Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Jízda bez vložené digitální karty řidiče a následné pokuty

Příspěvek

Neustále varuji firmy a řidiče,aby nejezdili bez digitálních karet.Pro zahraniční řidiče je při kontrole policií toto hodnoceno kaucí 50 000.kč.Pro naše řidiče se takto prokazatelná jízda bez vložené digitální karty posílá do správního řízení.Tento španělský řidič měl navíc i tento den neustálé překročení rychlosti a to přes sto km/h.Zde se můžete podívat na 14.minutu vysílání http://prima.stream.cz/zpravodajstvi-pr ... a-16-05-10
Naposledy upravil(a) TACHO.1 dne pon kvě 17, 2010 2:13 pm, celkem upraveno 1 x.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pon kvě 17, 2010 8:41 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

hehe to jseš ty ?? :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon kvě 17, 2010 9:39 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ne moje dvojče. :lol:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pon kvě 17, 2010 9:57 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

:lol: :lol: jo ?? :lol: :lol: a co vlastně u nás hrozí řidiči za prokazatelnou jízdu bez karty asi odebrání řidičáku ne ??
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon kvě 17, 2010 10:06 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Toto jde za firmou.Řidiči,ale říkají při kontrole,že jim zaměstnavatel pak strhává peníze za pokuty.Na silnici by se musel řidič přiznat,že jel bez karty a vzít to na sebe.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pon kvě 17, 2010 10:11 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

a to žádný neudělá to je jasný no ne jen u nás to je těžký jak jsem koukal
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon kvě 17, 2010 10:23 am

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Cus chlapi mám problém a potřebuji poradit jelikož nikdo ani ty pipiny na dopravě neví...

Odevzdl jsem na úřadě dig kartu - reklamace, jelikož mi po vložení do tachografu napsala "neplatná karta" (karta platí do r 2014, fyzické poškození žádné, byla nová jen více jak 2 roky nepoužitá - měl jsem kolečka). No a teď mám nové auto, dig tachograf a jsem v prd... na úřadě nedokáží poradit zda smím či nesmím jezdit a ještě se mě blbě slečna zeptala prej "jesti na to spěchám..."

Od úřadu sem dostal jen reklamační papír s podpisem úřednice, datumem ale bez jakéhokoliv razítka...

Co teď??
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
úte pro 06, 2011 1:23 pm

Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Příspěvek

pokud vlastnis digitalni kartu a vtvem pripade ji mas nefunkci tak jezdit muzes a delas manualni zaznam na druhou stranu vytisku z tachografu kdyz bys kartu nemel vubec vydanou tak jezdit nemuzes pokud se pletu tak me opravte
úte pro 06, 2011 1:57 pm

tommas
Příspěvky: 67
Registrován: ned zář 03, 2006 12:57 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Kolega má pravdu.Jezdit můžeš,ale musíš udělet na každý den výtisk z tacho a zaznamenat:stav km,řidiče,číslo karty atd....Mě se to stalo taky,v neděli večer odjezd a kartu mi to nebralo a hlásilo závadnou kartu.Než sem měl novou,tak sem tak lítal skoro 3 tejdny.jim na ůřad přišla se zpožděním,tak proto.Jinak to potvrení o reklamaci sebou a všechny ty výtisky cos udělal taky schovej.Jo a ještě..do 7dnů tam musíš zajít a zažádat o novou a maj na to 5dnů aby ti jí vydali.Takže tak.Dobrej dolet Tom
úte pro 06, 2011 9:46 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Díky za reakce. každopádně jsem mluvil s celníkama na D1 páč jezdím zatím jako "Otík" a ti na mě řekli, že pokud nemám fyzicky kartu a mám jí na reklamaci že bych jezdit neměl... tak že fakt nevím...
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
stř pro 07, 2011 11:24 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

kolega taky nedávno reklamoval kartu,dostal papír od úřadu že má kartu na reklamaci a bylo mu řečeno že bez karty může jezdit,musí ovšem dělat každý den výtisk a když ho zastaví policie má ho předložit.
dokonce i 561 na to pamatuje,třeba se ti nějakým způsobem poškodí karta v zahraničí a kdo ti ji tam vymění :?:
Naposledy upravil(a) roadtrain dne stř pro 07, 2011 7:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř pro 07, 2011 11:41 am

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

mám ten samej problém, úřednice mi řekla víceméně to, co tvrdí roadtrain
stř pro 07, 2011 5:10 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Tiež som to tak robil keď my klakla karta , zo zadu na výtlačku som preškrkával políčka a keď ma chytili čerti všetko bolo OK .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
stř pro 07, 2011 5:30 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Díky moc za rady. už jsem to tak udělal. Doufám že nebudu mít případně problémy... každopádně kartu mám již vyreklamovanou (uznaná reklamace) a v pondělí nebo úterý si jí budu moci vyzvednout na MěÚ :D
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
ned pro 11, 2011 10:47 am

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

už mám taky novou kartu, reklamaci uznali. jinak ta karta se poškodila při opakovaném startování, vyjela z tachografu a od tý doby ji nechtěl žádný tachograf ani čtečka. patrně došlo k nějakýmu přepětí a spálil se čip, ale to je pouzte moje domněnka



chtěl jsme se zeptat na jednu věc. přijde mi že postihy za jízdu bez vložené karty řidiče mi přijdou poměrně drakonický a občasnému záznamu takové jízdy se v některém provozu prostě nedá vyhnout. stačí když někdo sedne do auta a popojede pár metrů a hned tachograf hlásí jízdu bez vložené karty. nebudu tady vyjmenovávat všechny možný případy, kdy se tohle může stát, nebo se tak děje a ani nemíním diskutovat o příčinách takových událostí a jak se jim vyhnout.
spíš by mě zajímal způsob, jak se vyhnout případnému postihu, když kontrola přijde na záznamy tohoto typu. napadá mě tyto jízdy nějakým způsobem zpětně zavést do záznamů vytisknutím záznamu přímo z tachografu. ještě mě napadlo v případě velkých problému či vysoké pokuty, snažit se odpovědnost za provoz vozidla převést na někoho jiného, například formou pronájmu. co si o tom myslíte vy?
stř pro 14, 2011 11:56 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kop a 14 hostů