Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

V rádiu jsem slyšel, že je to zdražení za hluk a znečištění ovzduší. Źe za vybrané peníze budou stavět protihlukové stěny a podobná zařízení. Napřesrok se bude zdražovat za to že řidiči vykonávají tělesnou potřebu a peníze budou použity na výstavbu soc.zařízená a jejich údržbu. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 21, 2020 5:46 pm

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Jen tak, mezi řečí, od té úpravy už se bude zohlednovat rozdíl 4 a 5 naprav? Do teď byla sazba stejna, jezdil sem na 5, abych nemusel pokaždé po zaprahnuti vleku přepínat krabici na jiné nápravy a bylo mi potvrzeno dvěma hlidkama celní správy, že to neřeší, pokud mám 4 napravove sólo a na krabici 5 naprav, že stejně je sazba za 4 nebo s 6 naprav stejná...

Díky za odpověď
sob lis 21, 2020 8:26 pm

powersan
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 29, 2020 7:37 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Tak jsem si to za ten rok hezky spočítal. Statisíce čistá ruka za mýto v rukou zlodějů. Na podporu dopravců ( COVID ) další zdražení mýta. Především na silnicích první třídy. hezky si to hajzlové spočítali. Kdy na to měli vůbec čas v té poslanecké žumpě a kdo to navrhl. Kde byli družstevníci z ČESMADU? Ti jsou spokojení je to Ok? Ti kteří měli bojovat vůbec za to aby na tankodromu z Brna do Prahy a zpět se vůbec neplatilo nebo možná symbolicky. Podle zákona tento tankodrom neměl ani parametry silnice první třídy. A teď zdražení jako by se nechumelilo. Bohužel mě to připadá jako kdyby všichni po roce osmdesát devět hodili mozky na hnůj a zapomněli na naše V JEDNOTĚ je SÍLA. Takže v roce 21 plaťte družstevníci plaťte dokud máte z čeho.
stř pro 30, 2020 11:02 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

kdyby aspon snížili ještě více silničku, těch -25% je nic moc, mimo dálnice a jedničky se toho už moc nenajezdí, radši udělali gesto že minus 1kč spotřební daň z nafty, což možná ani nepoznáme

chce to zavést párování návěsů s tahačem, nemusím platit silničku za náhradní návěsy které stojí na place a používám jen občas, v dnešní době kdy máme satelitní jednotku v každém autě, by šla silnička platit podle dnů kdy bylo vozidlo na cestě, ale na tom nemá stát zájem páč by tolik nevybral, je to zlodějina celá silniční daň a její systém.
Naposledy upravil(a) vašek dne stř pro 30, 2020 11:35 am, celkem upraveno 1 x.
stř pro 30, 2020 11:08 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

vašek: Pořád málo? https://www.kurzy.cz/dane-danova-prizna ... lnicni.htm

Edit: Z určitého úhlu pohledu je každá daň zlodějina... Mne zas nejvíc vytáčí DPH...
Naposledy upravil(a) ATW service dne stř pro 30, 2020 11:43 am, celkem upraveno 1 x.
stř pro 30, 2020 11:31 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

pořád málo, když musíš platit i když jezdíš jen málo, depozit mají vymyšlený dobře, to se musí nechat
stř pro 30, 2020 11:37 am

powersan
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 29, 2020 7:37 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Vážení daňový poplatníci a DOPRAVCI zvlášť. Proslýchá se, že SLEVY na MÝTNÉM budou nám prostým pobíječům much a nežádoucím švábům na silnicích přiznány až letos po ZAREGISTROVÁNÍ se na SLEVÁCH na MÝTNÉM. Za rok 2020 dostaneme tak akorát pořadník na SMRT. Bylo by dobré se pozajímat na všech frontách. Opravdu DOPRAVCŮM může srát na hlavu kdejaký hňup z POSLANECKÉ kantýny. Je to už opravdu vrchol DRZOSTI. Řidiči se nemají kde najíst, kde zastavit a vysrat a kdejaký hejkal vydávajíci se umělce bude vyřvánět na staromáku. Asi bude nevyšší čas tam dojet kamionama.
pon led 11, 2021 6:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

powersan: :D :D :D Zkus to, takových akcí už bylo, a jak to dopadlo. Nebo takhle, změnilo se něco??? Proto beztrestně berou dopravce u huby a kálííí jim na hlavu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte led 12, 2021 9:45 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2143
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Včera mě mýtná Kobra 11 odchytila velice příznačně ve Vysokém Mýtě :roll:

Čuměl jsem na ně jak puk, když mi oznámil, že máme z března nějaké drobné nedoplatky na mýtě. Údajně špatný počet náprav a vůbec je nezajímá, že jsem tehdy neřídil, prostě lapli mě a tlusťochu zaplať... 1000,-

Stalo se vám něco podobného? Od nasazení krabičky na sklo se v tom nikdo nikdy nevrtal. Návěs máme jeden a bez něho nejezdíme, takže se na nic nešahá. Ty nedoplatky se automaticky nestrhnou při dobíjení mýta, když mají tak úžasně sofistikovaný systém?
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát pro 17, 2021 10:59 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

:lol: Klasika...

Ani doplatit na pumpě se to nedá.. musíš nahlásit, šéfovy donde mejl, a ten musí... :roll:

Teď sem to samí řešil v rajchu.. jen sem plácl krabici do "dokovací" stanice, tam se to načetlo, paní doplatila kde jakou bránu za dva roky a pa pá.. U nás vše problém :doh:

Jinak to Vysoký Mýto, dobrej fórek :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 17, 2021 1:58 pm

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 2:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pát pro 17, 2021 4:28 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2143
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Pokuta, hlavně nechápu, že neposlali žádné upozornění, tady nejde o pořádek, ale za každou cenu někoho opálkovat.

Podle toho, jak za mnou vyrazili a pak mě lákal do auta, že mi něco ukáže na monitoru, jsem měl pocit, že musím mít na nápravě minimálně namotaného cyklistu a ono taková píčovina :pray: Ještě, že ty celníky máme, tomu se říká, sloužím lidu...

A proč to nejde teda rovnou doplatit u nich, když mají všechno tak obšlápnuté, to mi není jasné. Teď jsem se chtěl přihlásit na myto.cz a kurva zas to po mně chce nějakou e-identitu, ale já nic takového nemám, takže zase nástroj, jak někoho k něčemu donutit. Dělají, jako bych se chystal k transakci na miliony eur.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát pro 17, 2021 8:49 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

M.Z. e-identita se ti bude ještě hodit ..nevíš co nás ještě čeká :lol:
pát pro 17, 2021 9:46 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Na mě onehdá v Chebu celník tasil pistoli, asi 330 Kč dluh a taky to u nich zaplatit nešlo. Asi 12 let zpátky.
BES - běs
pát pro 17, 2021 10:53 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

No uvědomte si, že celník je ještě starší řemeslo, než lehká žena(dobré téma na bakalářskou práci :D ). Tak si musí nějak vynutit důležitost. Kolega 153 by mohl najít nějaké prameny, nebo souvislosti celník versus Ježíš.
Takže kolego Pavle, nediv se že na tebe vytáhl pistoli, když jsi před nim neklečel. A kolego M.Z. nediv se, že ti chtěl ukázat, že nezaplacené mýto je horší prohřešek, než namotaný cyklista na nápravě.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 18, 2021 10:15 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti