Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Příspěvek

I když máš průkaz VZV tak smíš smím pracovat jen na svém pracovišti.Na dvoře jiné firmy ti neplatí.Tak jsem to pochopil na školení které máme každý rok.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
sob bře 06, 2010 2:55 pm

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

Také chodím pravidelně jednou ročně na školení VZV.Máme to na firmě a letos školení proběhlo velice rychle a učelně.
Bla...bla...bla...pár fotek smrtáku a hotovo.Průkaz vlastním už 15let.
stř bře 10, 2010 4:54 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

A test uz sa nepise? Bazen
stř bře 10, 2010 7:27 pm

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

Minulý rok se test psal a letos bez testu.
pát bře 12, 2010 5:02 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

ještě když jsem dělal ve velkym autoservisu tak jsme běžně vozili kola od aut na VZV ( ještěrce ) nikdo na to strojničák samozřejmě neměl, a jednou takhle k nám přišla bezpečnost práce a já zrovna přezouval octávku tak si tam tak ve svejch sedmnácti lítám s ještěrkou a najednou koukám ty škaredý pánové na mě ňák blbě koukaj :lol: :lol: odpoledne jsem se od šéfa dozvěděl že to byla bezpečnost práce :roll: tak se mi zatáhla prdel ale bylo to dobrý dali nám štempl a odjeli do prčic.
Ale když si chceš s ještěrkou vydělávat jako řidič tak už se to bere asi trošku vážnějc...
ned lis 07, 2010 11:24 pm

Uživatelský avatar
pata.s
Příspěvky: 145
Registrován: čtv led 08, 2009 4:32 pm
Bydliště: nestarejse kde bydlím

Příspěvek

už jsem taky uvažoval nad VZV.... nikdy jsem to nedělal kde bych měl zajít ? jakou formou se to dělá?? jak to probíhá? a kolik to tak stojí? nemám o tom vubec páru.. určitě to tam bude rozděleno i podle tonáže ne?Děkuju předem za informace
pon lis 08, 2010 1:58 am

Alfik
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 06, 2010 3:02 pm
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek

Přátelé,taky něco dodám k těm papírům na VZV.
Průkaz platí nepřetržitě.
Každý rok musí být školení,když ho jeden rok neuděláte,tzv.vám propadne,ale nepřijdete o něj.Jen musíte znovu na školení.Každoroční školení je v rozsahu min.2 hodin,někde se dělají testy z pravidel silničního provozu,někde je to jen formou jakýchsi otázek.
VZV jsou rozděleny do kategorií(vi příloha,moje papíry)
Průkaz na VZV platí všude(podle mých info jsou moje papíry platné v celéEU(neověřeno)měli byste ale v jiné firmě chtít alespoň doklad o tom,že vám to půjčili(kdyby se něco stalo,výmluva skladníků-on si to vzal sám,atd..)
Skolení pro ty,kdo papíry nemají,je v rozsahu asi 24hodi+praktická zkouška+měli byste mít podepsán formulář od tzv.instruktora,který vás učil jezdit(nezáleží na tom jestli je to ještěrka nebo elektrický paleťák)
Kontrolní orgán samozřejmě zjistí,jestli máte platné papíry-je to na nich uvedeno.V případě že je nemáte-máte problém,ale i ten kdo vám stroj půjčil.
Kolik ta sranda stojí?To je to co nevím,vždycky mi to zaplatil zaměstnavatel.
Tady jsou moje papíry.(platnost je uvedena na zadní straně vytlačeným razítkem)
Vysvětlivky:
Třída:I,II-I-elektrické vozíky,II-vozíky se spalovacím motorem
Druh:(u mě vyznačen jen D,W1)
A-plošinové,nízkozdvižné,tažné a tlačné ručně vedené(nejčastěji ve skladech obchodů)
B-plošinové,nízkozdvižné,tažné a tlačné s pákovým řízením
C-plošinové,nízkozdvižné,tažné a tlačné s volantovým řízením
D-vysokozdvižné ručně vedené
E-vysokozdvižné s pákovým řízením
W1-vysokozdvižné s volantovým řízením do 5t nosnosti
W2-vyskozdvižné s volantovým řízením nad 5tun nosnosti
G-vysokozdvižné se zdvihací plošinou
Z-zvláštní vozíky

Obrázek

Sorry,trochu jsem se rozvášnil,jestli jsem napsal něco co je špatně,klidně mě opravte.
čusbus.
pon lis 15, 2010 6:42 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Super, ze su ty papiry casove neomezene. Dik za doplnujici info. Nevis, kolik asi stoji to pravidelne rocni skoleni?
úte lis 16, 2010 11:34 am

Alfik
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 06, 2010 3:02 pm
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek

Alespoň v Čechách se to většinou řídí počtem lidí ve skupině.Asi to jde i individuálně ale pak je to určitě dražší.Tipuju to tak na 1000 za osobu.Já jsem v kontaktu s bývalou firmou ale zatím jsem to neplatil.Zkusím ještě popátrat.
úte lis 16, 2010 6:13 pm

Uživatelský avatar
pata.s
Příspěvky: 145
Registrován: čtv led 08, 2009 4:32 pm
Bydliště: nestarejse kde bydlím

Příspěvek

díky za informace, ale zajmala by mě hlavně cena... a jde udělat kurz hned na všechny?? nebo musím mít prvně na ty menší a pak dodělávat??..nevím, ale asi mi to firma neproplati..protože mě přece neveme na pozici VZV když nemam prukaz a nebude platit za to,že si ho udělam a veme někoho kdo už ten prukaz má..
úte lis 16, 2010 6:45 pm

Alfik
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 06, 2010 3:02 pm
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek

Cenu zjistím zítra.
Samozřejmě jde udělat papíry hned na všechny skupiny,ale málokde mají asi všechnu techniku-ještěrky jak elektrické tak spalovací(dnes už snad všude plynové)ruční paleťáky,retraky,tahače.Tam jde právě o praktická zaškolení,testy jsou pro všechny skupiny stejný.
stř lis 17, 2010 6:30 pm

MojeJá
Příspěvky: 29
Registrován: sob dub 02, 2011 8:16 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

V roce 2006 jsem si udělal průkaz na VZV. Nikdy jsem ho nakonec nepotřeboval, tak jsem ani nechodil na opakovené školení. Navíc se mi průkaz podařilo ztratit. Co myslíte, stačí opakované školení?
sob črc 09, 2011 8:43 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Ano zajdi si tam kde jsi ho udělal měli by mít záznam a vystavit ti druhý - a možná tě tam rovnou udělají školení.

Jinak školení stojí jak kde, od 500kč do 200kč.
Já udělal VZ vrámci ÚP a pak když jsem ho potřeboval za nějakých 5 let tak jsem jen zašel na školení vyplázl 500kč podepsal arch s testama a za 5 min jsem odcházel s novou kartičkou stejnou jako má Alfik. Jinak na Slovensku a Polsku jsme při nakládce když jsem chtěl dřív vypadnout a naložit se raději sám neměl problém. Uznali to jako mezinárodní "řidičák" a jen sem jim podepsal instrukce jak se mám ve fy. chovat a bezpečnost provozu- takový ty všeobecný podmínky.
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
ned črc 10, 2011 1:12 pm

pavel14
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 25, 2009 11:38 am
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Loni jsem si na brigádě udělal průkaz na ještěrku, vše platila firma = průkaz musel zůstat na firmě. Pokud se s nimi nějak nedohodnu je možné zajít za člověkem, který průkaz vydal a vystaví mi nový nebo to bude bráno jako bych nikdy žádný průkaz neměl?
ned led 22, 2012 11:41 pm

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

Podlě mně je to tvůj doklad a nikdo ti ho vzít nemůže. Kdyby mi něco takového firma odmítla vydat okamžitě jdu nahlásit krádež nebo ztrátu osobního dokladu. Otázka je jestli existuje nějaký registr vydaných průkazů
pon led 23, 2012 9:50 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů