Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Nadměry předpisy u nadměru apod.

Příspěvek

Čau nikde jsem tema o předpisech pro nadměr nenašel nebo mně opravte.Hlavně mně zajímá doprovodný vozidlo jaký musí byt jak označený čím vybavený atd.Co musí byt za povolení školení pro řidiče.Označení auta co poveze náklad a taky to školení atd.Vlasně potřebuji vědět co musím všechno obstarat aby se mohli jezdit nadměry (hlavně do šířky).Sice je to takový obsáhlejší ale snad někdo poradí :)
čtv led 01, 2009 2:00 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Myslím, že na tomhle tématu si Helena smlsne :D
čtv led 01, 2009 2:42 pm

pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Příspěvek

v to tajně doufám :wink: a prosim ji o rady
Naposledy upravil(a) pavel trucker dne čtv led 01, 2009 3:08 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv led 01, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jjj Helča je v tomto směru osoba nejpovolanější ---si myslím -a vím :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 01, 2009 3:04 pm

Helena

Příspěvek

Nesmlsne, protože v Německu to chodí jinak. Chtělo by to, aby se tu objevil Globe. Jinak v Německu se dělí doprovody na BF2 a BF3. BF2 může jezdit každej, kdo má majáčky, vysílačku a umí německy. Tebe jako doprovod nezajímá zajištění nákladu, jedině ve vlastním zájmu, protože jedeš za tím nadměrem a když to sletí, tak to odneseš ty. Je jedno, jestli je náklad širokej, vysokej nebo těžkej, nebo dlouhej, ty nepotřebuješ nic jinýho, než vysílačku, protože jseš oči pro řidče nadměru. A občas musíš řídit provoz, i když oficielně to smí jenom policajti. Jinak se klidně ještě ptej.
čtv led 01, 2009 3:08 pm

pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Příspěvek

mně vcelku zajímá i to německo to bude cílová země.u toho doprovodu mně zajimalo jestli je daný jaký auto (osobák,dodávka) barva označení. atak.ty školení bude muset poradit snad Globe že to budem vyřizovat v česku.
čtv led 01, 2009 3:14 pm

Helena

Příspěvek

Asi bych měla ještě vysvětlit, protože se ptáš na ty šířky. BF3 vozidlo je vybaveno na střeše světelným zařízením, kde se nastavujou značky: zákaz předjíždění pro náklaďáky, zákaz předjíždění pro všechny a pozor jiné nebezpečí. Při nákladech většinou nad 3,6 m šířky je v povolení předepsanej doprovod BF3, protože se takovej nadměr nevejde do jednoho jízdního pruhu a je nutné řídit provoz právě těma značkama. BF3 smí jezdit jenom člověk s oprávněním, tzn., musí se každý dva roky dělat školení. Teď mě napadlo, to zařízení mám to v avataru, akorát jsem to trochu upravila :D . Na fotce je předepsaný označení auta ze zadu. Jinak, jestli chceš doprovázet, slyšela jsem, že APB má fungl nový BF3ky, pak musíš jenom umět německy.

Obrázek
čtv led 01, 2009 3:23 pm

Helena

Příspěvek

Upozorňuju tě na to, že němčina je důležitá, už několikrát jsme museli jet k nadměru, protože ho policajti nenechali jet dál. Buďto měl doprovod, který neuměl německy, nebo ten řidič neuměl německy. Je to předpis, kterej zajišťuje, že jseš schopnej si přečíst povolení. Francouzi to mají taky tak, tam zase musí doprovod umět francouzsky.
čtv led 01, 2009 3:26 pm

pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Příspěvek

Ne nechci APB ani jinam to potřebujem vědět na firmě.bude to mít na šířku okolo 3.30m to by ještě byla snad ta nižší třída BF2 u té je němčina taky povinná?Na tu BF2 by třeba stačila fabia a nějakej majaček?
čtv led 01, 2009 3:36 pm

Helena

Příspěvek

Jo, velikost auta na BF2 není stanovená, kolega už viděl i Smarta :D . Předepsaný jsou majáčky, vysílačka a němčina. Můžete to risknout bez němčiny, můžu ti poslat po sz moje telefonní číslo, kdyby vás náhodou chytili :D . Jestli to má jenom tuhle šířku a nic jinýho, tak to bude určitě BF2, i když od těch úřadů se dá čekat všechno. Možná, že dostanete povolení i bez doprovodu, pak musí umět německy řidič nadměru.
čtv led 01, 2009 3:40 pm

pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Příspěvek

takže BF2 nemusí byt polepený auto stačí vysílačka majáčky a řidičák
normal bez spec školení.By bylo super.A jak je to s tahačem a návěsem?
čtv led 01, 2009 3:44 pm

Helena

Příspěvek

Ještě jedna zajímavá věc, řidič doprovod nemusí dodržovat AETR, když má řidičák na náklaďák, můžete se po 4,5 h vyměnit, jako kdyby jste jeli ve dvojce.
čtv led 01, 2009 3:44 pm

Helena

Příspěvek

Tak teď to nebude 100% správně. To mě totiž moc nezajímá, nemusím to vědět, nemám za to zodpovědnost. Takže čistě teoreticky. Každá kombinace má nějaký parametry, povolenou provozní hmotnost, délku a šířku. Chcešli odchýlit od některých parametrů, musíš mít povolení na techniku podle paragrafu 70. To se vydává na základě německýho TÜVu.
čtv led 01, 2009 3:55 pm

pavel trucker
Příspěvky: 64
Registrován: pon črc 30, 2007 10:05 pm

Příspěvek

takže i když jsme česká firma musí auta do německa na technickou?a tam stačí majáčky ?Aby mělas lepší představu tak by to mnělo byt na platech(rozdělanejch plachtovejch návěsech) nějaký konstrukce a majmít 3,30 na šířku tam jedině by jsme mněly přesahovat
čtv led 01, 2009 4:04 pm

Helena

Příspěvek

To povolení podle $70 se vztahuje na náklaďák, ne na doprovodný vozidlo, to jsem asi blbě napsala. A v tom povolení je stanoveno, jak má být náklad označený, jak má být tahač a návěs označený, kolik majáčků a kde mají být. Myslela jsem si to, že to chcete vízt na normálním odplachtovaným návěsu. Ale asi je to bohužel tak. To povolení se vydává na kombinaci, tzn. jedno povolení na tahač + návěs. Já se ještě pro jistotu zeptám kolegy, ale bude to až zítra, jo?
čtv led 01, 2009 4:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 47 hostů