Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

čiko
Příspěvky: 35
Registrován: pon lis 08, 2010 6:17 pm
Bydliště: usti nl

Příspěvek

Mám dotaz mám D.A.S. a slyšel jsem názory že některé firmy jí mají také když u takové firmy budu pracovat a budu nucenej se bránit pomůže mi D.A.S když firma si platí ty stejně právníky a zřejmě daleko víc než já obyčejný člověk?
pon lis 15, 2010 7:58 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

.

Příspěvek

Nemusíš se bát, pomůžou ti. Záleží jen na tom jestli jsi v právu a jestli máš uchované důkazy.
Chodí to trošku jinak, než jak naznačuješ, že pomáhají hlavně tomu, který více platí.
Mám to z vlastní zkušenosti.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte lis 16, 2010 9:54 am

čiko
Příspěvky: 35
Registrován: pon lis 08, 2010 6:17 pm
Bydliště: usti nl

Příspěvek

Tak to jsem rád opravdu v dnešní době kdy nemá obyčejnej člověk žádný zastání jsou 2000,-ročně pakatel za to že vychcany soukromníci tě okrádaj kde můžou a smějou se ti do ksichtu že na ně nemáš Díky
úte lis 16, 2010 1:06 pm

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

...

Příspěvek

Ahoj,přesně,jak píše šíbr.Jen k tomu placení..dopravce platí nejdražší možnou pojistku na soupravu 6.000,-Kč,to zase neplatí tak moc,za 4 milionovej povoz,ne?Ty si můžeš platit produkt řidič Profi za 2.300,- a máš v tom pojištěné i pracovní právo(případné spory se zaměstnavatelem) a jsi pojištěn při řízení všech vozidel(i soukromých).
Navíc nevadí,když jsi ty i dopravce pojištěn u D.A.S..pro Dasku pracují externí advokátní kanceláře,takže s tím není problém,navíc o rozsudku rozhoduje soud,nikoliv Daska.
Fajn víkend Truckeři!!!
pát led 07, 2011 10:18 pm

Georgeus
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 26, 2010 10:14 pm
Bydliště: Pacov

Příspěvek

Zdravím,chci se zeptat zda DAS poskytuje i pojištění pro řidiče z povolání i ve formě jako pojistka na blbost,neboli pojistka z odpovědnosti.Pokud ne,tak jakou pojišťovnu by jste mi někdo doporučil.Předem díky a všem přeji v letošním roce mnoho kilometrů bez nehod.
sob led 08, 2011 8:40 pm

Cami-CZ

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) Cami-CZ dne ned lis 06, 2011 7:55 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 08, 2011 9:34 pm

Hugo z hor

Příspěvek

Velice zajímavá zkušenost! :-( I když neznám podrobnosti sporu, určitě to o něčem svědčí!
sob led 08, 2011 9:41 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Zatím za sebe si nemůžu stěžovat,platím Rodinu max za 4300,mám v tom krytí všeho a pro celou rodinu a zatím mi vždy poradili i o víkendu na nonstop lince,vyfakovali přiblbýho pražskýho exekutora,kterej chtěl už jednou zaplacený peníze a i v jednání s BAG byli nápomocni. Dokonce když mi nabourali auto a pojištovna po mě chtěla amortizaci dílu 10 tisíc,tak jednali s pojištovnou a nabídli mi že když se nebudu soudit,tak mi DAS mimořádně uhradí necelou polovinu tý ceny. Neříkám že jsou všemocný,ale dneska když půjdu k právníkovi,tak za 4300 nevezme ani propisku ze stolu.
sob led 08, 2011 9:46 pm

Hugo z hor

Příspěvek

Tak, a teď se můžeme jen dohadovat, proč je přístup pojišťovny DAS jednou takový a podruhé makový! Můj názor: záleží na tom,kdy, jak, jakým způsobem a s jakými důkazi pojišťovně svoji causu předáte.
ned led 09, 2011 2:17 am

Cami-CZ

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) Cami-CZ dne ned lis 06, 2011 7:54 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 09, 2011 10:54 am

Tom1
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 30, 2010 1:21 pm
Bydliště: EU

Příspěvek

Tak ja s DAS mám jen dobrý zkušenosti :D pomohla 2x a to i proti firmě která je pojistena také u DASky :lol: vzdy byli max vstřícní!!!
Heslo vlády:Co můžeš urvat urvi -co ne zkurvi
ned led 09, 2011 12:26 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

.

Příspěvek

DAS mi poprvé pomohla vyřešit pokutu v D. Tak jsem získal zkušenost, že bez nich bych měl spoustu zbytečných problémů a vícenákladů jen proto, že nedovedu komunikovat v němčině. Krom toho, s úředníky je těžká domluva i v češtině. Tak jsem byl rozhodnutý, že ji potřebuji. Pak mi nevyhověli v případě nevyplacených diet. Doplatek mzdy vymohli velice rychle, ale k dietám mi chyběli důkazy. Byl jsem naštvaný, protože v dietách bylo více peněz. Ale přesvědčení, že i kdyby fungovala jen v případě sporu s úřady, tak je to super pomoc, mi zůstalo. Pak přišla další pohroma s nevyplacenou částí mzdy a diet. Z prvního případu jsem měl trošku zkušeností, tak jsem měl uchované i nějaké doklady. A už to šlo. Část peněz jsem díky DAS dostal doplaceno velice brzy, a část peněz trvalo déle. Nakonec jsem dostal i peníze o kterých jsem vůbec nevěděl, že na ně nárok mám. Takže mi DAS vydělala na poplatky za pojistku na řadu let dopředu. Ale tady je vhodnější říct, že to nevydělala DASka. Ta jen zaplatila právníka, který to vymohl. DASka sama nemá většinou dostatek informací o případu, aby ho řešila. DASka na začátku jen posoudí, jestli na případ poskytne krytí, nebo ne. Pak si klient může zvolit svého právníka. Ten je rozhodující. Pojištěnec DAS často nedostane krytí případu, protože na začátku nedokáže DASce svoje práva a případ popíše a doloží nedostatečně, nebo nepřesně. Jako v mém prvním případě. Taky je možné kontaktovat se svým právníkem a společně s ním žádat DAS o krytí.
Bohužel občas potkávám kolegy kteří říkají: „Ty se máš, peníze jsi dostal a ještě ti splácejí, ale já jsem tenkrát DASku neměl…“ A už ji máš, se zeptám já. Někteří řeknou: „teď jsou jen blbý ryta. Výplata malá“. Ale jsou i takový co řeknou že už ji mají. Záleží jak kdo.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon led 10, 2011 9:27 am

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

..

Příspěvek

Ahoj,pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli(blbost) Daska nedělá,ale už jsem se setkal s případy,že si lidé tuto pojistku zrušili a vystačí si s Daskou...

To Cami-CZ : Určitě tvá zkušenost není asi nejmilejší,ale je potřeba rozlišovat,na co jsi konkrétně pojištěný a každý případ je samozřejmě jiný.Ale neměj obavy,že by právníci D.A.S. pro tebe neudělali maximum.Prostě na VŠECHNO tě nepojistí nikdo!Ale uznej,že za 5800,- ročně mít pojištěná všechna auta v domácnosti,tebe a manželku při řízení jakéhokoliv vozidla,tvůj dům i s pozemkem,tvůj i manželky pracovně právní vztah,úraz,rodinu při způsobení nějakého nedbalostního trestného činu,náklady na znalecké posudky a 500.000,- Kč na každý jednotlivý soudní spor...nemyslím si,že by to byla přemrštěná SUMA,jak píšeš,vždyť to není ani 500,- měsíčně(za právníka pozn. red.)

Sibr a Tom1 mají zkušenosti většinou kladné a myslím,že mají na věc střízlivý náhled,ten právník vždycky potřebuje nějaké podklady,samozřejmě.

Spíš jsem zvědav na reakce na reference AXY,až k něčemu dojde a věřte,že je tady velký rozdíl,ale to až čas ukáže.

Mějte se fajn! :D
stř led 12, 2011 9:54 pm

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ještě jsem zapomněl na Hrocha.R420,taky realistický příspěvek...jen dnes už Rodina MAX stojí 4.800,- ročně.
stř led 12, 2011 10:00 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no tak AXA zatím dělá pro řidiče zdarma, kdy prezentuje odpovědi na ožehavá témata v tisku tak aby si je mohl leckdo po zakoupení časopisu přečíst. dasku sem tam taky někde v médiích zahlédnu,ale ne takhle
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř led 12, 2011 10:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 21 hostů