Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

JANEK1

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:42 am, celkem upraveno 1 x.
pon úno 27, 2017 4:30 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ad SOf

Příspěvek

Náhodou, nevyčítal jsi ten den na firemní USB. Já jsem právě dnes t.j. 27.2. 2017 zkoušel, jak se dostanu s tachografem dozadu a byl sem schopný V diagram vytisknout do 14.12.2016. Ten den sem vyčítal z VDO údaje na firemní USB, tak to s tím bude souviset. Jak se nahraje firemní klíč, tak si to pak zpětně nad 28 dní nemusí pamatovat.
pon úno 27, 2017 7:53 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Když mi policajt bude chtít dát pokutu za překročení rychlosti - má smůlu, TG není cejchované měřící zařízení. Zařízení na měření rychlosti podléhá kalibraci každý rok - TG jednou za dva roky. Navíc, každé měřící zařízení na měření rychlosti má po kalibraci danou odchylku měření (mimochodem u stacionárních radarů to je +/-3km/h)

Tak, a ted nevím, proč při překročení 90km/h by mi podle výjezdu mohl dát pokutu...?A to ještě navíc při 91km/h - kdy ani u stacionárního radaru by mi daný přestupek neposlali, protože by k žádnému přestupku nedošlo...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 27, 2017 9:13 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

To je slabý argument

Příspěvek

Nechtěj, dostaneš víc ve správním. Tady vůbec nebyla řeč o pokutách, ale o uchovávání rychlosti v TCHG. A když to pustíme šusem, je tam kolikrát 110.
pon úno 27, 2017 11:50 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

A co že je tam 110? Je TG cejchovaný měřící zařízení na měření rychlosti? Není, takže děkuji a nashledanou - a nemám problém jít do správního

Přestupek mi musí dokázat nějakým legitimním způsobem. To je jako kdyby jeli PČR za mnou a řekli mi, že měli na tachometru 160 a ujížděl jsem jim - stejně mi pokutu za rychlost dát nemůžou, protože jejich tachometr v autě není cejchovaný měřící zařízení.

Jak jsem psal - radar konstruovaný na rychlost-šikanu, který má zkoušky na měření rychlosti ma odchylku +/- 3km/h. Pokud v obci pojedu 51km/h, nikdo nikdy mi pokutu dát nemůže - protože je to v odchylce radaru. Tak jak by nějakej TG, kterej není určenej na měření rychlosti, mohl bejt bez odchylky...?


Ve finále je mi to jedno. Já se těch 90km/h v případě nákladáku držím, nepouštím to z kopce. A vy si platte co chcete....

PS: Mimochodem - když mě PČR chytí, tak k předložení důkazů o záznamu o přestupku můžu požadovat protokol o zkoušce k radaru, který mi v případě správního MUSÍ předložit. Co by mi asi chtěli ukazovat, kdyby mi chtěli dát pokutu podle TG, to fakt nevím....


A jedna zkušenost z osobáku při kontrole:
- Dobrý den, doklady potřebné k řízení motorového vozidla a občanský průkaz
- Prosím...
- Víte proč jsme vás zastavili?
- Nevím
- Jel jste rychle.. (radar v autě neměli)
- Tak to nevím... (kecal jsem)
- No, jeli jsme za váma, a 100 jste jel určitě
- Aha, takže to asi nemáte změřený radarem....
Tenhle policajt BEZ ODPOVĚDI odešel, přišel druhý a povídá - ukážete nám povinou výbavu? A k rychlosti se už nijak nevracel.
Byli to kluci asi z HK, když jsem jel do Náchoda
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 28, 2017 5:27 am

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Pokud pojedeš v ČR 90 s vozidlem nad 3,5 tuny, tak jsi překročil maximální povolenou rychlost o 10km/h, takže ti tolerance 3km/h bude stejně k ničemu. Jinak se dá více méně souhlasit, pokud teda platí ta informace o kalibraci radaru jednou za rok. Zkusím si to ověřit. :lol: Mimochodem když jsem byl na poslední kalibraci tachografu, tak mi technik říkal, že když bych přijel třeba za čtvrt roku, že to bude ukazovat zase blbě, protože ojedu nebo vyměním pneumatiky a mám jiný obvod pneu.
úte úno 28, 2017 7:06 am

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:42 am, celkem upraveno 1 x.
úte úno 28, 2017 10:03 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Včera jsem se podíval, co jsem schopný vyčíst z diagramu rychlosti ze stažených dat v počítači z tachografu VDO červen 2015. Moc jsem nejezdil, bylo to roztahané asi po týdnu - asi to bude 24 hodin jízdy. Po zvětšení v počítači jsem ale měl 3 minuty přes celý monitor a při pohybu kurzorem mi tam skákala jedna vteřina za druhou včetně rychlosti. Vytištěný diagram z tachografu je tedy hrubě orientační.
Minutové pravidlo nebylo zavedeno proto, aby se mohlo během přestávky popojíždět. Smyslem bylo, aby řidič s digitálním tachografem nebyl "okraden" při každém zastavení v průměru o jednu minutu. Je to jenom o zvyku, při popojíždění po městě, parkování atd. se podívám na stopky a vyjedu třeba o pár sekund později, ale ušetřím minutu jízdy. Většinou je to celkem jedno, ale někdy je pro mě důležité, zda mám za den odjeto 8.55 nebo 9.05.
Přerušovat přestávku pomocí minutového pravidla se sice může vymstít, ale na druhou stranu pokud má řidič nutkavou potřebu se pohnout, tak je dobré aspoň mít jistotu, že se pauza nepřeruší a je to určitě lepší než používat magnet, OUT atd. Stačí si přece na výtisk svou nutkavou potřebu rozumně zdůvodnit a mělo by to být v pořádku. Při běžné kontrole karty je vše v pořádku a když se někdo v tom chce důkladně rýpat, tak mám výtisk. Stejně si nakonec něco najdou.
úte úno 28, 2017 12:06 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

kasty: Dá se to vyhledat. Navíc TG je cejchovaný jako zařízení na záznam pracovní činnosti řidiče (nebo tak nějak). O rychlosti ani popel.. A jak říkáš - stačí přehodit pneu, a ukazuje to jinak...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 28, 2017 5:27 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Tu seš hrdina

Příspěvek

Nevím, jestli by si byl takový hrdina i před orgánem. Asi toho moc nepamatuješ, PČR dávala flastry i na kolečkách.
Ještě dodatek, už když budeš tisknout výtisk, tak se ti tam objeví vykřičník, že jsi překročil rychlost. Pakliže půjdeš do správního a toto tam bude, budeš pravděpodobně s takovým přístupem recidivista. A i v ČR platí rychlost 80 km/h nad 3,5 tuny.
úte úno 28, 2017 7:43 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Mícháš brambory s hruškama...
Kdyby na výtisku bylo desatero vykřičníků, společně se znakem lebky a překřížených hnát (pirát) - pořád TG není zařízení na měření rychlosti. Víc k tomu nemám co říct. TG taky uznává pauzy 3x15min, ale při kontrole ti to neuznaj....
Neříkám, že to tak platí napříč Evropou - jinde je třeba TG svatější než papež a jinde třeba je cejchovanej jako měřící zařízení...? Nevím. Píšu jak to je u nás v ČR

A i kdybych recidivista byl, ve správním se každej přestupek posuzuje jednotlivě... Když půjdu do správního kvůli zákazu zastavení (kde třeba byla značka neplatná), tak je nemůže zajímat, že v minulosti tam mám 10x pokutu za zákaz zastavení oprávněně
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 28, 2017 10:22 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

David29: Tachograf se cejchuje především kvuli přesnému měření vzdálenosti a rychlosti, takže by bylo dobrý, když už tady sveřepě omíláš dokola tvrzení, že záznam rychlosti z tachografu nemůže být použit jako důkazní materiál, abys poučil ostatní a vysvětlil, zda ses to někde dočetl, někdo ti to poradil, či je to čistě tvůj úsudek...
úte úno 28, 2017 11:26 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

Ale zařízení na měření kontroly rychlosti (tzn radar, na základě jehož měření můžete dostat pokutu za překročení rychlosti) podléhá kontrole každý rok. Pokud mě PČR (nebo městapo, obec) změří radarem, kde je PO ROCE propadlá kalibrace - záznam o přestupku je neplatný a nemůžou mě pokutovat.

"Každý radar, který Policie ČR, vojenská policie nebo obecní police používá k měření rychlosti vozidel, musí odpovídat zákonu č. 505/1990 Sb., o metrologii, a jeho prováděcím vyhláškám. Radary musí mít platné typové schválení a každý jednotlivý kus musí být pravidelně kalibrován."

Pak něco ze stránky přímo metrologického institutu (o měření rychlosti radarem to je níže)
https://tc163.cmi.cz/node/613

TG opravdu nemá uvedené samolepky, že by byl schválen pro měření rychlosti. A i kdyby je měl, museli by mít plombu i pneumatiky - protože jejich záměna má vliv na přesnost měření.
SUMA: I kdyby tachograf se kontroloval každý rok, byl i schválenej na měření rychlosti (což není), tak by stačilo při řešení přestupku říct, že byli měněny pneumatiky a tím byla kalibrace na měření rychlosti ztracena.

Tak, a už končím s hledáním. Odpoved ve finále není tak daleko - je tam dokonce rozebraná skutková podstata, a sice že k překročení rychlosti nemají záznam, kde k přestupku mělo dojít, což jsem tady ani nestihl zmínit. Je to tam dle mě všechno pěkně napsaný ;-)
http://portal.proridice.eu/index.php/th ... t-na-kolku
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř bře 01, 2017 8:38 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

To co píše David- něco na tom bude a v česku bych do toho asi taky šel, ale neumím si představit jak se o tom budu hádat s nějakým nasraným BAGounem tady v německu. Možná tak s dobrým německým právníkem v kabině.

A jinak mě nikdy rychlost nestudovali. Nedal jsem jim šanci. Vždycky tam nějaká ta minutka navíc byla, což jim zatím vždycky stačilo k tomu, aby upustili od dalšího patrání...
stř bře 01, 2017 9:10 am

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Digitální tachograf (na kartu)

Příspěvek

J.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:42 am, celkem upraveno 1 x.
stř bře 01, 2017 9:30 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti