Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já jsem si tam nechal napsat všechny směry z Prahy do větších měst cca 100km daleko. Takže teoreticky jedu alespoň část po povolený trase. Stejňe je to ale nedomyšlený, uvidíme jak dlouho to takhle půjde. Nevíš náhodou jaký je postih za jízdu mimo povolenou trasu ?
stř led 07, 2009 9:32 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Obavam se,ze je to jako by jsi povoleni nemel.Nejvetsi zle je asi,kdyz nekoho odres nebo on tebe.Pri me smule by se nekdo o me oprel na parkovisti a pri reseni nehody by se do toho mohl nekdo moc rypat.Napr.co tam vubec delam.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř led 07, 2009 9:57 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

prave to je ten nejvetsi pruser no.. kdyz do tebe nejakej blbec vlastni vinou bouchne (a vime, ze u nadmeru je ta sance dost vysoka) a ty mas spatny povoleni, tak je to proste problem.. je otazka, jestli to stoji za ten risk no..
stř led 07, 2009 10:03 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono to snad ani nejde dělat jinak. Odpoledne zavolají ze stavby že do rána potřebujopu bagr a už se jede, jinak se tam dostane někdo jinej a to nejde, kšeft je kšeft. A ty pujčovny to je to samé.
stř led 07, 2009 10:11 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Neco jineho je,kdyz se vozi jo velke kousky, napr.trafa,vymeniky a spol.To se vi dlouho dopredu.Mas dost casu na tu byrokracii.Ale rika PetrW zavolaji CHCEME bagr tam a tam a ted hned.Mame tu vyhodu,ze se jenom dopravou nezivime.Jezdime za nejake penize a pokud nejsou ochotni s tou cenou souhlasit tak proste nejedeme.To je VELKA vyhoda.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř led 07, 2009 11:01 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petře ty jezdíš kde ??
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv led 08, 2009 6:55 am

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U jedné malé fy. z Prahy. Máme jedno auto a pak zemní stroje.
čtv led 08, 2009 5:06 pm

Dany
Příspěvky: 531
Registrován: čtv kvě 24, 2007 9:04 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Krakonošova bonzačka :lol: :lol: :lol:
čtv led 08, 2009 5:55 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:valetsesmihy: :valetsesmihy: :valetsesmihy:
čtv led 08, 2009 6:02 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petrW. píše:U jedné malé fy. z Prahy. Máme jedno auto a pak zemní stroje.
no dík, a do SZ by jsi mě to napsat nemohl a nebo nechceš ?? nechám na tobě
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv led 08, 2009 9:55 pm

Helena

Příspěvek

Globe-www.liaztrucks.com píše:jeee helco to je skoro az vtipny jakej z toho mas zazitek kdyz vemu ze pro Tebe je to neco uplne vyjimecnyho :D :D
Tak Globe, začínám bejt z toho zase hotová. Tenhle týden jsem měla bejt doma, ale zavolal kolega, že prej krátkej doprovod okolo komína, částečně na černo. Potřebujeme každý éčko, tak neumím říct ne. Tak spatlal nějaký povolení na půlku trasy a když už jsem myslela, že je všechno domluvený, tak ještě narychlo dodal: no a když narazíte na nějakej 4m most, tak ho musíš změřit, mají 4,35 :? :cry: .
pon led 12, 2009 6:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

:D :D tak to ste docela odvazny, vsichni :D u nas mivaj 4m mosty tak 4,10, 4,20 max :D
pon led 12, 2009 8:22 pm

Helena

Příspěvek

Jsem psychicky připravená, jedu :? .
pon led 12, 2009 9:18 pm

Helena

Příspěvek

Tak jsem to přežila bez úhony, ale byl to stres. Do Drážďan skoro do centra. S těma mostama jsme to nechtěli riskovat, tak jsme odstavili soupravy na parkovišti a jeli se podívat na trasu. Samozřejmě hned co jsme sjeli z dálnice, 4,2m most. Jenže jsme tímto ztratili čas a pak jsme tam jeli v ranním provozu :? . Já jsem si až teď přečetla předešlý příspěvky, je to fakt těžký. Když si vezmete všechny ty lhůty a pauzy a zákazy jízd ve špičkách, tak by ty auta víc stály, než jely. My se snažíme dělat všechno poctivě, ale v těch povoleních jsou kolikrát takový nesmysly, že i s čistým povolením musíte nějakej předpis porušit :D . A při jízdě na černo, jak napsal Globe, se fakt nesmí stát nehoda, to je na soud a mě by to asi stálo oprávnění.
úte led 13, 2009 3:07 pm

Helena

Příspěvek

Tak Pavle, jsem se dopídila, jak je to s tím povolením na techniku. Dole je příklad povolení na šířku. Dokud nepřekročíš váhu, délku a výšku, nepotřebuješ povolení podle paragrafu 29, který říká, že musíš mít povolení podle par. 70. Na fotce jsem to červeně zakroužkovala, tam není křížek u povolení podle par. 29.

Obrázek

Jenže, teď se mi dostalo do rukou povolení na šířku 3,6, kde je tam křížek a je tam vyloženě napsáno, že řidič musí mít sebou i pvolení podle 70ky.

Obrázek

Jinak jsou zase všechny ostatní parametry v normě, tak nevím, podezřívám člověka, co o ty povolení žádá, že to zkur...., a na tu žádost ten křížek udělal. No a na úřadě taky nepřemýšleli a na čtvrtý stránce je tahle hláška:

Obrázek


Ta říká, že řidič musí mít sebou povolení podle 70ky. Takže když nás zastaví policajti, tak to bude v pr.....
sob led 17, 2009 10:28 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů