Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

spu

Příspěvek

žádná taková povinost není. v uzavřeném areálu může jezdit s vozíkem každej komu to dovolí zaměstnavatel.když pojedeš po veřejné komunikaci musíš mít řidičák B . ty někoho nabodneš na vidle nebo něco vymamlasíš a budeš řvat žes nebyl proškolenej a z toho důvodu tě zaměstnavatel rač zatáhne papíry na vozík aby byl krytej.
Tohle ti říkal kdo?
BES - běs
pát pro 13, 2013 8:48 pm

mysak615
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 24, 2013 8:46 pm
Bydliště: u Svitav

Příspěvek

delivio. Chtěl sem se s prosbou zeptat, jestli si nějak pokročil s hledáním oné tabulky? Já to zkoušel znovu a ani pan Google si s tím neporadil :)
Život je krásný a jen my sami si ho děláme složitý
sob pro 28, 2013 11:38 am

delivio

Příspěvek

mysak615
Popravdě je to celkem oříšek, ale žádal jsem taky své známé nejen v CZ, aby se tomu věnovali. Zatím čekám na výsledky.
Jinak to hledám taky a je to boj najít to. Nevzdám to a možná bude někdo z nás rychlejší. Nějaké info by možná mohli mít taky školitelé na VZV.
Rozhodně to seženeme :hands:
sob pro 28, 2013 12:29 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Dle dnesniho skoleni staci na VZV podle vahy, to znamena do 3,5 t a nad 3,5 t bud RP B nebo C plus nejake mensi skoleni k danemu VZV.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob pro 28, 2013 5:03 pm

sob pro 28, 2013 6:42 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Asi se to nesmí (ehm, určitě), ale v bejvalý firmě nás školili...

Jenomze, místo lamino-kartiček jsme dostali papírovou knízečku, kde jsou jen nějaký údaje, základ BOZP a razítka školitele a rok vydání nám napsal na rok 2008 tuším.

Důvod, proč nám to udělal takhle byl ten, ze nová školení (od doby, kdy se dávaj lamino kartičky) podléhaj nějakým zkouškám atd.


Tak by mě zajímalo, zdali jsou tyhle starý knizečky (jako by ten, kdo byl v té době školen) stále platné?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 29, 2013 9:45 am

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

mysak615: narazil jsem na skupinu F :-), pokud Ti to pomůže tak by to měl být vysokozdvižný s volantovým řízením elektrický. Po novému by to mělo být snad I W1(do 5t) nebo I W2 (nad 5t)
ned pro 29, 2013 5:35 pm

delivio

Příspěvek

W1 nebo W2 je skupina motorových vozíků, ale ne elektrických.

Jinak to F je dobře a zůstává už jen písmeno M :wink:
ned pro 29, 2013 6:00 pm

mysak615
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 24, 2013 8:46 pm
Bydliště: u Svitav

Příspěvek

díky moc za snahu :) uvědomil jsem si, že u firmy pro kterou jsem průkaz dělal, byl vozík malý elektrický a velký motorový klasická Desta
Život je krásný a jen my sami si ho děláme složitý
pon pro 30, 2013 8:46 am

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

delivio: skupina W1 do 5t a W2 nad 5t s tím, že se jedná o vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením,
třída I jsou elektrické a II se spalovacím motorem, proto jsem psal že F nahrazuje I W1 nebo I W2, na klasickou motorovou Destu 3.2t bude potřebovat II W1, na elektrickou to bude I W1. Na str.3 v tabulce strejdy Marka to je napsané.
pon pro 30, 2013 6:29 pm

mysak615
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 24, 2013 8:46 pm
Bydliště: u Svitav

Příspěvek

Mechoš: Díky. A zbývá jen to M :) Já osobně si myslím, že F=W1 a M=W2, ale chtěl bych to vědět na 100%, proto se potom tady pídím
Život je krásný a jen my sami si ho děláme složitý
pon pro 30, 2013 7:02 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

W je že to má volant, F byla elektrika, dám Ti odkaz uživatel Oops!
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 8970&all=1
http://www.poradte.cz/volna-diskuze/751 ... u-vzv.html
Ke spalovacím vozíkům (plyn, nafta, benzín) se vztahují třída II. sk.c,w1,w2.
K elektrickým vozíkum se vztahují třída I. a, b, c, d, e, w1, g, z.
pon pro 30, 2013 8:18 pm

delivio

Příspěvek

Je pěkné jak nám ta skládačka jde. Můžu směle tvrdit, že jsme na to společně přišli :wink:
Tímto se omlouvám také Mechošovi a měl pravdu, že písmeno M patří do skupiny elektrických vozíků.Mátlo mě to M jako motor
Klíč je na straně 6 tohoto pdfka. Jinak parádně zpracovaného
http://ust.fme.vutbr.cz/tvareni/opory_s ... troner.pdf
pon pro 30, 2013 11:53 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

delivio ta tab. slouží k identifikaci vozíku, není tam nic o osvědčení k řízení. I když si teď nejsem jistý jestli ve starých průkazkách nebyl vyznačen přímo typ s kterým můžeš jezdit. Průkaz mám snad někde v práci tak potom pohledám. Jinak musel si asi hodně hledat :D . Přeji vše nej do 2014.
úte pro 31, 2013 7:35 am

delivio

Příspěvek

Mechoš skupiny VZV jsou jasné.Hledáme druhy :wink:
Vlastním průkaz na VZV z roku 1998 a mám třídy I-II což je jasné, ale druhy F,M


Hledáme tedy druh M už pár dnů a to celkem intenzivně. Nejen, že jsem roztahal svoji mini knihovnu, ale několikrát jsem navštívil knihkupectví a obvolal pár dalších "zdrojů", ale prohrabal jsem na netu kde co. To si piš, že jsem hodně hledal :D
S vámi už jsi nejsem jistý taky, ale stále si budu stát za hnacím motorem dokud mě nepřesvědčíte o opaku :D
Taky vše nej v 2014
úte pro 31, 2013 10:14 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů