Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Policajti a vážení

Příspěvek

nedávno se mi stalo, že na výjezdu z KARE na Bohdalci stáli dva floydi a oznámili mi, že snima pojedu na vážení, takhle tam pochytali ještě pár aut a vedli nás jako medvědy někam na Chodov, kde měli na silnici mobilní!!! váhy a tam nás vážili. Moje celková je 7,5t a na lístku z KARE jsem měl 7,8tuny a viditelně jsem měl víc než bych měl mít, cajti mi navážili 7,14 tuny takže jsem byl ok a jel jsem do prdele. Mimochodem ty váhy měli na silnici, kde byl boční náklon asi deset stupňů, možná proto jim to vážilo tak málo.

Ale chtěl jsem se zeptat na jinou věc, oni mě totiž odchytli ještě na výjezdu z KARE kde je pozemek ještě soukromý, vlastně podle katastru patří českým drahám, tak jsem si říkal jestli mají policajti vůbec v takovém případě právo mě někam odvést, i kdybych byl na soukromém pozemku přetížený. V případě, že ano a já bych věděl, že vážením neprojdu, klidně bych mohll část nákladu odsypat jim na na nohy, protože to není veřejná komunikace
čtv říj 20, 2011 12:37 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Na soukr. pozemku nemá policie žádné pravomoce pouze jestli by měli povolení což by jim musel dát soud. To máš stejné jako na pumpě tam tě také nemohou kontrolovat a můžeš je poslat někam. Bohužel pak bys asi neměl šanci to parkoviště nebo pozemek opustit jelikož by stáli a čakali kdy se z něj pohneš.
pát říj 21, 2011 7:03 pm

Uživatelský avatar
wr42
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 30, 2009 2:25 am
Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvek

1) nejsem pravnik
2) konkretni misto neznam
Osobne si myslim, ze je rozdil komu patri pozemek (viz zakon o obcich - verejne prostranstvi, i kdyz to se netyka primo cesty, ale zajimave to je) a komu komunikace. Samozrejme i verejna komunikace muze vest pres pozemek jine osoby. Pokud chytali v oplocenem arealu, vidim to na prekroceni pravomoci, pokud na "kusu asfaltu" verejne pristupnem, stavet te samozrejme muzou. Stejne jako ty muzes odmitnout vazeni, ze nejsi na verejne komunikaci. To je jako by chteli vazit na napravy nekde v otevrenem lomu :-)

Kazdopadne ke tvemu popisu - kdybys byl pretizeny, tak si stoupnou za "lajnu" soukromeho pozemku a moc sis nepomohl...

A osobne se divim, ze vis, ze jsi pretizeny, ale vesele s tim jedes. Kdyz se nic nestane, pohoda, max te stopnou, zvazi a pokuta, ale nedejboze ti selhat brzdy, nedat nekdo prednost a zarvat tam...znalci se na to vrhnou a uz to bude, ze kdybys byl o tech 300kg lehci, mel bys o tolik mensi hybnost a o tolik, blablabla, ridic mohl byt jen zranen. Nechtel bych...
Naposledy upravil(a) wr42 dne stř říj 26, 2011 9:04 am, celkem upraveno 1 x.
Ze je clovek drzitelem prislusne skupiny RP neznamena, ze s tim umi jezdit. Tak.
pát říj 21, 2011 7:28 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

By me zajimalo co bys delal kdyby si neprosel. Ja tam byl 14.10 a neprosel jsem na napravy. Jenze smula pro policajty. Mam pojisteni pravni ochrany.
sob říj 22, 2011 10:51 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Co má s přeložením společného pojištění právní ochrany????
sob říj 22, 2011 6:49 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

že se nebudeš bavit s PČR ale bude se sněma bavit právník u správního řízení :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob říj 22, 2011 7:51 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Ok ale ani právník neukecá přeložení za to si snad zodpovědný ty řidič a máš si to hlídat.
sob říj 22, 2011 8:08 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono není nic černobílé. Při vážení mi zjistili nerovnoměrně rozložený náklad. Na sklápěčce nic neobvyklého. Bez právníka už bych měl 3 body. S právníkem vím že takové věci se ve správním řízení odkládají . S právníkem taky vím že policisté při konkrétním vážení udělali takových chyb že vážení bude zřejmě neplatné. Zdá se ti to málo za 1200 ročně ?
sob říj 22, 2011 9:01 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Ok u sklopky to beru na návěsu si to holt musíš ohlídat já také občas naložím mín než bych měl páč na nápravy mi to nevychází.
sob říj 22, 2011 9:08 pm

Uživatelský avatar
wr42
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 30, 2009 2:25 am
Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvek

Ze je clovek drzitelem prislusne skupiny RP neznamena, ze s tim umi jezdit. Tak.
stř říj 26, 2011 9:12 am

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja jsem vsak nemel pretizenou ani jednu napravu, naopak jako prestupek mi dali prilis lehkou riditelnou napravu :-)
stř říj 26, 2011 12:55 pm

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Příliš lehká řiditelná náprava ? Ty voe, tak to by mě zajímalo, jak to můžeš ovlivnit :lol: :lol:
stř říj 26, 2011 1:01 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Prý si to mám na tý korbě rozhrabat :-) tak se ho ptám jestli by mi třeba neporadil jak, když mi to nakládá CAT 966 G který má stejně velkou lopatu jako mám korbu a jedna lopata má 8 tun. Prý nemám být chytrý a mám se naučit nakládat. :shock: :shock: :D :D
stř říj 26, 2011 7:17 pm

Dany
Příspěvky: 531
Registrován: čtv kvě 24, 2007 9:04 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Ty jsi byl vždycky nachytro :lol: :lol:
Lepší ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině
stř říj 26, 2011 8:42 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Petře, Dane.Já to vzal nedávno naloženej kolem metra CHodov a ti na mě házeli na kruháči vražedný pohledy ,že jsem se musel :lol: naštěstí mě od nich nikdo nenaháněl :lol:
stř říj 26, 2011 8:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů