Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

macicek
Příspěvky: 22
Registrován: ned lis 22, 2009 9:10 am
Bydliště: Cvikov

Nafta ADR

Příspěvek

Ahoj.Chci se zeptat mám na Volvu nádrže na naftu na 1400l. a slyšel jsem že od 1200l musí byt povolení ADR je to pravda? V zákoníku jsem nic nenašel. :?: :?:
sob bře 31, 2012 7:24 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Na nádrže které jsou součástí tahače tak být nemusí. Problém by nastal když bys měl nádrže i na návěsu to už se počítá jinak.
sob bře 31, 2012 7:56 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

pokud by přesahovaly 1500l musi být označeno vozidlo dle ADR
sob bře 31, 2012 7:58 pm

ludek
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 28, 2009 11:56 am
Bydliště: Orlová

Příspěvek

1500 L. na dopravní jednotku
sob bře 31, 2012 8:09 pm

macicek
Příspěvky: 22
Registrován: ned lis 22, 2009 9:10 am
Bydliště: Cvikov

Příspěvek

OK. Díky za info.
sob bře 31, 2012 9:10 pm

pepino_ei
Příspěvky: 251
Registrován: pon pro 07, 2009 7:13 pm
Bydliště: budějovicko

Příspěvek

Kluci mám takový dotaz. U nás zavedli vožení nafty na korbě Tatry a zajímalo by mě kolik a jestli jí takhle vůbec můžu vozit. Nejde o nic malýho nejméně tak 2000 litrů. A co by se stalo kdyby mě chytli takhle s naftou. Díky
ned dub 01, 2012 9:02 am

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

No pokud je ji vice jako 1500l tak musi být označena jako ADR(vozidlo převážejicí nebezpečný náklad).Oranžové tabule atd.
No a v čem ji převážíte zajistit ji proti pohybu atd..
ned dub 01, 2012 4:50 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Jak píše Harry a navíc musíš mít průkaz ADR jinak hrozí velká pokuta.
ned dub 01, 2012 8:47 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

ano platnou ADR.na to jsem zapoměl-plus výbava a vše co potřebuješ pro převoz ADR.
ned dub 01, 2012 8:50 pm

pepino_ei
Příspěvky: 251
Registrován: pon pro 07, 2009 7:13 pm
Bydliště: budějovicko

Příspěvek

kluci dík tak jen do 1500l. Ve finále není o co stát. A kdyby mě s tím chytli? co by se dělo? Má někdo s tím zkušenosti?
ned dub 01, 2012 9:55 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hoši nechci vám do toho kecat, ale není to náhodou do 1500 litrů v nádržích jako součást jednotky a určené k pohonu jednotky, nikoli k převozu ?
ned dub 01, 2012 10:13 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

pro vysvětleni nádrže v kamionů do 1500litrů.
pokud vyšší musí být označeno vozidlo dle ADR.
Pokud převážíš na korbě-jako náklad další naftu tak podle množství(nevím ted kolik je už ADR u převozu další nafty-neboli kdyby si vezl mapř. cca50l jestli by to bylo ještě podlimitní množství nebo né)a podle toho bys měl bud normalni převoz nebo by si musel otevřít tabule ADR a přeprava by spadala pod ADR.
A musel by si mít platné školení ADR,výbavu ADR,A auto vybaveno ADR.
pon dub 02, 2012 11:29 am

fatal_netware

Příspěvek

Dle nového ADR z roku 2011:
1.1.3.3 Vynětí z platnosti pro přepravu kapalných pohonných látek

Ustanovení dohody ADR se nevztahují na přepravu:

(a) pohonných látek obsažených v palivových nádržích vozidel provádějících přepravu, určených pro jejich pohon nebo pro provoz jakýchkoli jejich zařízení.
Pohonné látky smějí být přepravovány v pevných palivových nádržích, přímo propojených s motorem nebo přídavným zařízením vozidla, které splňují příslušné právní předpisy, nebo mohou být přepravovány v přenosných nádobách na pohonné látky (jako jsou kanystry).
Celkový vnitřní objem pevných palivových nádrží nesmí překročit 1500 litrů na jednu dopravní jednotku a vnitřní objem palivové nádrže připevněné na přípojné vozidlo nesmí překročit 500 litrů. V přenosných nádobách na pohonné látky smí být přepravováno nejvýše 60 litrů na jednu dopravní jednotku. Tato omezení se nevztahují na vozidla zásahových služeb;

(b) pohonné látky v palivových nádržích vozidel nebo jiných dopravních prostředků (jako jsou lodě), které jsou přepravovány jako náklad, pokud jsou určeny pro jejich pohon nebo pro provoz jakýchkoli jejich zařízení. Všechny palivové kohouty mezi motorem nebo zařízením a palivovou nádrží musí být během přepravy uzavřeny, vyjma případu, kdy je pro zachování operativnosti zařízení nezbytné, aby zůstaly otevřené. Pokud je to možné, musí být vozidla nebo jiné dopravní prostředky uloženy na stojato a zajištěny proti spadnutí.
pon dub 02, 2012 12:18 pm

harry78
Příspěvky: 103
Registrován: úte bře 03, 2009 9:49 am

Příspěvek

kolega fatal_netware
to tu dal přesně tak jak to je.ze znění ADR.
za mě diky
pon dub 02, 2012 12:48 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro pepino_ei:
Tobě by nepomohla ani tato vyjímka z aktuálního ADR z roku 2011:


1.1.3.1 Vynětí z platnosti vztahující se k druhu přepravy

Ustanovení dohody ADR se nevztahují na:

(a) přepravu nebezpečných věcí soukromými osobami, pokud jsou dotyčné věci baleny pro maloobchodní prodej a jsou určeny pro jejich osobní nebo domácí použití nebo pro jejich aktivity ve volném čase nebo pro sportovní činnost, pokud byla učiněna opatření k zamezení úniku obsahu za normálních přepravních podmínek. Pokud jsou tyto věci hořlavými kapalinami přepravovanými v opakovaně plnitelných nádobách naplněných soukromými osobami nebo pro tyto osoby, nesmí celkové množství překročit 60 litrů na nádobu a 240 litrů na dopravní jednotku. Nebezpečné věci ve velkých nádobách IBC, velkých obalech nebo cisternách se nepovažují za věci balené pro maloobchodní prodej;
(b) přepravu strojů nebo zařízení nevyjmenovaných v této příloze, které mohou obsahovat nebezpečné věci ve své konstrukci nebo provozní výbavě, pokud byla učiněna opatření k zamezení úniku obsahu za normálních podmínek přepravy;
(c) přepravu prováděnou podniky jako vedlejší činnost k jejich hlavní činnosti, jako je zásobování stavenišť pozemních nebo inženýrských staveb nebo zpětné jízdy z nich, nebo přepravy související s měřičskými, opravářskými a údržbářskými pracemi, v množstvích nejvýše 450 litrů v jednom obalu a nepřekračujících nejvyšší celková množství uvedená v 1.1.3.6. Musí být učiněna opatření k zamezení úniku obsahu za normálních podmínek přepravy. Tato vynětí se nevztahují na třídu 7.
Přepravy prováděné takovými podniky pro jejich zásobování nebo vnější nebo vnitřní distribuci však nespadají do rozsahu tohoto vynětí;

V odstavci 1.1.3.6. je tabulka klasického podlimitního množství.
pon dub 02, 2012 1:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů