Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Re: autoskola

Příspěvek

Petr.75 píše:Muj ucitel autoskoly na ucnaku byl docela komicka postava.A protoze mel problemy se sykavkami,do pameti vsech se zapsala hlaska:"náhon na fech fest kol,jako u vozu Praga vé tfi ef" :lol:
Tak m;j učitel na stroje a zařízení měl 4 prsty na ruce a jednou po pololetí přišel do třídy a na tý ruce nám ukazoval,že mu chybí 5 vysvědčení.Není to moc k :valetsesmihy: ale pořád mě to pobaví.
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
sob črc 22, 2006 12:48 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

mirasa píše:T nechal jet a pak se ti třeba zeptal co byl tam a tam za značku a když jsi nevěděl,tak tě poslal podívat a ujel :lol: tak jsem se párkrát prošel :doh:
Zásadně pokud sem někde stavěl v autoškole. Tak sem to chcíp a klíče bral sebou :idea: :wink:
ned črc 23, 2006 12:31 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Re: autoškola

Příspěvek

aldatuner píše:Nazdar chlapy, tak sem se konečně dočkal a od pondělí jdu na brigádu do jednoho místního AGRA. Budu asi jezdit jen nejakým matískem, ale budu prostě mít v ruce volant :D :D
Vloni na Truckfestu byl Matýsek... a všechno vyhrál, jak byl perfektně seřízenej!!! Kam se na něj hrabali nový auta!


Autoškolu jsem dělala na IFĚ. V tý době už jsem jezdila s 3,5 tunkou, která byla pomalu větší jak avia, takže to bylo v pohodě. Ale první rok ježdění jesem si odkroutila na dvanácettrosce, byla to hrůza, ale jezdit jsem chtěla a zkušenosti k nezaplacení. Když vidím, jak se dnes učí v nejnovějších autech... jak to pak může vypadat na silnicích, když pak zasednou za starou avii nebo liazku...
ned črc 23, 2006 3:28 pm

Návštěvník

Re: autoškola

Příspěvek

andy píše:
aldatuner píše:Nazdar chlapy, tak sem se konečně dočkal a od pondělí jdu na brigádu do jednoho místního AGRA. Budu asi jezdit jen nejakým matískem, ale budu prostě mít v ruce volant :D :D
Vloni na Truckfestu byl Matýsek... a všechno vyhrál, jak byl perfektně seřízenej!!! Kam se na něj hrabali nový auta!


Autoškolu jsem dělala na IFĚ. V tý době už jsem jezdila s 3,5 tunkou, která byla pomalu větší jak avia, takže to bylo v pohodě. Ale první rok ježdění jesem si odkroutila na dvanácettrosce, byla to hrůza, ale jezdit jsem chtěla a zkušenosti k nezaplacení. Když vidím, jak se dnes učí v nejnovějších autech... jak to pak může vypadat na silnicích, když pak zasednou za starou avii nebo liazku...
Ber to ale i z druhy strany.Kdyz se nauci jezdit s rozhrkanou Ifou jako asi vetsina tady:) a pak se doatane na novejsi auto,zase neumi vyuzit to,co to auto umi a nabizi.K nam prislo par lidi co nekdy nesedeli v nicem jinym a pak koukali jako blazni co ze je to nejakej retarder,tempomat a tak podobne.Ale je pravda ze na lepsi se lip zvyka nez obracene 8)
ned črc 23, 2006 4:27 pm

Uživatelský avatar
aldatuner
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 03, 2006 3:06 pm
Bydliště: Březina

Re: autoškola

Příspěvek

najbik píše:
aldatuner píše:Tak to já dělal autoškolu na B,C a E s jedním učitelem, naprosto skvělým. Byla s ním prdel, nikdy neřval (nebo jestli sem byl tak dobrej :D ) Jo a jezdil sem LIAZkou s unifikovanou boudou, což se super auto, jezdí se s ním pěkně, jen ta brzda u řidiče je taková blbá, brzdí se spožděnímtakže to bylo někdy zajimavý....ale jinak si na nic nemužu stěžovat :)
takze stredni prumyslova skola mlada boleslav??:-)
No jasně, letos sem uspěšně odmaturoval :D
Aleš M.
ned črc 23, 2006 8:47 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Re: autoškola

Příspěvek

Anonymous píše:
andy píše:
aldatuner píše:Nazdar chlapy, tak sem se konečně dočkal a od pondělí jdu na brigádu do jednoho místního AGRA. Budu asi jezdit jen nejakým matískem, ale budu prostě mít v ruce volant :D :D
Vloni na Truckfestu byl Matýsek... a všechno vyhrál, jak byl perfektně seřízenej!!! Kam se na něj hrabali nový auta!


Autoškolu jsem dělala na IFĚ. V tý době už jsem jezdila s 3,5 tunkou, která byla pomalu větší jak avia, takže to bylo v pohodě. Ale první rok ježdění jesem si odkroutila na dvanácettrosce, byla to hrůza, ale jezdit jsem chtěla a zkušenosti k nezaplacení. Když vidím, jak se dnes učí v nejnovějších autech... jak to pak může vypadat na silnicích, když pak zasednou za starou avii nebo liazku...
Ber to ale i z druhy strany.Kdyz se nauci jezdit s rozhrkanou Ifou jako asi vetsina tady:) a pak se doatane na novejsi auto,zase neumi vyuzit to,co to auto umi a nabizi.K nam prislo par lidi co nekdy nesedeli v nicem jinym a pak koukali jako blazni co ze je to nejakej retarder,tempomat a tak podobne.Ale je pravda ze na lepsi se lip zvyka nez obracene 8)
No to už pak záleží na každým zvláš?, každé má své pro i proti. Ale je lepší těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Někdo se s novou technologií sžije hned, jinému ty modernizce dělaj problémy :lol: :lol:
ned črc 23, 2006 10:00 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: autoškola

Příspěvek

aldatuner píše:Tak to já dělal autoškolu na B,C a E s jedním učitelem, naprosto skvělým. Byla s ním prdel, nikdy neřval (nebo jestli sem byl tak dobrej :D ) Jo a jezdil sem LIAZkou s unifikovanou boudou, což se super auto, jezdí se s ním pěkně, jen ta brzda u řidiče je taková blbá, brzdí se spožděnímtakže to bylo někdy zajimavý....ale jinak si na nic nemužu stěžovat :)
K tý autoškole a učiteli....netušíte někdo, kde se dá stáhnout ta MP3 s poměrně dosti cholerickým učitelem? My s Alešem (a dalšíma) toho člověka známe osobně, ale raději ho nebudu jmenovat. Vím, že ta nahrávka běžela asi před půl rokem i na Evropě 2.
stř črc 26, 2006 4:45 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Jééé někde na foru to bylo ale kde??? Kua když já kecam na moc místech a mam v tom guláš :lol:
stř črc 26, 2006 5:45 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Tak sem to sice našel ale ten link už nefunguje :roll:
http://www.dadriva.org/ahc/autoskola.mp3
stř črc 26, 2006 5:55 pm

stř črc 26, 2006 8:17 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

To je to co sem našel a už nefachá.
stř črc 26, 2006 9:47 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Standa_M píše:Nevím jestli je to ono:
http://www.bittner-cz.com/storage/autoskola.mp3
Tenhle odkaz fachá v pohodě. Ten instruktor si asi zapomněl po ránu vzít tu tabletku, co mu napsala paní doktorka. S takovým člověkem bych asi autoškolu nedodělal.
stř črc 26, 2006 9:57 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

nero píše:
Standa_M píše:Nevím jestli je to ono:
http://www.bittner-cz.com/storage/autoskola.mp3
Tenhle odkaz fachá v pohodě. Ten instruktor si asi zapomněl po ránu vzít tu tabletku, co mu napsala paní doktorka. S takovým člověkem bych asi autoškolu nedodělal.
Bych ho někde asi vysadil...daleko od civilizace :twisted: :twisted: :twisted:
stř črc 26, 2006 10:05 pm

Uživatelský avatar
lo
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 23, 2006 10:44 pm

Příspěvek

Na Ifě bylo jediný řvaní qůli brždění páč brzdila fakt pekelně.A při neopatrnym zahamování zpod sedadla instruktora vylít hever a skoro mu zlomil kotník :twisted: :lol: :lol: :lol:
A řadit všech 8 šlo akorát při první jízdě pak se to vysralo a šla jen malá (1-4) při velký utek vzduch a stálo se :lol:
Pak mi dali Iveco a tam si ten instruktor čet noviny a říkal kam mam ject.
chtel bych se zeptat jak to je s razenim v nakl. vozech s timhle nemam zkusenost zatim jen osobaky precen na to mam jejste 3roky cas ale pro zajimavost :) je tam nejaka packa ze obehnes prvni napr. 4stupne prepnes a jedes dalsi kolo jakoby na 5,6,7,8 a dal?Stejne to nechapu to se pak ridic bude srat furt jen s radici pakou,bo vsude uz je semafor :)a nebo vlastne ted uz ne protoze podle bod.systemu jedes skoro vsude 50 tam to staci nechat na urcitem prevodu i pul dna :D
stř črc 26, 2006 10:05 pm

Vojta
Příspěvky: 524
Registrován: ned črc 16, 2006 10:37 am
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Řidičák sem dělal na SPŠ automobilní v Holicích B a C bylo zadarmo a ještě sem si připlácel za E. Na C se dělalo s Liazkou sklápěčem která byla skoro furt v dílně. Prvně to byl hroznej šok po 11 hodinách ve Felicii sednout do Liány ale jak to člověk dostal trochu do ruky jezdilo se běžně i po Pardubicích v plným provozu. První 4 hodiny se jezdilo pa celejch pak se začaly dávat i půlky. Nejlepší bylo když mi učitel řekl po tom co sem normálně zařadil a? dám příště o 5% větší meziplyn a jelikož ten plyn byl hrozně tuhej tak sem na něj teda dost čuměl :) Nebo se hrozně lepila spojka za jednu jízdu sem 8x couval a pokaždý se nalepila, učitel byl už na mrtvici ale třeba přidat si mírně plyn aby to šlo líp mi nedovolil. Nejvíc mi ale vadila vůle v řízení na to sem si těžko zvykal a necejtil sem se při vyšších rychlostech dobře. Závěrečky na to jak sem se jich bál byly v pohodě i s přísným komisařem hlavně na údržbu (která u mě nebyla problém). Pak na E sem dělal s malým MANem to bylo skoro jak auto 6 převodů, synchrony, menší to bylo pohoda akorát se člověk zas musel naučit jezdit správně s tím vlekem a hlavně odhadovat dopředu všude prostor jak si kde najet. Hlavně ale že vlek měl jednu nápravu takže se s tím dobře couvalo. Ale jezdil jinej instruktor a ten furt nadával. to bylo vždycky do křižovatky no to budeš muset hóóóóóóódnmě brzdit :lol: ale přitom stačilo brzdit normálně. A vždycky dobře nadával na ostatní který nás blokovali, to byl vždy sranda. Jinak no to vzpomínám rád člověk se svezl aspoň v "pořádnejch" autech a pochopil že řídit náklaďák není nic jednoduchýho. Myslím že pak člověk jezdí ohleduplnějc ne jak ty machři co jim dal sotva napodruhý řidičák a jezdí jak hovada.
stř črc 26, 2006 10:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů