Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
ghostik
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 18, 2011 8:53 am
Bydliště: Karviná

Ztráta karty do dig. tachografu

Příspěvek

Mám menší problém, možná větší :-( Jsem zaměstnán od 1.7.2011 jako řidič - skladník. Firma má dvě auta na kolečka. Kolečka samozřejmě sebou vozím, papíry na volno a jinou práci taktéž. Pracovní smlouvu také. Už rok mám kartu do dig. tacho. Ještě jsem ji nepoužil. Průšvih je, že jsem ji asi ztratil. No spíše v tom má prstíky můj dvouletý syn, který rád prolízá věci, bere je a následně vyhazuje do odpadkového koše, nebo někam na velmi nedostupná místa. Prolezl jsem celý dům a nikde ji nemohu najít. Vím, že to do 7 dnů musím nahlásit na úřad a nechat si vystavit novou. Ale nemůžu si na týden vzít volno a čekat až mi pošlou novou. V pátek musím jít do práce a rozvést zboží kolem komína. Mohl bych to teda nahlásit na příslušný úřad, jenže v pátek tam je zavřeno. Co mám dělat v případě, že mě chytnou celňáci nebo dopraváci? Jak postupovat? Co když při kontrole budou chtít i kartu? Na úřad jsem volal a ptal se zda dostanu nějaké lejstro o ztrátě. Odpověď zněla, že nic takového nedávají. Tak mám v tom trochu chaos. Prosím o odborné rady a zkušenosti. Pokud možno radši hned.
Děkuji.
čtv črc 28, 2011 7:55 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Nejsem si jistý, ale jelkož je to ůřední doklad viděl bych to nahlásit policii ČR kde ti vystaví, žes to ztratil a s tím pak zažádat o novou. S lejstrem můžeš jezdit a vždy si po jízdě vytisknout papír z tachografu a jestli jezdíš jen na kolečka tak předkládat kolečka a papír ny ztrátu.
čtv črc 28, 2011 10:06 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro ghostik:
Do 7 kalendářních dnů musíš oznámit příslušnému úřadu, že jsi ji ztratil a současně musíš zažádat o novou digitální kartu. Příslušný úřad je podle mě nejbližší městský úřad, který vyřizuje řidičské průkazy.
Oficiálně můžeš při ztrátě digitální karty řídit jakékoliv vozidlo ať už s analogovým tachografem, či digitálním tachografem a to 15 kalendářních dní. ( do této doby by jsi měl stihnout si opatřit novou digitální kartu ) Jen tam už nepíší jestli se těch 15 kalendářních dní počítá od data ztráty, nebo data nahlášení. Čerpám z legislativy EU o digitálních kartách, která by měla platit ve všech státech EU stejně.

A hlavně nesmím zapomenout, že v případě zapomenutí digitální karty doma, se na vás toto nevztahuje a nesmíte řídit ani auto s digitálním tachografem ani s analogovým tachografem.
pát črc 29, 2011 12:36 am

ghostik
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 18, 2011 8:53 am
Bydliště: Karviná

Příspěvek

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Hned jsem klidnější.
pát črc 29, 2011 3:26 pm

TLukes
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 29, 2011 6:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Je vystavení nové karty za ztracenou taky zpoplatněné těma 700,- ?
sob bře 22, 2014 6:21 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ano
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned bře 23, 2014 1:07 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Nelze pořídit výtisk pouze na konci výkonu!

Příspěvek

1) Je-li karta řidiče poškozená, nefunguje-li správně, byla-li odcizena nebo ztracena, musí řidič:
a) na začátku jízdy vytisknout údaje o vozidle, které řídí, a na výtisk zaznamenat:
- údaje, které umožní identifikaci řidiče (jméno a příjmení, číslo karty řidiče respektive číslo řidičského průkazu), včetně svého podpisu;
- časové úseky, ve kterých řídil, vykonával jinou práci, odpočíval či měl pohotovost;
b) na konci jízdy vytisknout informace týkající se časových úseků zaznamenaných záznamovým zařízením, zaznamenat dobu jiné práce, dobu pracovní pohotovosti a odpočinku od vyhotovení výtisku při zahájení jízdy, nejsou-li zaznamenány záznamovým zařízením, a uvést na tomto dokumentu údaje k identifikaci řidiče (jméno a příjmení, číslo karty řidiče respektive číslo řidičského průkazu), včetně svého podpisu.
2) Byla-li karta řidiče ztracena nebo odcizena, je řidič povinen požádat o vydání nové karty do 7 dnů a svou žádost doložit protokolem příslušného úřadu státu, v němž ke krádeži došlo (např. místní policie), nebo čestným prohlášením v případě ztráty. Lhůta pro podání žádosti začíná dnem, kdy držitel karty řidiče mohl žádost skutečně poprvé podat (tj. ode dne návratu na základnu nebo od okamžiku, kdy se o ztrátě či odcizení dověděl). 3) Byla-li karta zničena nebo odcizena, smí řidič pokračovat v řízení bez karty nejdéle po dobu 15 kalendářních dnů nebo déle, je-li to nezbytné vzhledem k návratu vozidla na jeho základnu, za předpokladu, že řidič může během této doby prokázat nemožnost kartu předložit nebo užít.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
ned bře 23, 2014 9:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů