Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sibr - vaz slova. Za blabol jsi to oznacil pouze ty. My se snazime, aby vsechny informace byly potvrzene od statnich uradu, aby se o ne mohl ridic oprit.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pát zář 17, 2010 10:00 am

frantaemail

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) frantaemail dne sob led 08, 2011 7:58 am, celkem upraveno 1 x.
pát zář 17, 2010 12:01 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

že by otík s novým nickem?
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát zář 17, 2010 2:53 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

bohousku

Příspěvek

Jaképak "važ slova?" Takto mi vyhrožují dispečeři, když jim občas připomenu jejich povinnosti :)

Pokud jde o činnost úředníků, tak se možná shodneme že, kdyby konali řádně a důsledně podle zákonů ČR kontrolní činnost,
tak by nedocházelo beztrestně k tak velkému počtu nepravostí v pracovněprávních sporech. Jen na těchto stránkách jich je až, až.
Různé neoprávněné pokuty od zaměstnavatelů, nevyplácení diet a cestovních náhrad, neproplácení přesčasových hodin, nevyplacení mzdy...

Franta se může na právníky obrátit. Pokud je klientem, tak má právní poradu zdarma - stejně jako každý jiný.
Ale samozřejmně záleží jak problém formuluje. V určitých případech překážku v práci uplatnit lze.
Bohužel Franta plete dohromady překážku v práci s denním odpočinkem a vždy se dotazuje tak, aby to nešlo. Ale to už je každého věc.

Možná to nejsou problémy které vás dva nejvíce trápí.
Ale existuje spousta řidičů, pro které je tento problém akutnější než přetížené dálnice...
Každý má svoje priority. Já vám vaše priority neberu. A Vy nám?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát zář 17, 2010 2:54 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to : nám je jako komu? naší prioritou nejsou jen přetížené silnice. to je pouze v současnosti bod na který jsme nejvíce zaměřeni. vedle toho běží další věci. to že se objeví nějakej šíbr,ketrý po první konfrontaci uteče z fora a píše jinde, je jeho věc, není ani první ani poslední. my jsme si vědomi svých možností a pokud to někomu je málo a nehodlá pomáhat pouze špinit a vyvolávat flame na jiných forech je to jeho věc. pro mě je to poslední reakce na nisk šíbr. mimochodem velice sebejistý nick proto mě připomíná výše uvedenou osobu
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát zář 17, 2010 2:59 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To Sibr, nevim jak kolegove, ale ja posilal dotaz (a ty to moc dobre vis) na suip a tam mi odpovedeli jinak nez si vykladas a jinak nez pises ve svem prispevku. Proc do toho tahat Axu ? Snad jen proto ze si se rozhodl pospinit sdruzeni a vse co doposud udelali lide pracujici v nem. Dekuji za spolupraci, ale stacilo. Mozna u Oty a Vildy ti pujdou na ruku a budou radi zverejnovat nepotvrzeny info, ktere muze akorat poskodit samotne ridice. U nas to delat nebudeme. Jen tak dal.:-) .
pát zář 17, 2010 3:13 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

mates

Příspěvek

Nám - těm co se dostali do tíživé finanční situace následkem nevyplacení mezd, diet, neoprávněných srážek a dalších nátlakových praktik dopravců.

Od nikud jsem neutekl-tady je snad jasné jaký máte názor na můj příspěvek, tak proč se máme o tom spolu dále bavit?

A když se vrátíš k příspěvku Buhouška, tak on tam píše, že jsem "blábolem" nazval svůj příspěvek jen já sám.!.?
Během půl hodiny jste se tady všichni "řidiči" jako na signál seběhli a okamžitě jste jeho lež nevědomky potvrdili.
Asi zrovna stojíte na stéjném parkovišti-néé?
Nebyl jsem to já kdo svůj příspěvek nazval blábol-ale vy. Tak na co si stále hrajete...? :D

,Pro ostatní
Chytrému napověz-hloupého trkne život sám :cry:

Petrw - poslal jsem ti popis toho co jsi ve svém dotazu formuloval nepřesně.
Na dotaz který jsi poslal na suip, bych ti i já odpověděl stejně jako suip.
Moje vysvětlení jsi nedostal? Nebo že by to byl záměr?
Naposledy upravil(a) sibr dne pát zář 17, 2010 5:10 pm, celkem upraveno 3 x.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát zář 17, 2010 3:23 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ubohost sama, toť skutečně poslední reakce na kopající osobu kolem sebe, vzteklou,že se neskáče podle něj , skutečně reagující tak jako reagoval sám veliký pentagon
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát zář 17, 2010 3:46 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

nezúčastněným

Příspěvek

Doufám, že všem tato ukázka jak probíhá "diskuse" na témata, která se některým organizovaným nehodí, stačila.
Vybočili jsme z tématu vlákna.
Chtěl jsem jen reagovat na útoky.
Ostatním se omlouvám a doufám, že i pro ně, to mohlo být poučné.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát zář 17, 2010 5:18 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ano, je skoro potvrzeno šíbr je ota pentagon, nechal sem udělat psychologem rozbor jeho vyjadřování a reakcí pravděpodobnost, přes 90% :D :D :D :D :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát zář 17, 2010 5:54 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dávám sem celý dotaz k přečtení. Prosím o radu jak jinak jsem se měl zeptat ?
To je poslední moje reakce, nemám čas se dohadovat. Sibr přeji ti štěstí ve tvém počínání a doufám že ti to vše dobře dopadne, ať už si kdokoli.


Odpověď z SUIP

Vážený pane,
orgány inspekce práce jsou dle zákona č. 251/2005 Sb., o inspekci práce orgány kontrolními a poskytují zaměstnavatelům a zaměstnancům bezúplatně základní informace a poradenství týkající se pracovních vztahů a podmínek.
Podle § 3, písm. a) nařízení vlády 589/2006 Sb. se čekání na nakládku a vykládku, jejíž doba není předem známa, započítává do pracovní doby člena osádky nákladního automobilu. Za tuto dobu Vám tedy náleží mzda v plné výši.
Bezpečnostní přestávka se započítává do pracovní doby, připadne-li bezpečnostní přestávka na dobu přestávky v práci na jídlo a oddech, započítává se i přestávka na jídlo a oddech do pracovní doby.
Za dobu odpočinku Vám mzda nepřísluší, jste-li na cestách, máte nárok na cestovní náhrady a stravné.

Ing. Petra Krbová
inspektor odboru pracovních vztahů a podmínek
Státní úřad inspekce práce


Sent: Thursday, July 15, 2010 6:19 PM
To: Poradenstvi
Subject: čekání a povinné přestávky řidičů

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Mám spor se zaměstnavatelem. Pracuji jako řidič nákladního vozidla. Zajímám se o případ, kdy řidič kamionu čeká ve vozidle na další zakázku (popř. nakládku nebo vykládku, potřebné dokumenty atd.). Jak a podle čeho je v tomto případě odměňován ? Jaké může uplatnit nároky u zaměstnavatele ? Lze takové čekání chápat jako překážku v práci na straně zaměstnavatele a požadovat 80% průměrného výdělku ? Podobný dotaz mám i v případě provádění týdenního odpočinku (Nř. 561/2006) ve vozidle mimo bydliště řidiče. Jak lze chápat čas strávený ve vozidle, byť řidič vykonává povinnou přestávku či odpočinek ( denní a týdenní), kdy z povahy povolání řidiče dálkové přepravy jasně vyplývá nutnost trávení těchto časů ve vozidle. Náleží řidiči za takto strávený čas alespoň nějaké % mzdy ?

Děkuji za odpověď :wink:
pát zář 17, 2010 6:28 pm

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Začíná se to tady ubírat "jiným" směrem,koukám :shock:
ned zář 19, 2010 11:17 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

omluva ode mne za odbočení od tématu
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon zář 20, 2010 5:01 am

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Omluva se přijímá.
Kluci,chci napsat jen tolik.
Když už se dostanete do problémů(se zaměstnavatelem,s policií,celní správou,s jinou pojišťovnou atd.),to už je pozdě obracet se na Dasku.V tomhle ohledu se musíme naučit myslet dopředu,pokud chceme využít možnosti právní ochrany.Píšu to,protože přes víkend jsem měl přeplněné SZ a na 3/4 dotazů už je pozdě!

Další věc,ano můžu sehnat nálepky D.A.S.,rozhodně s tím nemám problém,jen ty nálepky něco stojí(stačí jedna smlouva).

Zkušenost z dneška-oslovili jsme firmu Hrubý autodoprava,s tím,že bychom chtěli řidiče seznámit s jejich možnostmi na poli právní ochrany.Museli jsme i přes p.Hrubého(příjemný pán),ale on si raději nepřeje,aby řidiči tyto informace měli...On sám toto pojištění má(jako soukromá osoba) a nechce mít zbytečné problémy.
pon zář 20, 2010 5:48 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

petrw

Příspěvek

Ať nevybočujeme z tématu vlákna D.A.S. vložil jsem ti odpověď do vlákna:
561-sociální, nebo ne?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv zář 23, 2010 7:35 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů