Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Jestli mluvíš tatarštinou nevím :D , ale napsal jsi toto: Jen jsem mu psal, že když končí svůj pracovní den, tak se v tachografu zadává pouze cílová země (ne konec směny)...tzn., že když pak za půl hodinky má ještě někam vyjet, tak zase musí zadat výchozí zemi....a pak že je to v pořádku!
Tak se ti snažím vysvětlit, že když si zadal cílovou zemi tak si ukončil směnu. Tak jak si to popsal to v pořádku není pokud ještě vyjedeš a zadáš výchozí zemi a po pojetí opět pravděpodobně cílovou( to už si nenapsal) máš tam dvě chyby zádání konce směny a po půl hodině zadaní začátku směny.
Každý tacho má pro ukončení a začátek směny jiný název, bohužel ne začátek, konec směny.
V Tvém případě siemens je začátek, konec směny označen jako výchozí, cílová země.
ned dub 22, 2012 11:45 am

Uživatelský avatar
michi84
Příspěvky: 465
Registrován: ned dub 06, 2008 10:09 am
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvek

Nehodlám slovíčkařit, platí můj předchozí příspěvek a dál už nepovažuju za nutné diskutovat o kravinkách 8)
Scania Touring 2016
Volvo FH500
Volvo FH460
Scania Topline R420
Renault Premium 420 DCi
MB Atego
Praga V3S 2003
ned dub 22, 2012 12:41 pm

roman325e

Příspěvek

Proste podle toho co jste napsali pro me vyplyva ze zalezi co me chytne za organa a jak mu budu sympatickej. Takze normal. :D
ned dub 22, 2012 2:48 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

Včera jsem byl na cejchnování tachografu na nejmenované STK,když mi chlapík co to cejchnoval začal vytahovat kartu tak jsem mu do toho sáhnul a nezadal jsem cílovou zemi protože jsem ještě nekončil den.On se mě optal proč mu do toho sahám tak jsem mu vše vysvětlil že se to zadává jen na konci směny.V tom se mě jal školit že je to blbost a nic takového neni pravda a bylo mi doporučeno nechat si udělat školení na tachografy.Já se nedal a snažil se mu to vysvětlit ale marně on že má školení které dělal před 8 rokama a tak to musí vědět.Pokud někomu novému který začíná někdo takhle nakuká že to je zbytečné a vůbec to nemusí zadávat,tak mu jen přidělává budoucí problémy.Nevim ale nějaká odbornost lidí na takových místech by nebyla na škodu.
úte kvě 01, 2012 8:45 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To není jediný :!: Ten by potřeboval školení a nebo by stačilo, kdyby mlčel. :!: :!: :!:
Naposledy upravil(a) TACHO.1 dne úte kvě 01, 2012 9:10 pm, celkem upraveno 1 x.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte kvě 01, 2012 8:53 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

NAŘÍZENÍ RADY (EHS) č. 3821/85
ze dne 20. prosince 1985
o záznamovém zařízení v silniční dopravě.

Článek 15

5a. V souladu s přílohou IB musí řidič do záznamového zařízení
zapsat symboly zemí, ve kterých začíná a končí jeho denní pracovní
doba. (pouze při začátku a konci pracovní směny, ne při každém výhozu a opětovném vložení digitální karty). Za chybné zadávání jsou samozřejmě sankce.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte kvě 01, 2012 9:09 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Jestli jsem to dobře pochopil, při výhozu, a vložení karty se zadává konec směny. Při ukončení a začátku "šichty" se zadává cílová a výchozí země?
Lesu zmar!
úte kvě 01, 2012 9:15 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Siemens je začátek směny (výchozí země)
konec směny (cílová země).

Jinak jsi to pochopil špatně. Výrobce to zlehčit asi nechtěl a tak zvolil pro ukončení a začátek (výchozí, cílová).

Stoneridge je začátek směny (začátek místo nebo země)
konec směny (konec země nebo místo)

Tyto funkce nesmíte potvrzovat při každém výhozu a nebo opětovném vložení digitální karty, pokavad se nejedná o novou pracovní směnu a nebo její ukončení.
:roll:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte kvě 01, 2012 9:21 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Asi jsme si nerozuměli, ale už to nevyřešíme, jdu spát ráno, v 9 hod jedu. Pořešíme jindy, dík, budu pozorněji sledovat, na co se mě to ptá.
Lesu zmar!
úte kvě 01, 2012 11:31 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

kruji

Příspěvek

To jsi šel spát na nějak dlouho :roll:
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát kvě 11, 2012 9:46 pm

DanRaven
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 06, 2011 7:54 pm
Bydliště: Chomutov

odpočinek

Příspěvek

Prosím vás jak se počítá denní odpočinek? od času konce do času začátku nebo normálně to co mi natočí tachograf? Uvedu příklad darazil sem na parkoviště kvůli pauze po 4,5h neukončil sem protože sem nebyl rozhodnut jestli zůstanu nebo popojedu ještě hodinku než sem spočítal kam bych dojel a rozhodl se uběhlo 15 minut a já pak dal cílová země.Takže pauza bude 11:15??
Ono i tak je tam po zadání výchozí a před zadáním cílové země pár minut pauza a třeba 5 10 minut mi tam přijde zbytečný, nehledě na to že pauzu si musím počítat a nemůžu využít natočenou pauzu na tachografu protože se liší. Dále by mě zajímalo co se stane když zádám cílová země a budu tam mít kladívka
stř kvě 23, 2012 9:55 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Každá manipulace s tachografem je práce.
stř kvě 23, 2012 10:35 pm

DanRaven
Příspěvky: 50
Registrován: úte pro 06, 2011 7:54 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek

to beru ale já mám pauzu třeba 15 minut a pak minutu než nastavím cílovou zemi.. také už se mi stalo že sem zadával cílovou zemi po více než půl hodině pauzy.
sob kvě 26, 2012 6:29 pm

ssana
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 09, 2012 8:56 pm
Bydliště: svitavy

Příspěvek

Zdarec.Potřeboval bych si ujasnit jednu věc.Po denním odpočinku nedoplňuju do tach. žádné udaje/v případě, že jsem správně ukončil směnu před odpočinkem/ a po týdenním opočinku doplním postýlku na celou délku týdenního odpočinku. A ukončování a zahájení směn je u Símense automatické. To znamená, že v podstatě odentruju co mi to nabízí při vložení a vyjmutí karty.Pochopil jsem to dobře.Díky za info.
stř pro 12, 2012 8:44 pm

delivio

ssana

Příspěvek

Ano
Ukončení pracovní směny záleží kde začínáš a kde končíš pokud je to v jednom státě, tak při zadání výchozí země ti to při vytažení karty nabídne zas jen tu zadanou výchozí zemi .Tudiž poslední zápis.

Příklad : výchozí země A a přijedeš domů, tak ikona postel a cílová země CZ. Pi vytažení karty ti to Siemens stejně nabídne.

Vložením karty do Siemens je první co ti nabídne je UKONČIT SMĚNU? dne .X. Y. AAAA čas 13.30 ? Potvrdíš ANO ukončit směnu a karta se načte. Zadáš výchozí zemi CZ a jedeš.

Pro kluky do debatních kroužku. Příklad z praxe

CZ místo Cheb kontrola od cspsd. pane řidiči. vidím že jste 4 týdny v práci tak doneste čtyři tisíce nebo lístek z hotelu.

D místo Hof kontrola bag předložte 28 koleček. Já předal cca 80 a policista to rozložil po stole v dodávce. Otevřený Google maps a říká mně. Dívám se na místo bydlište a nebyl jste 4 týdny doma ? nebyl- jsem odpověděl.
Nevadí napíšeme protokol. To není váš problém ale firmy. Pokutu taky poslali. kolik ale nevím. Firma se odvolala.


A na co chci poukázat je ,že jaké jsou rozdílné příklady a jak kde k tomu přistupují.

šli oba po pracovní směně nebo po pracovní době oba orgány?
čtv pro 13, 2012 3:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti