Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Dám sem mojí cestu C+E mého syna 19 let.Po udělání Bčka si ihned v 18ti začal dělat Cčko a následně Ečko. Dá se říci že před dovršením věku 19 už mohl řídit kamion, ale bez profeniho oprávnění.Pak začla neskutečná pakárna a nepochopím který kretén toto zařídil že ti mladí kluci musí dělat 280h a to na vydání řidičáku si musel ještě počkat, páč na úřadě paní tento případ ještě neměla,aby 19 letý kluk chtěl řídi velký nákladní auto.(potřebovala na to 3 dny k nastudování) Oběhal jsem asi 4 autoškoly, a byl jsem odmítnut , 280 hod se jim pro jednoho člověka nevyplatí ,chodí kontroly,musí být min.5 uchazečů jinak se to nerentuje, no prostě byl jsem rozhodnutý že někam napíšu pro návod, jak si to má PO udělat když to zákon dovoluje a není kde !!! Nakonec musel dojíždět 60 km a 6 měsíců to trvalo! Hrůza, to dříve dostanete papíry na hlavu! A doplním že si to platil ze svého, žádný pracák! Zrušil bych to hned! Takový měsíc praxe v dopravní fa. pod dohledem dá tomu uchazeči více než tato zhovadilost!!!!!
ned led 27, 2019 10:57 am

BilCrisp
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 18, 2018 11:06 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Karle, se vším tady s tebou souhlasím. Též mi je 18 - ano, nejsem řidič a nepatřím ještě mezi vás. Už mám domluvenou i autoškolu (celková cena 65,000Kč - 21 tisíc C+E, 40 tisíc profesák 280h, dig. karta 700, psychotesty 2000). Docela mě překvapilo, že to bude trvat pouze 4 měsíce (budu dělat všechno naráz - začnu Cčkem, to by mělo být za 2 měsíce hotové, poté dodělat E, které je za měsíc a ještě při dodělávání Ečka začít profesák.) Úřad jsem chtěl zkusit, mám i příslib od zaměstnavatele, všechny papíry na rekvalifikaci vyplněné, ale co všude čtu a sám se ptám na úřadech, já jako student, nemám nárok se zapsat do evidence ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Školu mám ještě na rok, tohle chci mít prozatím jako brigádu a třeba po škole jezdit. Strašně mě to táhne a ty peníze do toho jsem schopen vrazit (mnou vydělané peníze, z brigády).

Jinak naprosto souhlasím s autoškolama, že nechtějí dělat 280h profesák, možná nemůžou, to nevím. Asi 5 autoškol jsem obvolal a nikdo nic. Nakonec to u jedné klaplo, ale byla z ruky. Dobrý, říkám, budu to mít jako zadní vrátka a tak hledám po večerech dál. Najednou se mi ozvala autoškola přímo z místa bydliště, takže jsem rád, že klaplo alespoň tohle.
úte úno 05, 2019 10:32 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Mňa by zaujímalo, čo sa tam tých 280 hodín učí?
úte úno 05, 2019 11:14 pm

BilCrisp
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 18, 2018 11:06 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

sof - Učíš se úplně to samé co na 140h profesním školení, ale 2x :D takže se ti to do mozku zaryje asi víc :D nevím co od toho čekají
stř úno 06, 2019 10:33 am

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Ty seš blázen, sedět někde 280 hodin...Já si odseděl za 15 tisíc 140 hodin školení, z kterejch by podle mě, bohatě stačila polovička...
stř úno 06, 2019 7:46 pm

BilCrisp
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 18, 2018 11:06 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

MACINO jelikož 3 roky nevydržím, peníze jakžtakž mám :D tak proč ne viď... :) Lidi v mým věku to prochlastaj, dají to do kravin.. no a já si udělám řidičák na velký auto :D
pát úno 15, 2019 1:16 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Karel334: No já ti nevím, ale v 18ti letech s min. praxí na "B" jít hned na kamion? :?:
pát úno 15, 2019 2:10 pm

153
Příspěvky: 1152
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:53 pm, celkem upraveno 1 x.
pát úno 15, 2019 2:47 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

no já mám taky ten za 300 Kč udělal jsem si ho v 17 letech, ale vojně jsem se vyhnul, nicméně než si sedl v civilu za Lianu tak jsi měl 2 roky na vojně kurňa boj za volantem. Ty dva roky jsou právě ta hranice, kdy už víš co si můžeš s kolosem dovolit a co už ne. Když to někdo vysypal na vojně tak se to nikdo nedozvěděl a v TV to nebylo, do civilu šel už skoro hotový řidič, takže to vypadalo že to byla pohoda. Ale když byl někdo na vojně kopyto, tak v civilu už za volant nelezl. Ono už ve tom Svazarmu bylo vidět kdo jezdil v JZD s něčím a kdo je nepolíben. To že někdo vleze dnes rovnou bez praxe hned za volant kamionu je vyloženě anarchie.
pát úno 15, 2019 7:53 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Dnes je to opravdu o hubu! Taky jsem prošel ČSLA atd jak se tu popisuje. Kluka jsem už od jeho 10 let do toho uvrtával a šlo to mu to dobře. Můžu říci že jsem jednoho profíka vychoval.Umí jezdit na 16 manualu i automatem couvá na rampy i pod bagr bez problémů a není brzda provozu. Nemám obavu že to někde vykulí.
pát úno 15, 2019 8:29 pm

153
Příspěvky: 1152
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:53 pm, celkem upraveno 1 x.
pát úno 15, 2019 9:47 pm

BilCrisp
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 18, 2018 11:06 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

153: Tohle vše se tam učí. Potom píšeš test na který máš 3 pokusy (min. počet bodů 56 z 80)

Teorie pokročilého racionálního řízení a zásad bezpečné a defenzivní jízdy
Uplatnění vnitrostátních a mezinárodních právních předpisů vztahujících se k silniční dopravě
Bezpečnosti provozu a ekologického provozu vozidla
Poskytování služeb logistiky
Hospodářského prostředí a organizace dopravního trhu
Sociálně – právní prostředí v silniční dopravě
Zdravotních rizik a jejich předcházení v provozu na pozemních komunikacích
Prevence a řešení mimořádných událostí v provozu na pozemních komunikacích
pát úno 15, 2019 11:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ukra ... cle-detail
kdyby tehdá měl profeák, tak ví že to nemá dělat
sob úno 16, 2019 1:49 pm

153
Příspěvky: 1152
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:53 pm, celkem upraveno 2 x.
sob úno 16, 2019 4:13 pm

CZPeta
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 25, 2018 6:44 am

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

153: B+C můžeš dělat i teď najednou a v 17cti pokud studuješ automechanika je na to výjimka, ale zeptej se nějakého autoškoláka na jeho názor. Já si dělal loni C v 30ceti letech jen pro sebe pro radost. Proste sem ho chtěl. A měl jsem tu čest se párkrát s učněma svézt jako spolujezdec (měl jsem jízdu a končil jsem u SOU a učeň mě pak vezl k autu do autoškoly) a musím říct hrůza. Dneska ty kluci jsou rádi, že zvládnou osobní auto natož náklaďák a to tam nemá žádnou vylítanou Lízu ale celkem moderního Mana bez nutnosti řadit meziplynem a pulkama. I jsem se potom o tom s učitelem autoškoly bavil a říkal, že dneska je to hrůza. Že tahle vyjimka je dneska úplně nesmyslná. Na poprvé to udělá tak jeden z deseti. A je tam i dost těch co to nedá vůbec a vzdají to. Co tam měl zrovna jeden případ tak po cca 30 hodinách co v autoškole musíte odjezdit ho 3x vyhodili u jízd a nevyjel ani z vrat. Když mu po 4te pomohl těmi vraty projet a komisař to teda přešel po 300metrech trefil obrubník a bylo zase po jízdách. Věřím tomu, že jsou výjimky a mladý kluci co do toho skočí a prostě s tím umí je dneska daleko víc lidí co na to prostě v 18nacti nemá. Je jiná doba...
sob úno 16, 2019 4:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů