Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

§ 230Neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací
(1) Kdo překoná bezpečnostní opatření, a tím neoprávněně získá přístup k počítačovému systému nebo k jeho části, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(2) Kdo získá přístup k počítačovému systému nebo k nosiči informací a
a) neoprávněně užije data uložená v počítačovém systému nebo na nosiči informací,

b) data uložená v počítačovém systému nebo na nosiči informací neoprávněně vymaže nebo jinak zničí, poškodí, změní, potlačí, sníží jejich kvalitu nebo je učiní neupotřebitelnými,

c) padělá nebo pozmění data uložená v počítačovém systému nebo na nosiči informací tak, aby byla považována za pravá nebo podle nich bylo jednáno tak, jako by to byla data pravá, bez ohledu na to, zda jsou tato data přímo čitelná a srozumitelná, nebo

d) neoprávněně vloží data do počítačového systému nebo na nosič informací nebo učiní jiný zásah do programového nebo technického vybavení počítače nebo jiného technického zařízení pro zpracování dat,

bude potrestán odnětím svobody až na tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte srp 28, 2018 10:42 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Zajimave je, ze v clanku mluví o precedentnim rozhodnuti soudu. Pokud vim, tak precedencni rozhodnuti se u nas nepoužívá. Je to pouze jakási nápověda. Takze to muze dopadnout i uplne jinak. Resp v zemích s normálním soudnictvim by to mohlo dopadnou i jinak nez očekávají novináři.
úte srp 28, 2018 11:20 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

ty :wall: :wall: :wall: :wall: seš debil , že to sereš všude ????
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát pro 06, 2019 1:25 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Jako starý sklerotik mám prosbu. 3.4. mi končí karta do tachografu. Předpokládám, že o půlnoci podle UTC času vyjede. Půjde dohrát jen od půlnoci do rána? Nebo mám po šichtě vytáhnout kartu a dohraji celou pauzu.? Nevím jestli mě to při dohrávání pustí přes půlnoc. Jasně, budu u sebe ještě 28 dní starou. Neví někdo, kdo to teď v poslední době řešil, nebo má lepšího pamatováka než já.😀 Dík
sob dub 01, 2023 12:13 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Vytahl bych jí, a ráno tam dal novou.
sob dub 01, 2023 11:19 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

No ale dohraji novou do doby co vytáhnu starou.? O to mi tak nějak jde.? Přece tam nemůžu nechat nic. No můžu, ale bude to ok. Určitě ne.
sob dub 01, 2023 11:40 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Nevím jestli ti presně rozumím. Vytahnes starou v 18:00 a rano tam vrazíš novou.... odklikáš ty nesmysli a jedeš. Auto stálo, práce s tacho taky ne. Pro sicher muzes udělat rano vytisk. Dělám to takhle, a nikdy problém.
ned dub 02, 2023 12:19 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Dobře v 18.00h vytáhnu kartu. V 6.00h tam dám novou. Když budu odklikávat pauzu, jestli mě tacho pustí až do té 18 nacté hodiny a budu mít 12h pauzy dohrané na nové kartě. Nebo mě to pustí jen do půlnoci a budu mít dohráno na té nové jen 6h. Asi jdu moc do detajlu. No nějak to udělám. Dík.
ned dub 02, 2023 11:35 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Chápu. Ted si nevybavím jestli se tě to zeptá od 18 nebo od pulnoci. Myslím že se tě to nezepta vubec. Protoze ta karta tam jeste nebyla. Kdyz jdes do auta po kolegovi tak se tě to taky nepta ze ji vcera vytahl on, ale zepta se tě to ze si vytahl svoji pred tydnem. Takze bych nedoplnoval nic, udělal bych vytisk a napsal tam pauza 18-6.... finiš... nikdo ti nic nerekne. Já mam od novyho roku 6 kontrol a vše v pohodě.
ned dub 02, 2023 12:18 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Dík, něco vymyslím. Výtisk určitě.
ned dub 02, 2023 12:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

A kde jsi ty kontrolu měl ?myslím země.6 je na duben celkem dost.ja jen 5.4 v pl.jednou Bag.
čtv dub 13, 2023 12:46 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

včera mě brali znovu. V Birmingham. Takže už 7 kontrola.
3x Anglie 2x B’ham, 1x Holyhead
2x Belgie Eupen, Le Roeulx
2x Česko Poděbrady, Hrádek

Už sem mu říkal ze novej daf je asi oblíbeny auto, ze je to sedma kontrola…. říkal mi ze je to náhoda. Podle mě není.
sob dub 15, 2023 3:50 pm

CHiP
Příspěvky: 264
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

No ty bláho :shock:
sob dub 15, 2023 7:03 pm

CHiP
Příspěvky: 264
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Co je to zase za výmysl, že mi nevystaví novou kartu do tachografu dřív než dva měsíce před koncem její platnosti? Podal jsem si žádost o nový řidičák (končí mi platnost za měsíc) s tím, že chci i novou kartu do tachografu (končí mi v létě). Kartu mi vrátili, že o novou mohu požádat až nejdříve dva měsíce před koncem její platnosti a že na ní bude špatné číslo řidičáku prý nevadí. Takže já si za měsíc půjdu pro nový řidičák a v červenci tam půjdu znovu podat žádost o novou kartu. Vždyť si ty úkony platím, tak o co jim v té byrokracie zase jde? :pray:
Mám to takhle rozjebaný, protože jsme se před 5 roky stěhovali. Řidičák mi po přestěhovaní neměnili, ale kartu jsem kvůli novému bydlišti musel vyměnit (že tam prý musí být aktuální adresa) :roll:
úte kvě 02, 2023 7:14 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Mě to loni šlo 3 měsíce dopředu, letos kolegovi taky řekli ze to nejde…..
stř kvě 03, 2023 6:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti