Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Pomůže DAS, nebo AXA i v těchto případech?

Příspěvek

"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte čer 07, 2011 7:55 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Já myslím, že pomůže, ale právníka by jsi tam musel dělal Ty, pak okamžitě střelhbitě uzavírám smlouvu :lol: :lol:
:hand:
úte čer 07, 2011 6:34 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

pavel78

Příspěvek

Bohužel na to nemám vzdělání. Jinak kšeftů je tolik, že by to bylo fakt rito :wink: :D :lol:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte čer 07, 2011 8:14 pm

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj, přesně na tohle je dobré mít pojištění právní ochrany, někomu se to nestane za život nikdy, bohužel pár lidem se tohle v životě stane.....ať chceme nebo nechceme. Klasický příklad...co budu dělat, až někoho na silnici zabiju? Končím? To je špatnej přístup, ne?
čtv črc 28, 2011 6:31 pm

fatal_netware

Příspěvek

Promiňte za OT.

Pro sibr:
Prosím Tě vysvětli mě ( odpověz ) jak to vlastně je s tou tzv. italskou stávkou v daném tématu ( vlákně ). Fakt bych to rád věděl. Předem díky.

Pro pavel78:
Já bych sibra jako právníka nechtěl. Užívám zásadně renomovaných právníků a nejlépe z opačné strany republiky. Zaprvé to při soudním sporu úplně jinak vypadá a hlavně, když protistrana prohraje tak platí veškeré jeho výdaje včetně cest :lol:
pát črc 29, 2011 12:53 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

fatal-netware

Příspěvek

Máš to v SZ - jestli nestačí, ptej se ve správném vlákně.

PS: Jsi hrozně mazaný. Asi za to dost platíš. Kdo platí tvoje výdaje na cesty za právníkem?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát črc 29, 2011 9:38 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro sibr:
Mazanej nejsem, život mě naučil někdy přemýšlet jinak. A cesty k právníkovi jsem absolvoval jen několikrát a to hodně dávno a to hlavně kvůli osobnímu seznámení s právníkem a výběru právníka a věděl jsem proč. Následně jsme se domluvili a vše řešíme telefonicky, faxy, poštou, pak přišli i emaily, ale pro mě nejrychlejší je telefon a fax a naskenované dokumenty poslané emailem. Takže já už neplatím skoro nic. Vše je o osobní domluvě, spíše není lehké najít fakt dobrého právníka, který sedí tvým potřebám. Protože jak v každém oboru, není právník jako právník.

Díky za odpověď, ale neodpověděl jsi mi to hlavní a to jestli ti celníci po dobu tzv. Italské stávky přestali konečně brát úplatky a jak dodržovali zákony před nástupem tzv. Italské stávky a ještě jak to vlastně je s těmi neschopenkami?

Protože třeba já, se snažím dodržovat zákony maximálně. Na ukázku jsem placen v hodinovce ať už řídím, nakládám vykládám, nebo čekám na cokoliv, vyjímku tvoří zákonné pauzy dle 561/2006, které v hodinovce placené nemám, proto nikdy nenastane situace, že budu někde čekat na vykládku, nebo budu skládat či nakládat a měl bych na tachografu postýlku :D Když už mám na tachografu postýlku tak nedělám nic, je to totiž můj čas, který mi nikdo neplatí a proto si v této době nakládám se svým časem dle mého uvážení a hlavně pro nikoho nepracuji.
Příklad číslo 1: Zůstal jsem v zácpě, měl jsem to na dojetí na distribuční centrum cca 30 minut, odřízeno jsem měl cca 8 hodin, ale čas od začátku pracovní směny se blížil k 14:45 tak jsem to zastavil na parkovišti a přijeli si pro mě a odvezli si kamion sami a mě odvezli osobákem ( neřídil jsem, sami měli strach mě nechat řídit firemní osobák, aby nebyl problém kdyby mě chytli ) A příště si mě objednali zase.
Příklad číslo 2: Přijdu na firmu v 6:00 a oni dvacet minut přemýšlí, kterou trasu mi dají ( mám placených i těch dvacet minut ) pak mi dají klíče od auta a já si pečlivě zkontroluji auto a jak nesplňuje požadavky provozu na silnici ( v tašce mám i kvalitní měřák hloubky dezénu plášťů ), tak jim vrátím klíče, že nevyjedu a je už na nich jak se zachovají. Dobře vědí, že jsem objednaný takže kdyby mě kvůli nevyhovujícímu stavu vozidla poslali domů, tak my musí zaplatit základní sazbu 8 hodin.
Jo a nesmím zapomenout telefony nikdy nezvedám, když řídím. To mě znají všichni zákazníci a spousta kamarádů i známých, vyjímku tvoří firmy, které mají zabudované telefony v autě včetně handsfree.

A jak dodržuješ zákony Ty? Dodržuješ je víc než já, nebo míň? A jestli míň tak proč?
pát črc 29, 2011 10:27 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

fatal-netware

Příspěvek

Jak to bylo přesně u těch celníku nevím. Já tam s nimi nebyl. To je snad jasné každému.
Zákony dodržuji stejně jako ty. Jak jsem ti psal v SZ jde je dodržovat ještě důsledněji. Případy které popisuješ jsou běžné věci. Jen tu bezpečnostní přestávku by jsi měl mít placenou taky. Teda pokud jsi zaměstnanec v ČR. Jinde nevím.

Se bojíš psát do správného vlákna, nebo jsi se opět spletl? Zdá se mi hloupé, abych tady pokračoval v debatě, která patří do jiného vlákna.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát črc 29, 2011 11:01 am

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Koukám, jako vždy, k tématu...... :roll:
úte srp 09, 2011 8:14 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Seth.E

Příspěvek

To už je tady na foru zvykem. Když napíšu něco o tom, že řidič nemá jen povinnosti, ale i práva. Nebo že řidič může dostat prachy nejen odměnou od „hodného“ zaměstnavatele, ale že může dostat nějaké peníze i přes právníky a rozhodnutím soudu. Tak se vždy najdou lidé co začnou psát o všem možném a zastaví jakýkoliv pokus o slušnou diskusi. Jsou to řidiči co se neumí bavit o ničem jiném než: kolik km dokáže za měsíc najezdit, nebo lidé kterým se v jejich funkcích nehodí, aby se řidiči o něčem jiném bavili?

Jinak ve svém příspěvku přesně vystihuješ to podstatné. Pojistka je jen zbytečný poplatek dokud se něco nestane. Ale pak se najednou pojištění, může stát tou nejlepší investicí v životě každého řidiče.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř srp 17, 2011 6:53 pm

Seth.E
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 02, 2009 12:12 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

To je jen můj názor....všichni máme spoustu pojistek, životních, penzijních a všelijakých jiných důležitých, jen nevíme, že jsou výhodné hlavně pro toho, kdo je s námi uzavíral...to tak je.
Tenhle týden jsem měl tu čest s šesti řidičema od Stadlera(snad se to tak píše), chlapci byli z Balkánu a domluva byla velmi zajímavá....ale prostě trvali na tom, že tu Dasku mít musí, ani pořádně neví proč!
pát srp 26, 2011 10:47 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Cus.
Poradí někdo co je lepší DAS nebo AXA? měl bych zájem o pojištění právní ochrany u DASky je to pojištění ŘIDIČ ale nikode jsme se o tom nedočetl více. Hlavně by mě zajímala samozřejmě roční platba za pojištění jelikož to nikde není uvedeno kolik to stojí! Ani na ofiko stránkách DAS nebo AXA? nebo jsem špatně hledal...

Díky
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
stř čer 13, 2012 2:38 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

gIZMO - cz - Zde máš informace o pojištění právní ochrany řidiče, které zajištuje Sdružení řidičů CZ, o.s. přes pojištovnu AXA ASSISTANCE:
http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50

Je to výhodná cenová nabídka pro řidiče.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
stř čer 13, 2012 2:53 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Cus
Díky za tip ale jen taková maličkost: ta cenová nabídka stále platí? Je tam napsáno, že cenová nabídka platí pro kamionshow která již ale skončila?
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
stř čer 13, 2012 11:31 pm

mrazz31
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 01, 2012 11:57 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

ahoj
taky by mě to zajímalo zda je to stále aktuální
čtv čer 14, 2012 5:54 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů