jen sklopím uši a to i při normální kontrole.Ale jakmile se to z jejich strany začíná zvrhat k šikanování za doopravdy hovadiny,tak s přímou úměrou hovadiny roste moje vzpurnost.Za hovadiny považuji takové věci jako např.to,že jsem měl na autě(originál) nalepené náprav.tlaky v žluté barvě místo černé na bílém podkladě nebo velikost písma označení firmy 28mm(musím být min.30mm) a podobné věci.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob úno 27, 2010 9:14 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Koukám samej zdravej policejní názor. No zajímalo by mě kde bude dotyčná bydlet, kam bude chodit nakupovat a takdál když zakáže jízdy těmto nebezpečným vozidlům...

Jinak ta povolení dělá v Praze nejčastěji pí Kovářová nebo ještě asi dalších 7 jmen. Myslím si, že těch 22 hodin je z hlediska premávky dost bezpečných a už tak je to pozdě někam v noci dojet a ráno skládat. Aleto je případ od případu.
ned úno 28, 2010 10:34 am

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Rád bych se zeptal V8: Když máš soupravu celk. délky 23m, tak běžně nechávají jezdit bez doprovodu a pustí Tě s takovou délkou jen po trasách, co máš v povolení?

Rád bych získal info, kdy prázdná souprava, nebo souprava vezoucí dlouhý náklad potřebuje doprovod a kolik.

Šířky vím, od 3,2 chcou jeden doprovod, od 4,5 dva. Od 5,45 i policii
Hmotnost: nad 50 (někdy 60) tun taky jeden doprovod
Jak s dýlkou?
úte bře 16, 2010 11:06 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

CErin: nad 22,5 metry dylky by mel byt doprovod :)
úte bře 16, 2010 11:59 am

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Danke Globe. Tzn. 16,50 limit délky soupravy s návěsem a jakmile je tam 6 metrů navíc, tak doprovod. Platí to i u přívěsů? I když tak často se na přívěsech délky nevozí, nevíš?
úte bře 16, 2010 1:02 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

já mám předepsanej doprovod nad 22m...
úte bře 16, 2010 2:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů