Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

od 3.20 šířky mam psanej doprovod
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon led 05, 2009 6:19 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

To ja mam taky.Ja bych mel mit doprovod skoro pokazde.Mel,ale nemam. :?Ono je doprovod a DOPROVOD.To aby prede mnou jel sefovo syn a proste jenom se vozil a nic vic.To je skoda nafty a mych nervu.To je o nicem.Nastesti nejsou vsichni takovy.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
pon led 05, 2009 6:28 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no ty jo, to je fakt :D :D :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon led 05, 2009 8:36 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

taky trosku prispeju... k tem rozmerum co jsou tu psany bez doprovodu, to je jasny, o tom zadna..

kdyz jsou rozmery/hmotnost pres limity, musi se jezdit s povolenim. To vydava RSD a je bud trvaly (tzv. trvalka) jako ma treba mates, kde je napsany napr. ze celej rok muzes jezdit s 22m dylkou a max 3m sirkou.. a pak jsou jednorazovy povoleni, kdy prijdes na RSD, reknes co vezes, cim vezes, jaky jsou rozmery a hmotnosti atd. a oni ti podle toho udelaj TRASU a POCET DOPROVODU. To oboji je plne v kompetenci toho urednika/ce na RSD. Takze pak dostanes povoleni odnekud nekam nekudy a je na nem napsany, kolik presne doprovodu musis mit.

a co se tyce doprovodu, v cechach to nijak vymezeny neni. Podle povoleni musi mit akorat souprava i doprovod zvlastni vystrazne svetlo oranzove barvy, ktere musi byt za jizdy v cinnosti (citace). Ale jestli bude zluty, ruzovy, fialovy, modry, prouhaty, neprouhaty a bude mit jeden, dva, tri deset majaku je u nas kazdymu fuk.. bohuzel :(

kdybys mel jeste dalsi, i konkretnejsi dotazy, posli klidne SZ.
úte led 06, 2009 3:02 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

V8: ty vozis i novy CATacky masiny? My obcas jezdime s Michalem Antonisinem (Peterbilt 387 plus Faymonville), ten jezdi hlavne pro CAT..
úte led 06, 2009 3:12 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Globe:Mladeho Antonisina znam podle videni.Pred 2ma roky mel auto vystavene vedle mne u nas na kamenolomu,kdyz se poradal u nas Truck trial.Ja vozim CATy hlavne pro pobocku v Sokolove.A to treba,kdyz prijede nova masina,tak se udela na pobocce predprodejni kontrola a kompletace a ja vetsinou je vezu ke konecnemu prijemci.Vetsi stroje vozim ja mensi ti ostatni.Predevsim na Sokolovskou uhelnou(sachta).Vozim i mezi CAT pujcovnama po cele CR.Nebo jezdim tam kam se jinym nechce(nebo se boji :lol: ).Me se tam taky nechce(taky se bojim),ale nakonec me premluvi :? Zrovna loni v zime misto Antonisina ml.do Klenci pod Cerchovem
do lesa pro CAT 330.On ho tam vezl za sucha a ja ho odvazel po sneh.kalamite.Mozna se pletu a proste nemel cas.
Zrovna vcera nam volali a chteli po nas CAT 345 do Chebu.
Loni v zime jsem jezdil 2 mesice 35tocek z Mostu-Lezaky do Sokolova na sachtu kolesove rypadlo KU 300 a dalsi dulni zarizeni.Tam jsem se potkaval se soupravou od Antonisina st.To je ta spravna soupravicka :thumbud:Tam nam jezdila
pol.doprovody policie z Usti anebo z Plzne.Nektere kusy 7,3m siroke 12m dlouhe a pry do 50ti tun.Jelo se to klasicky pres Most,Chomutov,Klasterec,Ostrov,KV,Kral.Porici a montazni misto na sachte.K tomu jsme meli az 3 nase doprovody.
Nez jsme dostaly povoleni tak se k tomu muselo i vyjadrit vojsko.Nad 5m sirky pry je to bezne.Pry kvuli mobilizaci :?:
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
úte led 06, 2009 4:54 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

jj pujcovny taky jezdime.. naposled jsem s nim delal dvoudenni kolecko kdyz prisla jedna nova osmicka (D8T), my ji vezli zakaznikovi, od zakaznika jeho starou jinam kde meli z pujcovny a tu pak zpatky do mostu :))
úte led 06, 2009 7:42 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

D8

Příspěvek

To ja prave tocim porad.Na sachte jich maji 7,2xD9 a novou D10.Tu uz neodvezu.Sachta je po 3 letech vraci a berou nove.Takto to delaji se vsema strojema.Maji je stale nove a o nic se nastaraji.Je to 3 roky i se servisem.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
úte led 06, 2009 8:50 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nikdo asi netahá, dneska jsme volal do chrudimi na servis a prej první tejde v únoru, maj narváno :D 8)
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte led 06, 2009 8:56 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Od pondeli tam delaji na mem :lol: To maji tak na 10 dni.Objednaval jsem se zacatkem prosince.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
úte led 06, 2009 9:10 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Je vubec nekdo jinej v Cechach kdo dela Goldhofery nez Zrust? nebo je jen tak dobrej ze k nemu vsici jezdej? :D
úte led 06, 2009 9:10 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

OK Trans taky snad dela.Ja jezdim k Martinovy do Chrudimy.Vi o podvalnikach dost.I o jinych vyrobcich.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
úte led 06, 2009 9:13 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to je fakt, že p.Martin ví . nápravy se nechaj dělat i jinde, ale já mam protočený futro ve svisláku a lehce mě rosí ventil na hrábích. mimo to mě na jaře udělali brzdy že jsem obě poslední nápravy připálil ,takže na stk prudil akorát zvedačka je cajk. sakra to je OT :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
úte led 06, 2009 9:26 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě bych se vrátil k tomu povolení. Já mám do 60t celkový a mám tam vypsáno osm tras kudy a kam jedu. Mám ho vždycky na 3 měs. a pak se žádá o nový. Párkrát se mi vezl něco i na jíný stavby než mám napsáno v povolení. Jak řešíte třeba ty pujčovny, když nevíte dopředu kam pojedete. To žádáte pokaždý o povolení , nebo to risknete a jedete jinam než máte napsáno v povolení ?
stř led 07, 2009 5:16 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

To mame vsichni stejne.Jenom ty trasy se trochu lisi.Podle toho kam vetsinou jezdis.Teoreticky by jsi spravne potreboval zvlast povoleni :mad: Ja takto riskuju uz 5let.Zatim me nikdo nekontroloval nebo jsem to ukecal.Jsem zvedavy kdy narazim :cry:
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř led 07, 2009 8:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů