Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

ZP = zákoník práce §94 odst. 2 písm.b)
Zaměstnavatel je povinen zajistit, aby zaměstnanec pracující v noci byl vyšetřen lékařem pracovnělékařské péče pravidelně podle potřeby, nejméně však jednou ročně.
pát bře 23, 2012 11:09 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mel bych dotaz ohledne prohlidky.
je platna 2 roky, moje konci v kvetnu letos. ted new zamestnavatel chce abych si udelal novou vstupni u jejich doktora. sice si ji musim zaplatit a po zkusebni dobe by mi ji proplatil tak to se mi nejak nelibi,ale to neresim.
jde mi o to ze toho doktora znam a kdyz sem kdysi delal ve fabrice tak diky jeho postupu(nevedel co ma delat) jsem se dostal k pracovni neschopnosti(pracovni uraz).
navic doktor kdyz prijdete na prohlidku tak ho nic nezajima a kolikrat je i nalitej. kdyz reknu ze k nemu nepujdu a ze chci jit k jinemu doktorovi a nebo ke sve doktorce-muze to byt problem?
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned dub 01, 2012 8:17 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

Pokud dělaš v noci prohlídka musí být jednou ročně.
Vstupní prohlídka je něco jiného(než pravidlná prohlídka)-to ti muže nařídit zaměstnavatel.
No a podle mého platit to musí hned
A ptal jsem se na to i na DAS a vyjádření proplatit to májí hned to vyštření chtějí oni nařizuje jim to zákon.je to v zákoníku práce popsáno
ned dub 01, 2012 8:48 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no v noci taky jezdim prece :lol:
klidne si ji udelam i kazdej rok.ale rozhodne ne u tady toho doktora co mi oni vyberou ze je jejich smluvni. to se hold nedomluvime, navic kdyz si ho musim platit. ale ja nebud davat love najekymu ozralymu felcarovi kterej jen od stola zvedne hlavu a zepta se te jak se dari a kde bydlis a proc chces pracovat zrovna tady a jestli te nic neboli.
za ty roky jak sem delal ve fabrice a on delal prohlidky kazdej rok,tak mel stejnou frazi naucenou na vsechny zamestnance :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned dub 01, 2012 9:29 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

A na co bys chtěl, aby se tě asi tak ptal? Upřímně řečeno tvůj postup nechápu. Chceš nastoupit do firmy a ještě před nástupem nechceš respektovat jejich pravidla? Tak tam ani nechoď. :roll:
ned dub 01, 2012 10:17 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no tak pokud si to mam platit tak nevim proc bych mel sponzorovat nalityho doktora. to se je to co se mi nelibi.
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon dub 02, 2012 7:02 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Říkal jsi, že ti to proplatěj, když tě vezmou. Firma má povinnost mít nějakýho smluvního doktora. A těžko bude měnit pravidla kvůli někomu, koho ještě ani nezná. Budeš se s tím muset smířit.
pon dub 02, 2012 8:18 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no popravde receno po prvnim tydnu vidim ze tam asi nezustanu. je totiz bezny jev jezdit na dve karty a nebo bez a to jsem rek ze delat nebudu,tak se uvidi tento tyden :?
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon dub 02, 2012 8:23 am

davadrak
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:51 pm
Bydliště: domov nebo letná

Příspěvek

Tak že chce zaměstnavatel čerstvou zdravotní prohlídku je normální a první ti vůbec platit nemusí měl sem novou nastupoval sem na mkd zase znova po 3 měsících šla firma do kytek tak znova takže během 5měsíců 1200kč v prdeli :mad: Sem tu 2 roky a zatim bych neměnil,takže ty 400 za to stáli :wink:Jinak Tome to máš smůlu než přijít o noty,tak na to kašly
pon dub 02, 2012 6:26 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no prohlisdku sem si udelal, nastesti na papiru neni jejich razitko firmy a tak si ji necham udelanou. stejne ji potrebuju a dve kila me nezabijou. samozrejme ze doktor kladl stejne otazky jak znam z byvale firmy.a kdyz ve finale mi to psal na dva roky a ja mu rek ze na rok ze jezdim i v noci tak me jeste serval ze su nejak chytrej a ze on si to pise po svym :? tak mi dal datum za 2 roky. vyjimecne dnes vypadal strizlive, ale smrdel klasicky jako driv :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon dub 02, 2012 6:31 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

takže klasika v česku je každý odborník ve svém oboru,ale ve skutečnosti o tom nevím nic.
pon dub 02, 2012 7:25 pm

davadrak
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:51 pm
Bydliště: domov nebo letná

Příspěvek

No nevim že by byla prohlídka na rok když se jezdí v noci řidič to má na 2 roky ať jezdí ve dne v noci
pon dub 02, 2012 7:48 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

pokud zaměstnanec vykonává praci v noci musi mít každý rok zdravotní prohlídku.
pohledám ti to přesné znění.
jinak schodou okolnosti jsem nastupoval ted do nové práce a dělal jsem prohlíku a doktorka toto zminovala.
A tuto zkutečnost vím už několik let.
ale pohledám to přesné znění.
jde o práci v noci.ve formuláři musí být potvrzeno že jsi schopen pro práci v noci.
jinak bys neměl vykonávat práci v noci.
pon dub 02, 2012 8:28 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja to vim, ale doktor mi rek ze jsem moc chytrej a nenapsal mi to. a pak ze jsem nespokojenej a ze se vztekam hned od zacatku jak sem tu cet :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon dub 02, 2012 8:39 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

to davadrak

zákon 361-
paragraf 87-
Vstupní lékařské prohlídce je osoba uvedená v odstavci 1 povinna se podrobit před zahájením výkonu činnosti uvedené v odstavci 1, dalším pravidelným lékařským prohlídkám pak do dovršení 50 let věku každé dva roky a po dovršení 50 let věku každoročně.- tohle si měl namysli ty určitě. ALE

zákoník práce hovoří jinak ten jen nadřazen 361.
NOČNÍ PRÁCE
§ 94

(2) Zaměstnavatel je povinen zajistit, aby zaměstnanec pracující v noci byl vyšetřen lékařem závodní preventivní péče
a) před zařazením na noční práci,
b) pravidelně podle potřeby, nejméně však jednou ročně,!!!!!!!!! podle toho jednou ročně musíš mít prohlídku. když pracuješ v noci

c) kdykoliv během zařazení na noční práci, pokud o to zaměstnanec požádá.

výše to píše to -posa
pon dub 02, 2012 8:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů