Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

kuntík

Příspěvek

Pokud nejezdíš, tím pádem profesák nepotřebuješ, můžeš si o výměnu požádat i po uplynutí platnosti PP. Pro paní na úřadu je důležité, že všech pět školení jsi měl v době platnosti.
úte črc 30, 2013 8:39 pm

Uživatelský avatar
44honza
Příspěvky: 72
Registrován: sob čer 27, 2009 8:57 pm
Bydliště: Mělník

Příspěvek

Ahoj chlapy,mám v tom trochu bordel a to i po pročtení zdejších příspěvků,není mi uplně jasný jestli musim mít profesák na vykonávání mojí práce.
Makám v zemědělský farmě jezdím se vším co máme a to i náklaďákem (nad 7,5t) nikomu nic neúčtujeme ani nejezdíme pro nikoho jinýho prostě se převáží jen to co je potřeba pro chod farmy např.hnojiva jen pro vlastní potřebu a nebo v létě obilí bez jakýkoli fakturace za dopravu.Potřebuju k tomu profesák?Díky za info.
pon srp 05, 2013 9:33 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

řekl bych podle toho co máš ve smlouvě. Pokud tam máš dojička a ta potřebuje si nadojené mléko odvezt, pak myslím, že nemusíš.
Pokud ve smlouvě máš uvedeno řidič, pak je to tvoje profese, tedy profesák.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon srp 05, 2013 9:55 pm

Marek Kubík
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 15, 2008 7:08 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj, minulý rok jsem si udělal profesák. Zatím jako řidič nepracuji, dělám něco úplně jiného. Jak to mám tedy s následným školením? Od vstupního jsem na žádném nebyl, nerad bych o profesák přišel. Dokázal by někdo poradit?
sob srp 17, 2013 6:22 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

pokud ti na tom záleží, tak si každej rok to školení udělej....jedna sobota a 1000kaček za to stojí.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob srp 17, 2013 6:24 pm

Marek Kubík
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 15, 2008 7:08 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Děkuji, taky to mám takto v plánu. Takže kolem 1000 Kč to stojí? K ježdění se chci vrátit, ale zatím dělám něco jiného.
sob srp 17, 2013 6:37 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Já sem to dělal taky, ikdyž jsem nejzdil, ted po pěti letech pět razítek a výměna profesáku v pohodě. já to měl vždycky za 1000 nebo 1100. Pokud bude chtít někdo výrazně více bere tě na hůl. dá se i za 800 sehnat co jsem slyšel.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob srp 17, 2013 6:46 pm

Marek Kubík
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 15, 2008 7:08 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě jednou ti moc děkuji. :wink: Chci ještě papíry na autobus ale jak zvýšily věk pro získání skupiny D, tak se mi to o dva roky oddálilo.
sob srp 17, 2013 7:00 pm

Uživatelský avatar
WRC.Patrik
Příspěvky: 162
Registrován: ned čer 05, 2011 6:18 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvek

Takže, mám profesák od roku 2009 . Konči mi květen 2014. Popravdě nemám ani jedno školení,co teď ? jezdit chci ted začít, protože jsem si právě dodělal SK. E. Dneska jsem byl na uřadě, si vyřídit zapsání sk. E do řidičáku a zrovna mi řekla že jako mi veme příště profesák a budu ho mít už v řidičáku. Ptala se mě jestli mám školení,tak sem řekl že mi tam nějaké chybí :roll: no nebudu říkt že všechny , i když ona si to pak stejně zjistí.

Co teď ? Můžu si do května dodělat 5x školení, nebo musím ten obnovovací 35 hodin ? Nebo to zahodit a udělat nový za plnou palbu ?
MAN TGA 480 XXL
úte zář 03, 2013 12:48 am

selny
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 18, 2013 12:22 am

Příspěvek

Celej profesák od znova dělat nemusíš bud zavolej do autoškoly jestli by to šlo dodělat po těch hodinách třeba každej víkend v sobotu že by si tam šel a když ne tak si zaplatíš těch 35 hodin a profesák budeš mít dál platnej :).Jinak pokad už někdo jednou profesák měl a propadnul mu tak mu stačí udělat si těch 35 hodin školení
úte zář 03, 2013 9:51 am

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

wrcecko.patrik

Příspěvek

Pokud jsi do teď nebyl zaměstnán jako řidič, tak zajdi do školícího střediska, dodělej si potřebné školení (5 dní po cca 1000,-, nejde to udělat v jeden den, ale prej to klidně může být pět po sobě jdoucích dní), zajdi na úřad s potvrzením o školení a potvrzením o tom, že jsi doposud nevykonával činnost, pro kterou by byl potřebný profesák a nový Ti dají. Případně se rovnou zeptej v tom školícím středisku, oni Ti poradí. Určitě nejsi první a ani poslední kdo se jich na to bude ptát.
úte zář 03, 2013 10:03 pm

Beduin
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 04, 2012 8:12 am
Bydliště: Olomouc

Konec platnosti prukazu

Příspěvek

Zdravim... Jen kratce. Vedeme spor. Priklad: 1.9.2013 skoncila platnost na profesaku. Dva tydny pred tim si ridic na uradeczazadal o novy,dolozil potvrzeni o skoleni,sedl za volant a odjel na cesty po EU. Ale...zdrzel se tam dele nez do prvniho zari...treba az do prvniho rijna...a ridi bez platneho dokladu, ikdyz platny doklad na neho ceka na urade. Ja tvrdim ze se dopousti pouze toho,ze u sebe nema doklady potrebne pro rizeni a provoz mot. vozidla,nikoliv ze by prisel o profesni zpusobilost a tudiz nemuze vykonavat praci. Co vy na to? ;-) Prosim...ne odhady a dohady,ale radeji komentare k jadru pudla :-)
Nejsem dokonalý, rád se ale dokonalosti naučím ;-)
Život je boj... Život nás sráží na kolena, a my stále povstáváme a tím se stále učíme ;-)
stř zář 04, 2013 11:35 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

myslím, že to tvrdíš správně...odborná způsobilost je školením doložena a zbytek je jen administrativní prodleva. Něco podobného jako v případě řidičáku...pokud ho zapomeneš v kapse kalhot na pohovce, tak to neznamená že ne nemáš oprávnění řídit motorová vozidla, jen se dopouštíš přestupku, páč to nemáš jak doložit.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv zář 05, 2013 12:06 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Beduín

Příspěvek

Tak by se to mělo posuzovat selským rozumem. Ale zákon říká něco jiného. To máš stejné jako s řidičákem.... končí ti platnost, jdeš na úřad zažádat, ale mezitím, než oni vystaví nový ŘP, platnost starého skončí. Zastaví tě policista a bude to klasifikovat jako řízení vozidla jako bys řidičák v životě neměl a né, že jsi ho třeba zapomněl doma.

Kuntík
Administrativní prodleva nikoho nezajímá. Je to opravdu na řidiči, aby si to pohlídal a včas zažádal o výměnu, aby mu nový doklad vydali ještě v platnosti starého.
čtv zář 05, 2013 4:59 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Nevím jestli bych s tím tak uplně souhlasil, ale nedávno sem byl měnit profesák a datum platnosti je stanoven na den, kdy jsem si požádal o výměnu, tedy 31.7.2013. To že nejsou schopni jej vyhotovit na počkání je věc další. Tedy jsem přesvědčem, že nejde o ztrátu odbornosti, ale jen o nemožnost toto prokázat dokladem, což v případě nehody a řešení u soudu by bylo takto považováno.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv zář 05, 2013 11:28 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů