Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mrazz31
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 01, 2012 11:57 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

zdar chlapy,
mám dotaz 6.6. jsem si na dopravě požádal o nový profesák i digi kartu a dnes jsem byl na dopravě a ještě nic.nevíte jak to popohnat?
pát čer 22, 2012 10:43 am

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

Je to jednoduché.
Musíš čekat.
Úřad je hodl Úřad
pát čer 22, 2012 11:48 am

mrazz31
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 01, 2012 11:57 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

zdar ty jsi taky z hradce.tak to tam znáš........
pát čer 22, 2012 11:55 am

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

Jo jo jsem z Hradce a znám to tam.
Právě proto to píšu.
Jindřichohradecký Magistrát je kapitola sama pro sebe.
Ani ne na vlákno,ale na zvláštní fórum.
pát čer 22, 2012 12:13 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

No na vydání nového mají myslím 14 dní (pracovních) a na náhradu za ztrátu/poškození/zcizení/ je to do 5ti pracovních dní - aspoň v PV to funguje 100% stejně t všichni posílají do Zlína kde se ty pazmeky dělají. Jinak kamoš měl teď perličku - na úřadě si šel zažádat po 5ti letech o novou kartu - tu mu do 6ti dní dali - pohoda nadšený šel do auta a hups "NEPLATNÁ KARTA"... prostě byla nefunkční tak čekal dalších 5 dní na druhou... A Co na to úřad? Nic je jim to šumá že dalších 5dní seděl na bobku doma a nemakal.
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
sob čer 23, 2012 11:31 am

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

Úřad chybu udělat může.
Řidič nikoliv.Tam je flastr jasný.
sob čer 23, 2012 11:33 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digi karta

Příspěvek

Takovej dnešní poznatek, někomu by se to mohlo hodit - ohledně nefunkční platné karty, a zároven mám i dotaz..

Přijdu do kokpitu, chci svou milovanou kartu strčit do toho bonzáckého systému - "Vadná karta 05".
Zkoušel jsem ji otřít, ohejbat, plivnout na ni, poprosit - a furt nic. Tak jsem se na to vydláb, udělal si výjezd - kde jsem napsal co a jak a jel jsem. To blikání že tam karta není mi fakt vadilo, ale což...
Dnes ráno jsem šel na magistrát, kde jsem dostal papír k vyplnění s názvem "Reklamace karty" a do 8 prcovních dnů mi zavolaj, jestli jo nebo jestli budu platit 700kč. Kartu si samozřejmě vzali..

Vznesl jsem požadavek, zda bych mohl dostat nějaké potvrzení - slečna za okýnkem opáčila, že mám jezdit na kolečko. Už jsem se nadechoval, jestli žádanku do servisu Volva na předělání na analog dostanu od ní, tak ji kolegyně z vedlejšího okénka opravila, že při reklamaci můžu jezdit na výtisky a má mi dát kopii té žádosti.

A ted k mému dotazu...
Pořád platí, že bych měl 28dní zpět doložit činnost... Jako jediný možný řešení mě napadá, že bych z hlavy těch 28dní obšleh na výtisky? To snad ne...? Nebo prostě smůla a to potvrzení o její reklamaci mě očištǔje?
A druhá věc - zjistil jsem, že mi nesedí číslo ŘP s číslem ŘP na kartě... Je to průser? :-D Kdysi jsem ztratil ŘP a ten mám novější než kartu... Proto to číslo nesedí...
Díky
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 29, 2019 10:55 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Digi karta

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv led 31, 2019 7:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte led 29, 2019 4:24 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Digi karta

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv led 31, 2019 7:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte led 29, 2019 4:32 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digi karta

Příspěvek

I úřad v ČR má na vydání karty v případě její nefunkčnosti jen 5 prac. dní. Jestli to stíhají nemám tušení... Také je dobré vyzkoušet tachograf i s jinou kartou řidiče, protože problém karty je méně častý než závada přímo v tachografu... Každopádně to chce mít pár ruliček papíru navíc...
Při žádosti o ŘP bys měl automaticky žádat novou kartu řidiče, čísla by se měla shodovat. I když v praxi jsem se setkal s tolerancí při kontrolách...
úte led 29, 2019 6:43 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digi karta

Příspěvek

NakejMagoj: Jasně, psaní výtisku je bez debat. Ale mě se jedná o těch 28dní, co jsou již na kartě a kartu ted nemám, bo je nefunkční.
Takže prakticky mám u sebe jen ten papír o reklamaci a dnešní noc...

ATW Service: Hm, tak mě to tenkrát vůbec nenapadlo a všiml jsem si toho až dneska... A měl jsem dilema, co mám napsat na výtisk. Jestli platný číslo ŘP, nebo to co je na kartě :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 29, 2019 8:07 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Digi karta

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv led 31, 2019 7:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte led 29, 2019 10:51 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Digi karta

Příspěvek

Mě se někdy před dvěma měsíci stalo, že karta byla v TG půl dne, najednou mi ji to vyplivlo, tuším s hláškou neplatná karta nebo tak něco - tak jsem ji tam vrátil, a zase v pohodě. No, a pak se stalo tohle...
Auto je nový, tak TG nepředpokládám... Ale je fakt, že jinou kartu jsem nezkoušel - neměl jsem nikoho po ruce.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř led 30, 2019 7:16 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti