Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Mozna,ze je rozdil v te sirce.Na hornim obrazku je sirka 3,2 a na prostrednim 3,6.Mozna na 3,2 staci AUSNAHMEGENEHMIGUNG §45(beforderung von Ladungen mit uberbreite,uberhohe und/oder uberlange-doprava nakladu s nadmernou sirkou,vyskou a/nebo delkou)a na 3,6 musi uz byt ERLAUBNIS §29(Grossraum-und/oder Schwertransport-nadrozmerna a/nebo nadmerna doprava).V tom prostrednim obrazku je zakrizkovano to,ze uradu bylo PREDLOZENA vyjimka§70.Mozna,ze na 3,2 to byt nemusi a proto to neni na tom hornim obrazku zakrizkovano.
Na tom spodnim obrazku je napsano,ze povoleni plati pro v zadosti uvedeneho dopravce a v zadosti uvedenou soupravu.Toto povoleni neni prenosne.Souhlasi se v zadosti uvedenou jizdni soupravou ve spojitosti s vyjimkou podle
§70 pro NEDELITELNY naklad.
Je to same slovickareni AUSNAHMEGENEHMIGUNG,ERLAUBNIS GENEHMIGUNG v mych usich je to skoro to same.
Jenze ja jsem ve skole nikdy nemcinu ani anglictinu nemel.Akorat rustinu a tu neumim i kdyz u nas ve Varech se mluvi skoro jenom rusky :mad:.Mozna tam pisou neco jineho a ja jsem to uplne blbe prelozil a pochopil.V tomto pripade se predem omlouvam.Nemecky moc neumim tak sorry :oops:
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob led 17, 2009 12:55 pm

Helena

Příspěvek

Když se žádalo o to druhý povolení, tak se úřadům určitě ta 70ka nepředkládala, žádá se už přes internet. A ten člověk, co tam ty žádosti za nás posílá, se tam s někým zná, oni prostě u toho nepřemejšleli. Já jsem si ten par. 29 přečetla, ten se týká opravdu techniky, když máš soupravu, která neodpovídá standartním rozměrům. A když normálním návěsem, tzn. soupravou do 16,5 m, vezeš něco širokýho, tak to povolení 70 určitě nepotřebuješ.
sob led 17, 2009 1:18 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

To bude ten problem,protoze §70 ti na standard soupravu snad ani neudelaji.To byl strasne zbytecny kravinismus.
Prelozil jsem to aspon trochu spravne a nekoho neuvedl v omyl?
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob led 17, 2009 1:36 pm

Helena

Příspěvek

jj, přeložil jsi to správně. Trochu je problém rozdíl Erlaubnis a Genehmigung, erlauben je dovolit a genehmigen je povolit. Takže jedno by mělo být dovolení a to druhý povolení :D .
sob led 17, 2009 1:44 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Presne to jsem myslel tim slovickarenim :lol:
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob led 17, 2009 2:08 pm

Helena

Příspěvek

Hroch.R420 píše:Heleno,prosim te obcas vozim do nemecka konstrukce,ktery koukaj tak 0,5M z navesu dozadu,musi to bejt nejak oznaceny? Vozil jsem draty a tam rikali ze az kdyz to presahuje o vic nez 1 metr. Na ty konstrukce prej nic bejt nemusi,ale vim jak to chodi,kazdej rekne to je dobry,jed a ridic pak ma z tohno problemy.
Tak je to napsaný tady: http://www.bundesrecht.juris.de/stvo/__22.html

Ten paragraf 22 říká opravdu, že až když přesahuje náklad víc než o 1m za zadní světla, musíš ho označit. A sice buď:

- světle červenou vlaječkou min 30x30 cm, roztaženou příčnou tyčí (neptej se mě, jak to je myšleno)
- nebo světle červenou cedulí stejných rozměrů připevněnou příčně ke směru jízdy
- nebo cylindrickým tělesem min 35cm průměru

Toto označení nesmí být výše, než 1,5m nad povrchem vozovky. Kromě toho za přítmí, tmy, nebo mlhy musíš ještě přidělat červený světlo na stejném místě a ještě červenou koncovku v min 90cm výši.

Aniž by bylo potřeba povolení jako na nadměr, je možné, aby náklad přesahoval do 1,5m. Při transportu do 100km může přesahovat až 3m. Celková délka soupravy ale nesmí přesáhnout 20,75m.
sob led 17, 2009 3:31 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Helena píše: - světle červenou vlaječkou min 30x30 cm, roztaženou příčnou tyčí (neptej se mě, jak to je myšleno)
asi tak ze pres uhlopricku ty vlajecky das nejakou pevnou tyc aby jako.. byla porad napnuta a byla hezky videt :)

ale tak ja do nemecka asi muzu v klidu, vlajecek mam plny celni okno :D :D :D
sob led 17, 2009 5:58 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Me by spis zajimalo co mysleji tim cylindrickym telesem min.35cm prumeru?A co znamena,ze mas pridelat cervene
svetlo a jeste cervenou koncovku?Ja jsem si ten odkaz taky prelouskal a je to tam tak napsane.Mysleji snad tou cervenou koncovkou odrazku?
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob led 17, 2009 7:15 pm

Helena

Příspěvek

Já taky nevím, co tím myslí, příležitostně se zeptám nějakýho řidiče.
sob led 17, 2009 7:22 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Pročítal jsem tu nějaký info ohledně 70ky, německýho paragrafu. Psala mi o tom už Helena... Potřeboval bych sehnat povolení na soupravy, které ještě v německu nebyly a budou akorát dlouhý 23m. Je nutný na to dělat taky zkoušky ve zkušebně TUV? někdo říká, že je to jen nad 100 tun. Celkem bych potřeboval něm. povolení bez 70ky. Dík
sob úno 20, 2010 11:11 am

Helena

Příspěvek

:D Ondro ty mi nevěříš. Nojo, třeba ti k tomu napíše ještě něco Andy. Dám ti po sz telefonní číslo na firmu, kterou chytli bez tý 70ky. Zavolej jim a zeptej se jich, co to bylo za divadlo :roll: .
sob úno 20, 2010 11:17 am

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Hel: Víc lidí víc ví... Možná dá echo homer, V8... Kéž by šlo udělat jen obyč. povolko
sob úno 20, 2010 11:43 am

Helena

Příspěvek

Koukám, že moje příspěvky tady jsou už rok starý a za tu dobu se dost změnilo. Už žádáme u německých úřadů o povolení sami. Takže na 100% můžu napsat:

-běžné soupravy, které nepřesahují délku 16,5m, šířku 2,55 a můžou vozit do 40 t celkový hmotnosti, nepotřebujou povolení podle §70, takové ale můžou vozit široký náklady, pak potřebují povolení podle §46
-všechny ostatní soupravy, které se dají teleskopovat, mají víc koleček :D a pod, potřebují §70 a u těch se dělá křížek v povolení §46

Ten křížek tam dělá žadatel, takže v příkladech na předešlý stránce udělal chybu žadatel.

Důležitý je, že v tom §70 jsou stanovený podmínky, za kterých může být taková souprava v provozu, jednou z nich je pojištění na škody až 25 mil.€ :D .
Naposledy upravil(a) Helena dne sob úno 20, 2010 12:08 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 20, 2010 12:01 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Na Kamionshow jsem o 70 mluvil s Vencou Mrštíkem.Povídal,že se dá 70 udělat například na Rozvadově na parkovišti.Samozřejmě se to musí předem domluvit.Při vjezdu do BAVORSKA se snad musí dělat pokaždé nová 70.Možná jsem ho taky špatně poslouchal.Zavolej Mrštíkům a uvidíš.S tou pojistkou je to pravda-taky jsem jí měl.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob úno 20, 2010 12:03 pm

Helena

Příspěvek

70 se dá udělat u více úřadů a nemusí se nikam jezdit. Jet se musí na ten TÜV, to ty už Andy znáš, ježdění po kružnicích a tak. Pak dostaneš protokol a na základě toho se nechá vystavit ta 70, to už se ale dělá poštou a internetem. Podmínka je, že ten TÜV nesmí být starší než půl roku.
sob úno 20, 2010 12:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů