Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

A ted jak by to bylo, kdyby už za tu rychlost zaplatil pokutu, třeba na základě měření radarem v u nás. To potom zaplatí v D znovu na základě tachografu? A proč by to pak nechtěl třeba zase F pomahač a chránič?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř bře 01, 2017 4:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

sof: Tam nejde o to že by měřil blbě (oni ty TG vážně jsou docela přesný), ale prostě to není zařízení s potřebnou kalibrací. Je to úplně to samý, jako by ti chtěli dát pokutu podle rychlosti kterou píše tvoje kamera, nebo by řekli že jsi vožralej a sebrat ti papíry podle toho, že se ukazováčkem netrefíš na nos - dřív to tak bylo, ale dnes je rozhodujícím faktorem pouze odebrání krve, nemůžou se řídit (možná pokud se nedoznáš) ani kalibrovaným foukacím přístrojem (aspon myslím, že pro řešení chlastu musí bejt krev)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř bře 01, 2017 5:59 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
stř bře 01, 2017 6:00 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

sof: To je další věc, nemůžeš za jeden přestupek bejt trestanej dvakrát. Dokonce platí (a dá se tím pokutě vyhnout i u nás), že pokud díky tomu překročení rychlosti způsobíš nehodu - nemůžou ji pak po tobě zpětně vymáhat.

Kamarád parkoval na zákazu, dostal lísteček. Jenže než odjel, náhodou mu okolo projíždějící dodávka urazila zrcátko... Takže PČR, viník samozřejmě nezjištěn ale toho netrápilo - chtěl to pro pojištovnu. Po dvou měsících mu přišla výzva k podání vysvětlení, kdy byl smířenej, že bude o 2000 chudší. Věděl jsem jak se věci maj, takže mi bylo jasný že to bude v pohodě a poradil jsem. Předložil záznam o nehodě a z Vinohrad odjížděl bez finanční újmy, která by podpořila kapsy nenažranejch radních :-)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř bře 01, 2017 6:20 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
stř bře 01, 2017 6:48 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

To David29: Podle toho odkazu, co jsi sem dal, je TG kalibrován podle stejného zákona jako "radar", a má tak stejnou váhu při posuzování rychlosti jako radar. Já mám jak na TG, tak na štítku ve dveřích vylepenou nálepku s "CZ K 224", což je přesně to, co požaduje zákon 505/1990. Více třeba certifikát, který dostala firma, která nám dělá TG. http://www.unmz.cz/ams/docs/ams/764/CZK224-r-110712.pdf
Takže bych to viděl tak, že do jednoho roku od poslední kalibrace, bych se hádal, pokud by mi PČR chtěla dát pokutu za to, že jsem překročil max povolenou rychlost do 5km/h, podle rychlosti v TG. Nad jeden rok, bych se odvolával na vyhlášku č. 345/2002 Sb.
stř bře 01, 2017 8:53 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

kasty: Možná máš pravdu... Ale co ten holej fakt, že když vyměním pneu (což mi žádnej zákon nezakazuje přijet na kalibraci se sjetejma gumama a pak je ihned přezout na nový), TG okamžitě ukazuje kraviny a tím pádem kalibrace zaniká - protože byli změněny vlastnosti pro přesnost měření?

A navíc tady pořád nemáme vyřešenou skutkovou podstatu, kde k přestupku mělo dojít - když si tvoje auto vyfotím na zákazu, tak bez data a času nikdo s tebou nebude moct přestupek řešit... A nejde to ani obráceně.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř bře 01, 2017 10:42 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Hlavně tady David29 míchá tachografy s radary, kteréžto přístroje jsou primárně určeny úplně na jiné účely... Druhý odkaz pouze právně zpochybňuje, ne však vylučuje, možnost užití tachografu jako důkazního materiálu pro postihování rychlostních přestupků... Nevím jakou metodikou se řídí při kontrolách PČR a celníci s mobilními jednotkami ČSPSD v CZ (na to by bylo dobré se zeptat u zdroje), ale v jiných státech EU se za překračování rychlosti dle dat z tachografu běžně zpětně trestá, jak jistě známe každý z vlastní zkušenosti. A to nejen za překračování 80 km/h, ale určitě si ještě pamatujete i na pasové kontroly, kde se rovnou předkládalo kolečko a často i 15-20 DM za rychlou jízdu po vedlejší silnici vedoucí k hraničnímu přechodu...

Vůbec nelze souhlasit s tím, že při rešení přestupku by stačilo říct, že jsem "měnil pneumatiky", atd., protože pokud se zásadně změní obvod pneu, třeba použitím jiného rozměru, je majitel vozu povinen opět neprodleně tachograf zkalibrovat. A pokud budeš argumentovat "sjetím" vzorku nebo výměnou pneu za nové stejného rozměru je to opět mimo mísu, protože rozdíl v rychlosti, potažmo ujeté vzdálenosti, je mezi novými a sjetými pneu (315/70 R 22,5) dle mé zkušenosti na našem tahači max. 1,5%, což je pouhá polovina používané 3% tolerance u jiných měřidel...

Není mi jasné, proč bys měl bejt x-krát pokutován za stejné prohřešky, když je na kartě zapsáno a uloženo každé stažení kontrolním orgánem, navíc pokud dostaneš flastr, budeš mít v ruce jistě nějaký další doklad...
Zdá se mi, že se tu jen hledá skulina, či "dobrá" rada, jak to při příští kontrole policajtovi dát "sežrat". ACAB, že Davide29? :-)

Od poloviny roku 2019 se mají již povinně montovat tzv. inteligentní tachografy s GPS moduly, hlídáním zatížení náprav a kromě možnosti "dálkové" online kontroly jistě vyřeší i spoustu dalších, zde probíraných nejasností... ;-)
stř bře 01, 2017 10:45 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Mě je to jedno, jak jsem dříve psal - z kopce to nepouštím.... 90 jezdím a pokud by mě měli za 9let poprvý za to pokutovat, tak jdu bud do správního nebo to nějak přežiju, kdybych nenarazil na blba, kterej by mě na místě nejradši rovnou zastřelil
Kdybych to měl řešit pořád, tak bych se v tom šťoural víc.

ACAB není moje životní moto, leč (bohužel) jsou u PČR i idioti. Mezitím, co řeší takovýdle kundoviny, tak za Prahou na D1 blokuje nějakej pablb beztrestně střední pruh nebo jiný blbové zase svítej mlhovkama za jasné noci...
Jinak já mám ve směs s kontrolama dobré zkušenosti - při naražení na problém to byli normální lidi a prostě jsme to vyřešili rozumě ;-)

AXA se jasně postavila za řidiče, byl bych rád kdyby bylo někde nějaký rozřešení, jak to dopadlo - klidně i rozhodnutím nejvyššího soudu, jehož rozhodnutím se další orgány řídí...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř bře 01, 2017 10:58 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
stř bře 01, 2017 11:22 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Prvý den za volantem?

Příspěvek

Sof co tu píšeš, je jako kdybys vyšel z autoškoly.
čtv bře 02, 2017 12:05 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Já jsem měl na mysli situaci, kdy je měřeno radarem a vůbec není nutnost načítat data z karty či TCHG. Takže žádná informace tam není. Navíc nikde není psáno, že je třeba pro tyto potřeby uchovávat pokutový blok. Stejně by na něj F orgán koukal s nepochopením. Mě jen zajímá, jak je řešena případná dvojí sankce.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv bře 02, 2017 12:45 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:41 am, celkem upraveno 1 x.
čtv bře 02, 2017 10:14 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

sof píše:
čtv bře 02, 2017 10:14 am
Janek... ved to necitaj...
Já jsem reagoval na obsah, to bych bez přečtení nemohl, jen jsem chtěl poukázat, jak je to absurdní. Přece si pamatuju, jestli jsem dostal pokutu a za co. A jestli někdo ve vzteku zahodí blok a následně ho bude potřeba dokladovat, tak se to dá dohledat. Všude se píšou iniciály a paragrafy.
čtv bře 02, 2017 12:44 pm

Arocs478
Příspěvky: 76
Registrován: pát říj 16, 2015 8:02 pm
Bydliště: Náchod

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

pořád jsem se divil proč vedu kolonu a ted to vím, nikdo 80 nejezdí :D
vznesl jsem dotaz na věrohodného pána a ten tvrdil, že u nás překročenou rychlost zaznamenanou v TG tolerují.
MB Arocs 6x4 HAD, 350kW
čtv bře 02, 2017 8:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů