Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

kontrolbuch

Příspěvek

Chtel bych se zeptat, dnes jsme na parkingu mluvili s chlapikem a ten rikal ze od lonskeho podzimu(myslim rikal listopad) neni v nemecku povinen kontrolbuch. Vi nekdo o teto informaci?
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon led 16, 2012 4:39 pm

Kolík
Příspěvky: 175
Registrován: sob kvě 30, 2009 2:28 pm

Příspěvek

Nazdárek, koukám, že je tu hodně znalců, potřeboval bych taky poradit. Pojedeme ve dvou s dodávkou do 3500 kg i s tažným do Portugalska, nebude to komerční přeprava, ale povezeme nějaký materiál + nářadí. Jak je to s kontrolbuch, musím jej vyplnit? Nebo co vlastně musím splňovat. DÍK.
úte led 17, 2012 11:13 pm

Kolík
Příspěvky: 175
Registrován: sob kvě 30, 2009 2:28 pm

Příspěvek

Nikdo neporadí? Dík
pát led 27, 2012 11:07 am

lukasV

Příspěvek

Tom-Oaza: Skusal som hladat na nemeckych strankach a polskych forach, nic nenasvedcuje tomu ze by kontrollbuch bol zruseny.
pát led 27, 2012 10:51 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak nastesti ted jezdim kolem komina,tak me to netrapi. ale je dobry to vedet pro pripad cesty ven :wink: .
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát led 27, 2012 11:09 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Chlapy jak to je stim kontrolbuchem ??? Musi byt do 3,5tuny???Hodne lidi říka že ne a hodně zase že ano.Ted mě dvakrat braly a nikdo ho nechtěl.díky
ned úno 26, 2012 3:23 pm

jc.73
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 15, 2011 6:44 pm
Bydliště: K.Vary

Příspěvek

No mě minulý týden předjeli pod Wurzburgem na 3 benga, natáhli mě na parking a kontrola uchycení nákladu + štítky a platnost kurtů a kontrolbuch chtěli taky vidět, takže povinnost kontrolbuchu asi neskončila. Mám skříňovou dodávku do 3,5T. Mimochodem-tu kontrolu uchycení nákladu jsem absolovoval v tomhle roce už asi 5x. :!:
čtv dub 05, 2012 9:54 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Kontrolbuch

Příspěvek

Pouze v německu od 2,8 tuny. Jinak není evidence a vedení záznamů povinná. Platí pro vozidla do 3,5 tuny i s tažným zařízením. To by musela celková hmotnost soupravy přesáhnout více jak 3,5 tuny.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát kvě 11, 2012 10:22 pm

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 136
Registrován: úte čer 02, 2009 1:27 pm
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek

jc.73 : Kamos jazdi na dodavke s plachtou a toho zastavuju nonstop. A jak ty hovoris, upevnenie nakladu a kontrolbuch ... To ja co jazdim 2 roky MKD ma nezastavili tolko, co jeho za tyzden :lol:
Scania 114L 380
pát kvě 11, 2012 10:57 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak jsem si pročetl celý téma a jsou tu dvě protichůdné informace, které mě matou.

Tacho.1 - 9.6.2011 - Vozidlo do 3,5 tuny, nemusí tachograf používat.V ČR řidič při kontrole nepředkládá žádné záznamy.V D od 2,8 do 3,5 musí doložit činnosti alespon kontrolbuchem, tachograf není povinnost používat.Do 3,5 tuny u digitálního tachografu řidič aktivuje režim OUT a v případě zapojení vleku je tento režim deaktivován.Při kontrole se data v režimu OUT nekontrolují.

Tacho.1 - 30.10.2011 - V Německu je povinnost vést záznamy od 2,8 tuny do 3,5 tuny alespon ručním záznamem. V případě vybavení vozidla tachografem se musí použít. V ostatních zemích tato povinnost není.

Co tedy platí a případně, kde to oficialně vyčíst? V prvním příspěvku to vypadá, že i když mám dodávku do 3,5t s tažným vybavenou tachografem, tak i v Německu můžu mít tachograf v OUTu a budu psat Kontrolbuch. A když pojedu případně s vlekem, tak si tachograf spustím.

Poslední dotaz, pokud se musí kontolbuch vyplňovat pouze v Německu, znamená to tedy, že ho budu psát pouze při přejezdu v D a jakmile se dostanu za hranice, tak už se psát nemusí?
Dám příklad, cesta CZ-D-CH a zpět. Takže CZ nic, přes D píšu kontolbuch, v CH zase nic, tam složím x naložím a při cestě zpátky se píše zase kontrolbuch pouze v D? Takže pokud chtějí abych udělal pauzu třeba 9h, tak ji jakoby točím v tu dobu co jsem v CH a dokládat činnosti ve chvílích kdy jsem mimo D nemusím?
Kdysi seděli dva Francouzi na zápraží svého domku, pojídali žabí stehýnka a hojně to zapíjeli vínem. Když už byl jeden dost ovíněn, povídá druhému. "Pojď , uděláme nějakou píčovinu." Druhý odpověděl, "proč ne?" ... a od té doby se vyrábí RENAULT
úte led 14, 2014 8:46 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar.
Když budu majitel tý dodavky,a vyrazím dejme tomu s maminou na čundr :D ,nebo velkej nákup,tak to doufám kontrolbuch psát nemusím-při čistě soukromý nekomerční cestě.Nebo jo?
TTN
čtv led 16, 2014 5:24 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud je účel cesty soukromý, tak bych řekl, že určitě nemusíš.
Kdysi seděli dva Francouzi na zápraží svého domku, pojídali žabí stehýnka a hojně to zapíjeli vínem. Když už byl jeden dost ovíněn, povídá druhému. "Pojď , uděláme nějakou píčovinu." Druhý odpověděl, "proč ne?" ... a od té doby se vyrábí RENAULT
čtv led 16, 2014 8:04 pm

yanek09
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 22, 2013 5:15 pm
Bydliště: Většinou EU

Příspěvek

Jeden příklad z praxe v SRN z minulého týdne... Kamarád jel pro auto do Regensburgu a za hranicema u Chamu ho zastavili policajti. Jel Sprinterem (prosklený, 8 míst), auto je registrovaný jako soukromé na jeho přítelkyni, táhnul plaťák registrovaný na svoje IČ a řídil on a jel sám. Řekli mu, že když má vlek na IČ tak podniká a jede do SRN za byznysem a že ten Sprinter musí mít tachograf. Chtěli po něm 700éček pokutu, jelikož mluví německy stejně jako česky tak to nakonec ukecal na 350. Kdyby toho Sprintera řídil někdo jiný než on (a on jel třeba jako spolujezdec), tak mu prej žádnou pokutu dát nemůžou, jelikož nedokáží jestli se tam jede soukromě nebo ne. Tak to mi příjde teda dost na hlavu...
pon led 20, 2014 11:49 pm

lukasV

Příspěvek

Mal si napisat zmluvu o vypozicani toho privesneho vozika a povedat, ze ide bratovi po pokazene auto :wink:
úte led 21, 2014 12:35 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů