Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

fatal netware

Příspěvek

Se Sibrem a Sibrem číslo 2, se nemá cenu dohadovat. Ztráta času. 8)

Já už to také pochopil. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř kvě 23, 2012 9:19 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

fatal_netware

:D

odpověď kvalifikovaného odborníka? děkuji za vyčerpávající odpověď, opravdu jsem se z ní v mnohém poučil,
shrnutí: NEEXISTUJE ŽÁDNÝ PŘEDPIS (EU ani v ČR) který by ti dal za pravdu (cituji: A to v těch firmách je ale taky jinak, protože při té kontrole co je nad 28 dní legislativně mohou pokutovat už jen firmu).
Tvé tvrzení, cituji: "Sám jsi to tady už jednou psal co můžou a nemůžou jen se nad tím zamysli"
se nezakládá až tak na pravdě.
V žádném z mých příspěvků jsem se (ve smyslu: co můžou a co nemůžou úřady kontrolovat) nevyjadřoval. K takovémuto překroucení či spíše k takovéto domněnce by se dalo dojít snad jen v nepřímých (a i mne skrytých) souvislostech, popřípadě dovodit za předpokladu užití notné dávky fantazie či jiných prostředků.

Projdi pečlivě mé příspěvky a oprav mne, jestli se opět mýlím.

Užij si svůj čas užitečněji.
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
stř kvě 23, 2012 9:24 pm

voky
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:57 pm
Bydliště: rožnovsko

Příspěvek

:!:
Naposledy upravil(a) voky dne sob srp 18, 2012 11:16 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 23, 2012 9:28 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro strejda Marek
Jde spíše o problematiku obsahu a zaměření kontroly. Jde-li ti o silniční kontrolu pak je to 28 dní zpět včetně toho aktuálního dne (tj. okamžik kontroly) avšak při tzv. firemní kontrole to může být i několik let zpět (pokud je mi známo tak např. orgány SUIP nemají nijak omezenou dobu - omezuje je pouze archivační doba jednotlivých písemností)
Orgány SOD pak mohou v rámci firemní kontroly kontrolovat data i kolečka tak rok zpět (tj. min. archivační povinnost dopravce).
Tohle jsi tady psal. Jde totiž o archivační dobu. Buď kontrolují firmu a používají archivační dobu firmy a tím pádem mají právo pokutovat firmu v rámci archivační doby firmy, nebo kontrolují řidiče a tím pádem mají právo pokutovat řidiče v rámci archivační doby řidiče. Co natom není nepochopitelného. A zbytek už je právě aby jsi pochopil rozdíl mezi firmou a řidičem. Mý právníci se tomu smáli ještě víc než já, nemám totiž jen jednoho.
Ale pozor něco jiného by byl třeba můj případ kdy jsem statutár společnosti, ale to je něco úplně jiného což jsi tady určitě nechtěl probírat ;)
stř kvě 23, 2012 9:39 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Obsah mé otázky se týkal něčeho jiného. Nicméně svou poznámku beru zpět, sypaje si na hlavu a současně tlouc s ní o klávesnici PC...
Uznávám, nemá smysl dále pokračovat v této výměně názorů. Ať se tvému podnikání (ať už se týká čehokoli) daří jak to jde... Statutár, nestatutár... hlavně legálně a v mezích zákona.
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
stř kvě 23, 2012 10:14 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

voky:
Firma tě má na přestupek upozornit a napomenout, vystaví protokol o přestupku kde napíšeš své vyjádření a podepíšeš ho, pokud o přestupku víš a máš výtisk odevzdáš ho až ho nebudeš potřebovat, a tento výtisk se přiloží k protokolu.
stř kvě 23, 2012 10:21 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro strejda Marek:
Díky za odpověď. Já nejsem svatý a hloupostí jsem už vživotě udělal spousty :wall:
Já dobře vím Tvou otázku a v omluvě číslo dva jsem Ti na ni odpověděl. I přesto bych v tomto případě patřičný orgán slušně nasměroval tam, kde chodí císařpán pěšky. A fakt bych okamžitě volal právníky. V případě ostatních právní asistenční službu ať už AXA nebo DAS či jinou. Ruzumný řidič si tuto službu platí automaticky, aby měl krytá záda.
Hlavně ať si Ti taky daří.

Pro ostatní, promiň te za OT. Konec OT
stř kvě 23, 2012 10:37 pm

Uživatelský avatar
lumpy5
Příspěvky: 59
Registrován: pát úno 04, 2011 12:55 pm
Bydliště: Banskobystrický kraj

problem s časom

Příspěvek

Nazdar Hoši, mam taký problém nafasoval som po kolegovy auto a vždy ked si robím výtlačok z karty mám tam čas o 2hod. po zadu. Viem že to asi posral ten čo jazdil na aute predomnou pravdepodobne ked sa poauval čas ale nerozumiem prečo je to o 2hod pozadu ked čas šiel naposledy o 1hod. dopredu. Normalne na displeji tachografu je čas dobry len ked spravim Tlač z karty tak je tam všetko o 2hod vzad.

-viete mi poradiť čo s tym aby som zosynchronizoval čas na displeji aj čas na výtlačku ?
-napadá ma aj také riešenie že ked tam vložim kartu posuniem čas o 2hod dopredu..potom vyberiem kartu a čas si nastavím na ten správny teda naspať o 2hod dozadu len neviem či by to tak fungovalo
-dik za každu radu
pát kvě 25, 2012 9:34 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Nieje to na výtlačku náhodou UTC čas ? Ten je posunutý o 2 hodiny naspeť . Je to univerzálny svetový čas a tachograf zaznamenáva údaje v UTC čase . Myslím , že to máš nastavené dobre .
Naposledy upravil(a) Wlado dne pát kvě 25, 2012 10:05 pm, celkem upraveno 1 x.
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát kvě 25, 2012 9:42 pm

Uživatelský avatar
lumpy5
Příspěvky: 59
Registrován: pát úno 04, 2011 12:55 pm
Bydliště: Banskobystrický kraj

Příspěvek

ano je za tym casom v zatvorke UTC ale vsetko na vytlacku cely zaznam jazdy pauzy vykonu atd je o 2hod pozadu ako cas na tachografe tak ma napdadlo ci s tym nebude problem pri kontrole
pát kvě 25, 2012 9:54 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

A na tachografe máš aký čas ? Pokiaľ je tam náš normálny čas tak by to malo byť ok .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát kvě 25, 2012 9:56 pm

Uživatelský avatar
lumpy5
Příspěvky: 59
Registrován: pát úno 04, 2011 12:55 pm
Bydliště: Banskobystrický kraj

Příspěvek

Ano na tachografe je čas normalny skor som myslel ze ci nebude problem s dovolenkovym listom ked budem mat napr 22,00 a na kartu mi zaznamenava o 2hod menej ked je to na vytlacku
pát kvě 25, 2012 9:58 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Problém by s tým nemal byť .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát kvě 25, 2012 10:06 pm

Uživatelský avatar
lumpy5
Příspěvky: 59
Registrován: pát úno 04, 2011 12:55 pm
Bydliště: Banskobystrický kraj

Příspěvek

zahadaou ostava ako zmenil ten cas... ale tak dufam ze s tym nebude problem zatial som mal odtvtedy jednu kontrolu od BAG a nehovorili nic ale pri polskych ITD clovek nikdy nevie :think: dik za radu kolega
pát kvě 25, 2012 10:14 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Ten čas kolega určite nemenil . Ten mohli zmeniť iba v servise . Ono to tak má byť nastavené .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát kvě 25, 2012 10:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů